0

Erkeklerin yıllar geçtikçe  en çok mücadele ettiği alanlardan biri de çene çizgisi. Formunu korumak için düzenli egzersiz yapan, sağlıklı bir diyete sahip olan ve zamana meydan okumak adına düzenli bir bakım rutini izleyen erkekler bile bu dertten muzdarip olabilir. Yaş aldıkça cildinizde meydana gelen değişikliklerle birlikte çene çizginiz daha az belirgin hale geliyor. Bu da genç bir görünümün önündeki en büyük engel.

Neyse ki cilt bakım uzmanlarının bu olası probleme karşı bazı önerileri var.

Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-1 - Saç Bakım Güzellik Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüz egzersizleri yapın

Yüzünüz kaslarla dolu. Nasıl ki hacimli bir vücut görünümü için spor yapıyorsanız yüz kaslarınızın güçlenmesi ve sıkılaşması için de düzenli yüz egzersizleri yararlı. Bu konuda size rehberlik edebilecek birçok YouTube videosu var. Bununla birlikte şu basit yönteme de bağlı kalabilirsiniz:

  • Öncelikle yüzünüze beş dakika boyunca sıcak (ama çok sıcak olmayan) bir ıslak bez koyun. Bu kaslarınızı gevşetecek ve cildinizi yumuşatacak.
  • Ardından aynada kendinizle tam göz teması kurarken ağzınızı genişçe açın ve beş sesli harfi (A, E, O, U, I), boynunuzu esnetirken yapabileceğiniz en abartılı şekilde söyleyin.
  • Bu egzersiz size biraz çılgınca geçebilir. Ancak her gün düzenli olarak yaptığınızda gözle görülür bir fark elde etmenizi sağlayacak.

Çenenize masaj yapın

Yüz masajı ve lenfatik drenaj cildin sıkılığını artırmaya yardımcı olabilir. Çene hattı için en basit teknik, işaret parmağınız ve orta parmağınızla kulaklarınızın etrafında “V” yapmak ve ardından işaret parmağınızı çene çizginizin alt kısmı boyunca; orta parmağınızla üst kısımda buluşana dek baskı uygulamak. Cildinize sıkılaştırma özellikli bir krem uyguladıktan sonra bu masajı nazikçe ve 8-10 kez uygulayın. Daha yoğun bir deneyim için gua sha taşı veya jade roller da kullanabilirsiniz.

Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-3 - Saç Bakım Güzellik Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğru bir cilt bakım rutini benimseyin

Genellikle salisilik asit veya laktik asit içeren ürünler, cildinizin yenilenmesine yardımcı olur, gözeneklerinizi sıkılaştırır, cilt tonunu eşitler ve elastikiyetini artırır. Bu tarz ürünlerin içerisindeki aktif bileşenler kolajen üretimini uyararak cildinizin dolgun görünmesini sağlar. Sıkı ve sağlıklı bir cilt görünümü için yaşınıza ve cilt özelliklerinize uygun ürünlerden oluşan bir cilt bakım rutini oluşturun. Ve bunu gece-gündüz ayrı olmak üzere uygulayın. Erkek cilt bakım rutini yazımıza göz atarak cilt bakımınızı nasıl yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Profilinizi vurgulamak için sakalınızı kullanın

Sakal, erkeklerin yüz şekli üzerinde direkt olarak etki sahibi. Bakımlı bir sakal veya kirli sakal, çene hattınızı herhangi bir yuvarlaklıktan uzaklaştırabilir ve istediğiniz keskin görünümü verebilir. Sakal uzunluğunuzu eşit tutmak için bu özelliğe sahip bir sakal düzeltici kullanın. Çenenizi daha belirgin kılmak için ise çene ve boyun kısmındaki sakalınızı bir milimetre veya biraz daha kısa kesin. Ayrıca sakal nasıl düzeltilir yazımızdan sakallarınızı şekillendirme tüyoları da keşfedebilirsiniz.

Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-5 - Saç Bakım Güzellik Keskin Yüz Hatları İçin Öneriler-6 - Saç Bakım Güzellik

Boyun ve çene bölgesine yatırım yapın

Özellikle boyun bölgesi cilt sıkılığının en önce kaybolduğu alanların başında gelir. Boyun ve çene bölgesini sıkılaştırmak için buna özel olarak formüle edilmiş ürünlerden yardım alın. Bu özelliğe sahip cilt bakım maskeleri, genellikle cildi anında sıkılaştırmaya yardımcı olan C vitamini, niasinamidler ve diğer kolajen uyarıcı sihirlerle dolu olur. Cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz doğru ürünler, düzenli kullanımla birlikte her yaşta genç görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar.