0

Evet beyler, erkek makyajı dediğimizde hemen aklınıza sosyal medyada gördüğünüz profesyonel makyaj sanatçılarının yaptığı simli ve rengarenk farlardan oluşan, koyu renk rujlarla tamamlanmış makyajlar gelmesin. Onun yerine Jack Sparrow’un siyah kalem çekilmiş gözlerini düşünebilirsiniz. Sizce de çok havalı değil mi? Tabii bu tarzı gün içinde her zaman kullanamayabilirsiniz. Fakat sizin de makyaj yapabileceğinizi söyleyelim. Üstelik bunun için oyuncu olmanıza gerek yok. Gündelik hayatınızda çok basit ürünler ve taktiklerle daha bakımlı görünmeniz mümkün.

Erkek Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik Erkek Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Adım 1: İyi bir cilt bakımı

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cildin makyajdan önce ihtiyacı olan en temel şey, iyi bir cilt bakımı. Gün içinde cildinizde biriken yağ, kir ve ölü deriler gözeneklere dolarak sivilce, siyah nokta gibi cilt problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. Nemsiz kalan bir cilt ise, kendini nemlendirmek için fazla yağ üretmeye başlar ve bu yağlar da sivilce oluşumunu tetikler. Bu yüzden cildi temizlemek ve nemlendirmek oldukça önemli. Sabah kalktığınızda ve akşam yatmadan önce cildinizi iyice temizlemeyi unutmayın. Ölü derilerden kurtulmak için haftada en az iki kez peeling ile yüzünüzü derinlemesine temizleyin. Bu temizlik aşamalarının ardından cildinize uygun olarak seçtiğiniz nemlendiriciyi de uygulamayı unutmayın.

Adım 2: Biraz kapatıcı

Eğer cilt problemleriniz ve cildinizde renk farklılıkları varsa kapatıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz. Dilerseniz güneş koruyucu kreminizi renkli seçenekler arasından kullanabilir dilerseniz de hafif ve ince bir fondöten uygulayabilirsiniz. Tüm yüzünüze uygulamaya gerek duymuyorsanız sadece göz altlarınızda da kullanabilirsiniz.

Adım 3: Belki biraz pudra

Transparan pudralar kullandığınız kapatıcının kalıcılığını arttırırken yüzünüzde yağlanma nedeniyle parlamalar varsa bu parlamaları da azaltmaya yardımcı olur. Büyük bir fırça ya da pudra süngeri ile tüm yüzünüze renksiz bir pudra uygulamayı deneyebilirsiniz.

Erkek Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik Erkek Makyajı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Adım 4: Kaşlar önemli

Artık çoğunuzun kaşlarını şekillendirdiğini biliyoruz. Üstelik kız arkadaşlarınızın da en büyük hobisi kaşlarınızın ortasında çıkmış birkaç küçük tüyü cımbızlamak da olabilir. Eğer çok gür ve dağınık kaşlarınız varsa bir profesyonele giderek kaşınızı şekillendirmesini isteyebilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce de kaşlarınızı tarayıp renksiz bir kaş sabitleme jeli ile kaşlarınızı düzeltebilirsiniz. Kaşların yüz şeklini ve ifadeyi etkilediğini unutmayın.

Adım 5: Kıvrık kirpikler

Eğer uzun ve koyu renkli kirpikleriniz varsa, çoğu kadının sizin kirpiklerinize kavuşmak için neler neler yaptığını biliyor musunuz? Uzun kirpiklerinizi kıvırmaya ne dersiniz? Evet kirpik kıvırma aletleriniz size biraz korkutucu geldiğini biliyoruz. Fakat neredeyse çoğu kadının kullandığını ve başına herhangi bir şey gelmediğini söyleyelim. Bir kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinize birkaç saniye bastırın. Üstüne maskara uygulamayacağınız için çok kalıcı olmasa da bur kıvrık kirpikler ile son derece etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Unutmadan: Evet son derece güvenilir bir alet ama kullanmadan önce nasıl kullanıldığına dair birkaç video izlemenizde fayda var. Zira göz kapağınızı alete sıkıştırmanızı istemeyiz.

Adım 6: Dudak nemlendiricisi

Bakımlı olmaya, iyi giyinmeye ve temiz kokmaya dikkat ediyor olabilirsiniz. Fakat eğer dudaklarınız çatlamış ve kurumuşsa bu hoş bir görüntü oluşturmayabilir. Bu yüzden kendinize bir dudak nemlendirici edinmeyi ihmal etmeyin. Renksiz formlarda bir nemlendirici tercih edebilirsiniz. Eğer pembe dudaklarınız olması hoşunuza gidiyorsa tercihinizi hafif renkli olanlardan yana da kullanabilirsiniz. Gün içinde dudaklarınızı kuru hissettiğiniz her an nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

Bonus: Kokunuz

Tabii her şeyi tamamlayan en önemli konunun iyi kokmak olduğunu da unutmayın. Vücudunuzun hijyenine gereken önemi vermeniz deodorant ve parfüm kullanmayı da ihmal etmemeniz önemli. Erkeksi ve çekici kokulara sahip Axe Cep Parfümlerinden dilediğiniz kokuyu seçerek gün boyu yanınızda taşıyabilir. İhtiyacınız olan her an kullanabilirsiniz.

Ayrıca daha fazla bakım tüyosu için Bakımlı Bir Erkeğin Olmazsa Olmaz Alışkanlıkları yazımıza da göz atabilirsiniz.