0

Erkeklerin bakım rutini kadınlar kadar komplike gibi görünmeyebilir. Yine de kişisel bakımını önemseyen beyler de bakım rutinlerine en az kadınlar kadar zaman ayırıyorlar. Çekici erkeklerin en önemli bakım tüyosu da aslında bu: Onlar kişisel bakımlarına vakit ayırmaktan; bu sürecin kendisinden keyif alıyorlar. Bunun sebebi hem kendilerine hem de etrafındakilere saygı duymaları. Düzenli sakal ve beden tıraşı, el ve ayak temizliği (tırnak) bakım rutini içerisinde yer alması gereken en önemli adım.

Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-1 - Saç Bakım Güzellik Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-2 - Saç Bakım Güzellik

Temizliğin ardından vücut bakımı geliyor. Yüzünüzdeki ve vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulmanız ve cildinizi tazelemeniz şart. Özellikle vücudunuz için haftada bir kese ya da peeling yaparak ekstra zaman ayırmalısınız.

Erkeklerin yüzlerinde en çok şikayet ettikleri sorun genellikle siyah noktalar oluyor. Sebum oranları kadınlara göre daha yüksek olduğu için düzenli olarak temizlenmemesi halinde siyah noktalara davetiye çıkıyor.

Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-3 - Saç Bakım Güzellik Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-4 - Saç Bakım Güzellik

Arındırmanın ardından nemlendirme şart. Bakımlı erkeklerin cildine dikkat edin; ışıldadıklarını ve sağlıklı göründüklerini fark edeceksiniz. Nemlendirme adımında üç adet olmazsa olmaz ürün var: Güneş koruyucu, nemlendirici ve göz kremi. Bunların her gün düzenli olarak uygulanması sağlıklı bir cilt için son derece önemli.

Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-5 - Saç Bakım Güzellik Çekici Erkeğin Bakım Kuralları-6 - Saç Bakım Güzellik

Son olarak; saçlarınızın temizliğine de en az cildiniz kadar önem vermelisiniz. Toni&Guy Men Deep Clean Şampuan bu konuda imdadınıza yetişebilir. Temiz saçların ardından minik ve güçlü rötuşlar geliyor. Toni&Guy Şekillendirici Wax Mat ile saçlarınıza istediğiniz şekli anında vermeniz mümkün. Maksimum etki için ürünü avucunuzda ısıttıktan sonra kullanmayı unutmayın.