0

Manikürü kim sevmez? Mükemmel bir tırnak görünümü için zaman harcadıktan sonra, birkaç gün boyunca bunun tadını çıkarabilirsiniz. Ama bazen bu süre bundan daha kısa bile sürebilir. Elbette jel tırnak gibi uygulamaların yıpranma olasılığı daha düşüktür ve bu tür uygulamalar manikürünün ömrünü uzatmak isteyenler için harika seçeneklerdir. Bununla birlikte klasik ojenin ömrünü uzatmanın yolları da var.

Ojelerinizin ömrünü nasıl uzatacağınızı keşfetmek için okumaya devam edin, çünkü en iyi ipuçlarını sizler için bir araya getirdik!

Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-1 - Saç Bakım Güzellik Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-2 - Saç Bakım Güzellik

Oje sürmeden önce tırnaklarınızı parlatın

Öncelikle ojenin yapışacağı pürüzsüz bir yüzeye sahip olduğunuzdan emin olmak için tırnak yüzeyini bir tırnak parlatıcı yardımıyla parlatın. Tırnaklarınızdaki pürüzlü yüzeyler ojenin daha kolay çatlamasına neden olur. Parlattıktan sonra oje sürmeseniz bile tırnaklarınızı aseton ile ovalayarak ojeye hazırlayın. Bu, ojenin tırnaklarınızdaki tam olarak yapışmamasına neden olabilecek yağların arındırılmasını sağlar. Ayrıca evde tırnak bakımı hakkında daha fazlasını keşfetmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aşırı su temasından kaçının

Ev işleri yapmamak için bahane mi lazım? İşte size bahane. Ojelerinizin daha uzun ömürlü olması için temizliği, köpeğin yıkanmasını, çocuğunuzun banyosunu başkasının yapmasını öneriyoruz. Çok fazla su teması ojelerinizin daha erken soyulmasına neden olur. Bununla birlikte günlük işlerinizden kaçınamıyorsanız eldiven kullanarak da ojelerinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Daima baz ve son kat kullanın

Oje sürerken baz ve son kat, atlanmaması gereken önemli adımlar. Kalıcı bir oje uygulaması ve soyulmaları önlemek için öncesinde bir baz ve sonrasında, ojenizin üzerine son kat uygulayın. Baz kat ojenin tırnağınıza daha iyi yapışmasını sağlayan, son kat ise hepsini sabitleyen aşama. Hatta ojenizin daha kalıcı olması için son kat ojeyi tırnaklarınıza gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-3 - Saç Bakım Güzellik Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-4 - Saç Bakım Güzellik

Ojenin tırnak etlerine değmesine izin vermeyin

Çoğu kişi şeffaf olduğu için önemli olmadığını düşünerek özellikle baz katı dağınık bir şekilde uygular. Ojenizin çiziklerden korunması için bazın son katı tamamen kaplaması gerekir. Ancak tırnak etlerinize değmemeli. Sonrasında tırnak etlerinize bulaşan ojeyi asetonla silmek ojenin tırnağınızdan çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle bunun yerine bazı ve ojenizi tırnak etlerine bulaştırmadan dikkatli bir şekilde uygulayın. Son kat ile kaplanmayan herhangi bir ojenin daha kolay aşınacağını unutmayın.

Ojeyi ince katlar şeklinde uygulayın

Kalın oje katları ufalanmaya ve soyulmaya daha yatkın olur. Bazıları oje tabakasının ne kadar kalın olursa o kadar kalıcı olacağını düşünür, aslında durum bunun tam tersi. Katlar ne kadar ince olursa ve katlar arasında ne uzun süre beklerseniz (kuruması için) ojeniz o kadar uzun dayanır.

Ojenizi açmadan önce sallama dürtüsüne direnin

Bunun neden önemli olabileceğine anlam veremiyor olabilirsiniz. Ama ojeyi sallamak baloncuklara, baloncuklar ise talaşlara yol açar. Bu nedenle ojenizi baloncuk oluşturmadan karıştırmak için sallamak yerine ellerinizin arasında yuvarlayın.

Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-5 - Saç Bakım Güzellik Ojenizin Çatlamasını ve Soyulmasını Nasıl Önlersiniz?-6 - Saç Bakım Güzellik

Aynı markanın baz ve son katını kullanın

Muhtemelen sizin de birden fazla marka barındıran bir oje koleksiyonunuz var. Bunların hepsi güzel olsa da aynı markanın baz ve son katını kullanmalısınız. Çünkü muhtemelen bu iki farklı formül de ojelerinizin ömrünü uzatmak için birlikte çalışmak üzere formüle edilmiştir. Bu nedenle yeni bir oje satın alırken aynı seriden bir baz ve son kat aldığınızdan emin olun. Aksi, iki farklı çorap giymek gibidir- güzel ama kesinlikle ideal değil.

Oje nasıl sürülür, daha fazlasını öğrenmek için yazımızı inceleyin.