0

Kendimizde değişiklik yapmak istediğimizde akla ilk gelen şey sanıyoruz ki saç modelimizi değiştirmek oluyor. Bu süreçte birçok farklı saç modeli arasından kendimize en çok yakışacak model arayışına başlıyoruz. Özellikle de yeni bir yıla girerken, taze bir görünüş ve biraz farklılık arıyorsanız, sezonun trend saç modelleri arasında olan aslan yelesi saçına ne dersiniz? 90’lı yıllardan beri gelen neredeyse her sezonun trendleri arasına giren bu saç modeli birçok kadın tarafından da tercih ediliyor.

Friends dizisi hayranları bu saç modeline Jennifer Aniston’dan da hakim olabilir. Dizinin tüm sezonları boyunca, kadınları parlak ve canlı saçlarına hayran bırakan Aniston, ilk sezonlarda aslan yelesi saç modeliyle de büyük ilgi topladı. İşte bu saç modeline dair tüm detaylar:

Aslan Yelesi Saç Modelleri ve Stilleri -1 - Saç Bakım Güzellik Aslan Yelesi Saç Modelleri ve Stilleri -2 - Saç Bakım Güzellik

Aslan yelesi saç nasıl yapılır?

Öncelikle bu kesim saçın belirli bölgesinden katlar oluşturulmasıyla elde edildiği için evde kendiniz denemek yerine, bir uzmandan yardım almanızın önemli olduğunu söyleyelim. Modeli genel itibariyle tarif etmek gerekirse; saça birkaç kattan oluşan bir kesim yapılır. Saçın üst kısımları belirgin bir kısalıkta ve katta olur. Genellikle en az 3 kat ve daha fazla kat ile asla yelesi saç elde edilir. Ayrıca model genellikle kakül ya da perçemle de tamamlanır. Kakülün oldukça yakıştığı saç modellerinden biri olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Özellikle açık bırakılmış ya da fönlü bir modelde kullandığınızda saç modelinin ortaya çıkmasına ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun yanında, sezonun trendleri arasında olan saç aksesuarlarını da günlük yaşantınıza dahil etmeyi deneyin. Çıtçıtlı tokalar, incili ve boncuklu taçlar, ya da kuru çiçeklerden yapılmış tokalar ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aslan Yelesi Saç Modelleri ve Stilleri -3 - Saç Bakım Güzellik Aslan Yelesi Saç Modelleri ve Stilleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Aslan yelesi saç kime yakışır?

Öncelikle saçınız ister kısa ister uzun olsun aslan yelesi saçı deneyebilirsiniz. Genellikle orta boylarda, omuzlara dökülen saç uzunluğuna çok fazla yakıştırılan bu saç kesimi her uzunlukta saça bütünlük sağlayabilir. Ayrıca kalın telli saçlarınız varsa da hiç düşünmeden bu modeli deneyebilirsiniz. Kesiminin katlardan oluşması nedeniyle kalın telli saçların dolgun ve hacimli görünmesine de yardımcı olabilir.

Tabii bir de saç tipiniz de bu modeli yapmak için hayati bir önem taşımıyor. Yani düz, kıvırcık ya da dalgalı saçları olan herkes, rahatlıkla aslan yelesi saç modelini deneyebilir. Model, omuzların üzerinde bir hizada kullanıldığında, yüz şeklinizi daha uzun ve oval gösterebilirken, uzun saçlarda üst kısımların diğer bölgelere göre daha yoğun olması kaynaklı yuvarlak bir görünüm verebilir. Yüz şeklinizin nasıl görünmesini istediğinizi belirledikten sonra boyuna karar verebilirsiniz.