0

Nane uzun yıllardır sindirim sorunları ve baş ağrıları gibi çeşitli sağlık sorunlarını iyileştirmek amacıyla kullanılıyor. Onun bu kadar eşsiz olmasının sebebi ise içerisinde yer alan; ona eşsiz bir koku, tat ve serinlik hissi veren mentol isimli bileşik. Nanenin yiyecek ve içeceklerde aroma verici olarak kullanılmasının sebeplerinden biri de bu. Ancak nane yağı şeklinde kullanıldığında daha fazla fayda sağladığı biliniyor.

Soluk sarı bir renge sahip olan nane yağı demir, magnezyum, çeşitli mineraller, kalsiyum, A vitamini ve C vitamini açısından son derece zengin. Bu yüzden saç bakımı söz konusu olduğunda da yararlanabileceğiniz en iyi içerikler arasında yer alıyor. Nane yağının saç uzamasından bir dizi saç problemini çözmeye kadar saç sağlığı üzerinde sayısız faydası var.

Nane Yağının Saç Bakımına Faydaları-1 - Saç Bakım Güzellik Nane Yağının Saç Bakımına Faydaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç büyümesini hızlandırır

Saç fırçanızdaki kopmuş saç telleri sizi endişelendiriyorsa nane yağı içeren bakım ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Nane yağı (mentol), uyarıcı özelliği ile saç derinize kolayca nüfuz eder ve saç köklerinizi uyarır. Ayrıca saç derinizdeki kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur; bu da saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar.

Saç dökülmesini önleyebilir

Nane yağında bulunan mentol, bir vazodilatör (kan damarlarının genişlemesini sağlayan sinir veya dış ajanlara verilen isim) olarak görev yapar. Vazodilatörler ise kan akışını iyileştirir. Çoğunlukla erkeklerde görülen kellik, saç köklerindeki kan akışının az olmasına bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmesinden kaynaklanır. Dolayısıyla mentol gibi bir içerikle dolaşımın artırılması, saç dökülmesini iyileştirebilir.

Nane Yağının Saç Bakımına Faydaları-3 - Saç Bakım Güzellik Nane Yağının Saç Bakımına Faydaları-4 - Saç Bakım Güzellik

Kuru saç derisi sorununu çözer

Nane yağı, nemlendirici özelliği ile bilinir. Nane yağı içeren ürünler, düzenli kullanımla birlikte kuru saç derinizin nemlenmesine yardımcı olabilir. Ayrıca nane yağını badem yağı veya zeytinyağı gibi bir yatıştırıcı yağ ile karıştırarak da saç maskesi şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu karışımı sürdükten sonra saçlarınızı bir bone yardımıyla kapatın ve 30 dakika beklettikten sonra yıkayın. Saç bakımında nane yağı içeriğine yer vermek sadece saç ve saç derisini beslemekle kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir şekilde nemlenmesini sağlar.

Saç köklerini güçlendirir

Nane yağı saç köklerini güçlendiren yararlı bileşikler bakımından da oldukça zengin. Düzenli kullanımla daha sağlıklı ve hacimli görünen saçlara sahip olmanızı sağlar. Daha güçlü saç köklerinin varlığı ise saç dökülmesinin önlenmesi anlamına gelir.

BONUS: Mentol ferahlığı ile daha sağlıklı saçlar!

Artık kusursuz saçlara sahip olmak için saç bakımında nane yağına yer vermenin faydalarını biliyorsunuz. Tüm bu faydalar ve ferahlatıcı mentol etkisi için Clear Men Cool Sport Menthol Şampuan’ı deneyin. Clear Men Cool Sport Menthol Şampuan, Clear uzmanlığı ile saç derinizin bağışıklığını güçlendirir ve tekrar eden kepek sorununu giderir; içeriğindeki yoğun mentol etkisi sayesinde gün boyu ferahlık hissi verir. Şampuanı, saç ve saç derinize masaj yaparak uygulayın ve durulayın. En iyi sonucu almak için her gün kullanın.