0

Saç bakımı dendiğinde bazı beylerin “Ne kadar zor olabilir” dediğini duyar gibiyiz. Ancak söz konusu saç olduğunda, yanlış ürünleri kullanmaktan stilinize uygun olmayan saç kesimine kadar “hata” yapmak için pek çok alan var. Bu yüzden stilinizi tamamlayan saçlara sahip olabilmek için en yaygın saç hatalarını ve bunlardan nasıl kaçınabileceğinizi bilmeniz yararlı olabilir.

Erkeklerdeki 4 Yaygın Saç Hatası-1 - Saç Bakım Güzellik Erkeklerdeki 4 Yaygın Saç Hatası-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç derisi bakımının ihmal edilmesi

Temiz ve sağlıklı görünen saçlar için yıkamanız yeterli gibi görünse de saç derinize gereken bakımı yapmazsanız bu pek mümkün olmayabilir. Uzmanlar saçları maksimum ölçüde sağlıklı kılmak için saç derisine de bakım yapılmasının çok önemli olduğunu söylüyor. Özellikle de jöle ve sprey gibi ağır şekillendirme ürünleri kullanan beyler için bu adım daha da mühim. Çünkü saçın şekillendirici ürünlerden tam anlamıyla arındırılamaması saç derisinin kurumasına, tahriş olmasına ve hatta kepeğe neden olabiliyor.

Çözüm: Saç derisi sağlığını desteklemek ve korumak için şekillendirici ürün kalıntılarını, fazla sebumu ve diğer kirleri temizleyecek bir ürüne ihtiyacınız var. Size önerimiz Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan. Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan, yoğun arındırma özelliğine sahip kömür içeriği ile saç derisini besler, kir ve yağdan arındırır.

Yanlış bir saç modeli seçmek

Saç modelleri konusunda beğendiğiniz ve takdir ettiğiniz ünlü erkeklerden ilham alıyor olabilirsiniz. Ancak ne yazık ki hepimiz onlarla aynı kalınlıkta, hacimli saçlara sahip değiliz. Bu nedenle saç kesimimizi seçerken kendimize karşı dürüst olmamız gerekiyor.

Çözüm: Saçlarınızı kestirirken kuaförünüze telefonunuzdan örnek bir kesim göstermek yerine ondan fikir alın. Çünkü kuaförünüz yüz şeklinizi, saç tipinizi, genel stilinizi, yaşam tarzınızı ve kişiliğinizi göz önünde bulundurarak sizin için en iyi görünümü bulmanıza yardımcı olabilir. Saçlarınızın doğal halinden veya beğenmediğiniz özelliklerinden, uzama hızından bahsetmeyi unutmayın. Rahat kullanmanızı sağlayan doğal bir stil için bunu sakalınız ve kaşlarınız gibi alanlarda bile yapabilirsiniz.

Erkeklerdeki 4 Yaygın Saç Hatası-3 - Saç Bakım Güzellik Erkeklerdeki 4 Yaygın Saç Hatası-4 - Saç Bakım Güzellik

Yeterince arındırmamak

Saç bakımı veya saçlarınızı şekillendirmek adına şekillendirici ürünler kullanıyorsanız günün sonunda saçlarınızı yağ, kir ve ürün kalıntılarından temizlemeniz gerekir. Saçlarınızı yeterince arındırmamanız uzun vadede saçlarınızın zarar görmesine neden olur.

Çözüm: Saç uzmanları şekillendirici bakım ürünleri kullandıktan sonra saçların mutlaka derinlemesine arındırılması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca saçlarınızı şampuanlarken saç diplerini hedef alın. Tüm bu önemli noktalar, saçlarınıza doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandıracak.

Evde saç boyamak

Saçlarınızdaki beyazların sizi yaşlı gösterdiğini düşünüyor veya sadece bir değişiklik yapmak istiyor olabilirsiniz. Saçlarınızı boyama sebebiniz ne olursa olsun, bunu yapmanın tek bir doğru yolu var. Ve bu, evde tek başınıza yapacağınız bir şey değil. Erkek saç bakım uzmanları, saç boyama işleminin tek başına doğru şekilde yapılmasının bir hayli zor olduğunu belirtiyor. Bu konudaki yaygın hatalar renk açıcılar, cilt tonuna göre çok koyu veya düz boyanmış saçlar veya beyaz saç tellerinin daha fazla görünmesini sağlayan sıcak renk tonları.

Çözüm: Genel bir kural olarak erkeklere soğuk saç rengi tonları ve abartısız bir dağılım, sıcak renklerden daha fazla yakışıyor. Saçlarınızı ilk kez boyamadan veya saç renginizi değiştirmeden önce mutlaka uzman tavsiyesi almalısınız. Ayrıca saç derinizin boyaya karşı hassasiyeti olup olmadığını anlamak için alerji testi yaptırmanız da son derece önemli.