0

Cilt bakım ürünlerinde sıklıkla gördüğümüz “yaşlanma karşıtı” tanımı, 30 yaşından itibaren her cilt bakım rutinini sessizce yöneten söylenmemiş bir güç olmaya devam ediyor. Elbette yaş almak, düzeltilmesi veya iyileştirilmesi gereken bir şey değil. Hayali bir geri sarma düğmesiyle mücadele etmek veya yaşlanmayı durdurmak gibi gerçekçi olmayan bir iddianın yerine; mevcut rutininizde ve yaşam tarzınızda küçük değişiklikler yapmak daha anlamlı olabilir. 

Bu doğrultuda cilt bakım rutininize daha yakından bakın ve yaş almanın beraberinde getirdiği değişikliklere olan yaklaşımınızı değiştirin. Çünkü doğru alışkanlıklarla, cildiniz için akıp giden zamanı yavaşlatmak mümkün.

Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-1 - Saç Bakım Güzellik Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-2 - Saç Bakım Güzellik

SPF’yi asla atlamayın

UVA ışınlarının neden olduğu hücresel hasarın görünmez olduğunu, tıpkı bastırılmış çocukluk anıları gibi deri yüzeyinin altında gizlenen travmalar yarattığını biliyor muydunuz? Güneş lekeleri, benler; kısaca güneş hasarına bağlı gelişen kayıplar, hiçbir uyarı vermeden birden kendilerini gösterebilirler. Her durumda, güneşe maruz kalma, ciltteki yaşlanmayı hızlandırmanın en büyük nedeni. Elbette bundan kaçamayız. Bu yüzden güneş koruyucu kremi mevsimlik bir ürün olarak değil, günlük bir alışkanlık olarak benimsemeliyiz. Eğer SPF günlük rutininizin bir parçası değilse, yaşa meydan okuyan nemlendiricilere yaptığınız tüm yatırım boşa gidebilir.

UVA ışınları uzun vadede kolajen ve elastinin parçalanmasına, cildinizin altındaki bariyerin zayıflamasına ve sarkma, kırışıklık görünümünün hızlanmasına neden olur. Üstelik güneş hasarına bağlı cilt sorunlarının değiştirilmesi ve ortadan kaldırılması da oldukça zor.

SPF, günlük cilt bakım rutininizin son adımı olmalı, ancak nemlendiricinizin üzerine güneş kremi sürme fikri, cildinizi yağlı hissettiriyorsa Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici gibi güneş koruyucu içeren bir nemlendirici tercih edin. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici, UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur.

(SPF Cildiniz İçin Neden Önemli? yazımız da ilginizi çekebilir.)

Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-3 - Saç Bakım Güzellik Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-4 - Saç Bakım Güzellik

Ellerinizi ihmal etmeyin

Cilt bakım rutininizi yüzünüzle sınırlamak en sıkılan yapılan hatalardan biri. Yıllar geçtikçe elinizdeki cildin arkasındaki yağ incelmeye başlar ve elastinin bozulması (tıpkı yüzünüzde olduğu gibi) cildi daha ince ve zayıf hale getirir. Bunu sık el yıkama, temizlik ürünleri ve güneşe maruz kalma ile birleştirdiğinizde ellerinizin daha kolay yıpranması ve yaşlanmaya daha yatkın olması hiç de şaşırtıcı değil. Oysa onlara yüzünüzle aynı titizlikle davranmanın karşılığını mutlaka alırsınız.

Ellerinizden düzenli yıkama ile sıyrılan nemin, günlük olarak nemlendirici yardımıyla geri kazandırılması gerekir. Bu amaçla sert sabunları bir kenara bırakıp daha nazik ve nemlendirme etkili bir sabun seçimi yapın. Ayrıca ellerinizi düzenli olarak nemlendirici bir kremle besleyin. En önemlisi de genç cildi desteklemek için etkili bir güneş kremi ile koruyun.

Cilt bakımınızı doğru içeriklerle destekleyin

Yaşlanmaya meydan okuyan çeşitli ürünler, içerdikleri bileşenlerle ince çizgileri ve hiperpigmentasyonu azaltabiliyor. Ancak uzun vadeli bir fark yaratmak için daha derine inmeniz ve cilt hücrelerine doğru malzemeleri sağlamanız gerek. Bunun için Yeni Simple Protect&Glow Serisi’ni deneyin. Protect&Glow serisinin cildinizin ışıldamasına yardımcı olan yenilikçi SPF ürünleri, zencefil kökü ve antioksidan vitamin C&E içeriyor.

Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum; şeffaf ve hafif formülüyle UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma; ışıltılı bir için Vitamin E içeren formülüyle antioksidan etkisi sağlar.

Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili SPF30 Nemlendirici; UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur.

Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem; cildinize antioksidan Vitamin C & E ve zencefil kökü ile ışıltı sağlar. Cildinizin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır.

Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-5 - Saç Bakım Güzellik Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları-6 - Saç Bakım Güzellik

Gece rutininden vazgeçmeyin

Cildiniz en çok siz uyurken çalışır ve doğru bir cilt bakım rutininden büyük kazançlar elde etme fırsatı tam olarak burada yatar. Gece, sadece cilt metabolizması zirveye çıkmakla kalmaz; aynı zamanda vücudun dinlenmesine izin verildiğinde beyin, cilt hücre yenilenmesi, kolajen üretimi de dahil olmak üzere vücudun iyileşme süreçlerine öncelik veren büyüme hormonlarının salgılanmasını tetikler. Başka bir deyişle bu, gece kullandığınız herhangi bir ürünün daha fazla etkiye sahip olacağı anlamına gelir. Bu nedenle gece cilt bakım rutininizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bakım rutininiz için Simple Vital Vitamin Gece Kremi’nden destek alabilirsiniz. Hafif formülü ve güçlü nemlendirme etkisi ve içerdiği Vitamin C & E ve zencefil kökü ile cildinize ışıltı sağlar. Cildinizin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır.

Ayrıca Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir ve Yumuşak Bir Cilde Nasıl Sahip Olursunuz? yazılarımıza göz atabilirsiniz.