0

Ağız çevresindeki kırışıklıklarla ilgili endişelerinizin, gülümsemenizi engellemesine izin vermeyin. Evet, bunun gülümserken ortaya çıktığını ve dudak üstü kırışıklıklarına yol açtığını kabul ediyoruz. Yine de bu, neşeli anlarda kendinizi durdurmanız gerektiği anlamına gelmez. Bunun yerine oluşan çizgileri hafifletmeye ve derinleşmelerini önlemeye yardımcı olabilecek ipuçlarından yararlanın.

Ağız çevresi kırışıklıkları için en önemli nokta önleyici bakım. Dudaklar ve çevresindeki cilt hassas olduğundan, erken yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutini benimsemek çok önemli. İnce çizgileri yumuşatmak ve önlemek için kolajen ve elastin sentezini hedefleyen serumlar kullanabilirsiniz. Diğer yapabileceklerinizi ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-1 - Saç Bakım Güzellik Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Güneş kremini asla ihmal etmeyin

Cilt sağlığı için günlük güneş kremi kullanımı büyük önem taşıyor. Kırışıklıklar, temelde kronik güneşe maruz kalmayla gelişen kolajen ve elastik dokunun parçalanması gibi cilt değişikliklerinden kaynaklanıyor. Bu yüzden başta ağız çevresi olmak üzere kırışıklıkları önlemek için en az 30 SPF’ye sahip ve çinko, titanyum gibi bir mineral içeren bir güneş kremi kullanmaya çalışın. Ek olarak korumanızı artırmak için bakım rutininize dudak güneş kremi de ekleyin.

Gece kremi kullanmayı deneyin

Ağız çevresindeki sinir bozucu kırışıklıkları azaltmak için gece kremi kullanmayı da deneyebilirsiniz. Gece kremleri, cildi kalınlaştıran ve cilt kırışıklıklarını etkili şekilde azaltan derin dermal hidrasyon üretebilir. Örneğin Simple Water Boost Nemlendirici Gece Kremi, ipeksi ve hafif formülü ile kolayca emilir, siz uyurken cildinizi nemlendirir ve yorgun cildinizi yenileyerek sizi sabaha hazırlar.

Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-3 - Saç Bakım Güzellik Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Profesyonel güzellik uygulamalarından yardım alın

Yaş aldıkça dudak derimizin oranı değişir ve dudak kenarları incelir. Bölgeye daha fazla yapı kazandırmak için üst dudak derisine makul miktarda yumuşak doku dolgusu enjekte edilebilir. Eğer profesyonel uygulamalardan yardım almayı düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemler hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var:

Mikro iğneleme

Mikro iğneleme gibi tedaviler, kolajen sentezini uyarmaya ve ince çizgileri yumuşatmaya yardımcı olabilir. Bu tür tedavilerin etkisi ise doktorunuzun size önereceği bir dizi uygulamadan sonra belirginleşir.

Mikroinfüzyonlar

Bu tedavi genelde çok erken, minimal kırışıklıkları olan kişilerde anında bir yumuşatma etkisi verebilir. Mikroinfüzyonlar, nöromodülatörlerin ve dolgu maddelerinin mikrodamlacıklarını sürmek için küçük iğneler kullanır.

Kimyasal soyma

Ağız çevresindeki kırışıklıklar için en etkili profesyonel çözümlerden biri kimyasal soymadır. Fenol adı verilen bir tür kimyasal peeling, en derin çizgileri bile sıkılaştırabilir.

Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-5 - Saç Bakım Güzellik Ağız Çevresindeki Kırışıklıklar Nasıl Önlenir?-6 - Saç Bakım Güzellik

Dermabrazyon

Dermabrazyon temel olarak cildin özel bir aletle mekanik olarak zımparalanması anlamına gelir. Ancak tıpkı fenol peeling gibi bu uygulamanın da uzun bir iyileşme süresi olabileceği için daha az tercih edilir. Mutlaka deneyimli kişilerce uygulanmalıdır.

Yüzey yenileme lezerleri

Lazer tedavileri, şiddetli güneş hasarını derinden tedavi etmeye yardımcı olabilir. Hızlı sonuç verir ancak iyileşme süresi uzundur. Cilt iki haftaya kadar kırmızı ve kabuklu olabilir.

Yağ transferi

Bu profesyonel uygulama seçeneği ise vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ hücrelerinin yüze enjekte edilmesi yoluyla gerçekleştirilir. Nanoyağ teknolojisindeki gelişmelerin derin ağız çevresi kırışıklıklarının hemen altına ultra ince enjeksiyonlara izin vermesi nedeniyle bu sorun için harika bir seçenek olabilir.

Ayrıca Sık Yapılan Yaşlanma Karşıtı Bakım Hataları yazımız ilginizi çekebilir.