0

Hemen hemen herkes ergenlik çağında bir miktar sivilceyle uğraşır. Bu sivilceler, bazen çok kısa sürede iyileşirken bazen de birkaç yıl kadar sizinle kalabilir.

Stres, beslenme, hormonal değişiklikler, yağlı cilt ve büyük gözenekler gibi durumların tümü sivilcelerin oluşmasının en önemli etkenlerinden. Cilt bakımı yapmak gibi bir alışkanlığınız olmayabilir fakat tüm sivilce ve diğer cilt problemlerinin önüne geçmek doğru ürünlerle düzenli bir bakım yapmaktan geçer, bunu unutmayın.

Bir de ergenlik dönemine yeni girdiyseniz ve sivilcelerle yeni yeni karşılaşıyorsanız cilt bakımı alışkanlığı edinerek birkaç sene sonra kendinize teşekkür edeceğinizi hatırlatalım. Doğru bakım alışkanlıkları aynı zamanda yetişkin sivilceleri konusunda da fayda sağlar.

Erkekler İçin Sivilce Oluşumunu Önleme Yolları-1 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Sivilce Oluşumunu Önleme Yolları-2 - Saç Bakım Güzellik

Erkeklerde sivilce oluşumunu engellemek için dikkat edilmesi gerekenler

Özellikle yağlı bir cildiniz varsa, yüzünüzü temizlememek ya da yanlış ürünleri kullanarak yüz yıkamak, gözeneklerin içine kir ve sebum(yağ) yerleşmesine neden olarak sivilce ve diğer cilt problemlerini ortaya çıkarır. Yüz temizlemekten kastımız, uyandığınızda ya da duş sırasında yüzünüzü su ile yıkamanız değil tabii.

Öncelikle yüzünüzü derinlemesine temizleyeceğiniz bir yüz yıkama jeli edinin. Örneğin Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Kekik özü, cadı fındığı ve çinko pca ile dolu arındırıcı yüz yıkama jeli, cildinizi temizler ve parlamayı engellemeye yardımcı olur.

Tabii, yukarıda bahsettiğimiz gibi sivilcelerin sebebinin sadece kir ve yağ olduğunu düşünmeyin. Hava kirliliği, içtiğiniz çay ve kahveler, bulunduğunuz ortamın kuru olması, etraftaki toz da cilt problemlerinin sebepleri arasında. Bu yüzden temizliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha belirtmiş olalım. Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli ile cildin oksijen alışverişini arttırarak onu dış etkenlere karşı da korursunuz. Derinlemesine temizlenen cilt sivilce oluşumunun da önüne geçer.

Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez kullanmanızda fayda var. Geceleri siz uyurken cilt kendini yeniler ve onarır. Bütün geceyi temiz ve nefes alan bir cilt ile geçirmek bu yüzden oldukça önemli. Yatmadan önce Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli’ni nemli cildinize sürün ve masaj yaparak uygulayın. Ardından su ile durulayın. Sabah uyandıktan ve kahvaltınızı yaptıktan sonra da kullanarak gün içindeki dış faktörlere karşı bir savunma oluşturun.

Erkekler İçin Sivilce Oluşumunu Önleme Yolları-3 - Saç Bakım Güzellik Erkekler İçin Sivilce Oluşumunu Önleme Yolları-4 - Saç Bakım Güzellik

Sonraki Adım

En önemli adım olan temizlemenin ardından bilmeniz gereken bir şey daha var: Nemlendirmek! Nem, cildin temel ihtiyaçları arasında yer alır. Çünkü nemsiz kalmış bir cilt kuruyarak soyulmalara ve pul pul dökülmelere neden olur. Cilt kuruduğu zaman da kendisini nemlendirmek için yağ üretimini hızlandırır ve daha önce söylediğimiz gibi bu durum sivilcelerin oluşmasına neden olur.

Cildinizi temizledikten sonra Simple Daily Skin Detox Matlaştıran Nemlendirici’yi uygulamayı unutmayın. Yumuşacık yapısı ile cildinizi nemlendirir ve pürüzleri önlemeye yardımcı olur. Cildinizdeki yağı 24 saate kadar azaltmada da etkilidir. Nemlendiricinin ardından Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel'i  de T bölgenize uygulayabilirsiniz. Kızarıklar ve pürüzler için günde 3 defa kullanmanız yeterli.

**Cildinizde çok fazla sivilce varsa mutlaka bir dermatologa başvurun.

Erkeklerin Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı? yazımız da ilginizi çekebilir