0

Her kadın kusursuz bir cilde sahip olmak ister. Söz konusu fotoğraflar olduğundaysa bu istek daha fazla ön plana çıkıyor. Günümüz koşullarında sosyal medyanın hayatımızda kapladığı yeri düşününce güzel ve çekici görünmenin ne kadar önemsendiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Neyse ki güzellik filtreleri var. Oldukça popüler olan Instagram ve Snapchat filtreleri sayesinde daha dolgun dudaklara, belirgin yüz hatlarına; hatta renkli ve belirgin gözlere bile sahip olabilirsiniz. Peki ya gerçek hayat? İşte bu noktada doğru makyaj hilelerini bilen bir adım öne geçiyor. Siz de bazı basit ipuçları ile cildinizde filtre etkisi yaratabilirsiniz.

Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüzünüzü iyi analiz edin

Doğru makyaj uygulamaları seçebilmek için öncelikle yüzünüzü tanımalısınız. Yüz şekliniz oval, yuvarlak, ters üçgen, kare vb. olabilir. Her makyaj uygulaması, her yüze uymaz. Benzer şekilde gözlerinizin badem, çekik, düşük, yuvarlak vb. olup olmadığını da bilmelisiniz. Yüzünüze ait bu özellikleri tespit ettikten sonra makyaj uygulamaları arasından size uygun olanları rahatlıkla ayırt edebileceksiniz.

Cildinizdeki kusurları baz veya fondötenle kapatın

Doğru bir makyajın ilk adımı, kusursuz bir tendir. Bu yüzden öncelikle cilt tonunuz ve cilt tipinize göre bir baz veya fondöten kullanmalısınız. Eğer cildinizde kusurlu bölgeler varsa filtre etkisi yaratmak için bölgesel olarak yoğun kapatıcılığa sahip bir corrector uygulayarak kusursuz ten görüntüsünü yakalayabilirsiniz. En iyi fondöten seçimini çeneden boyuna doğru uzanan kısımda deneyerek yapabileceğinizi de unutmayın.

Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Maskara ile yoğun kirpiklere sahip olun

Eğer en çok kirpik uzatan, gözleri belirginleştiren Instagram filtrelerini seviyorsanız birkaç maskara tüyosu ile bunu sağlamak mümkün. Bunun için plastik uçlu fırçalar yerine kıl fırçaya sahip maskaraları tercih edin. Ayrıca yoğun bir görüntü için de maskarayı kat kat uygulamayın; yalnızca kirpiklerinizi yönüne göre doğru bir şekilde tarayın.

Dolgun dudaklar için dudak kalemi kullanın

Dudak kalemi doğru uygulandığında dolgun dudak görünümü kolaylıkla yakalanabilir. Bunun için rujunuzun renginde bir dudak kalemi edinin ve dudağınızın üst bölgesini yukarıdan çizerek uygulayın. Dudağınızın dolgun görünmesini sağlayacak bir diğer tüyo da üst kısmına highlighter sürmek. Şimdiden hiçbir filtreye ihtiyacınız kalmadı!

Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-5 - Saç Bakım Güzellik Instagram Filtresi Gibi Bir Cilde Ne Dersiniz?-6 - Saç Bakım Güzellik

Kontür uygulaması ile güzelliğinizi öne çıkarın

Kim Kardashian’la birlikte trend olan kontür uygulaması ile ilgili hiç bilmediğiniz tüyolara hazır mısınız? Highlighter ve bronzer /concealer ile yapılan bu makyaj hilesi, kusurları kapatmada ve güzel olanı öne çıkarmada oldukça etkili. Kontür tekniğinde koyu renklerin geriye atmak, açık renklerinse ön plana çıkarmak amacıyla kullanıldığını unutmayın. Gölgelendirmeniz gereken yerleri belirleyin ve uygulama için koyu tonda kontür ürünleri kullanın. Öne çıkarmak istediğiniz yerlerde de açık renkleri tercih edin. Artık harika fotoğraflar için hiçbir filtreye ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız doğru kamera ve ışık.