0

Orta yaşın üzerindeyseniz yüzünüzde ve vücudunuzda ince çizgiler ve kırışıklıklar ile karşılaşmaya başlamış olabilirsiniz. Vücut 23 yaşından sonra ürettiği kolajen seviyesini düşürür ve 25 yaşın ardından ciltte kolajen seviyesini arttırmak için ek takviyeler ve besinler alınması önerilir. Cilde esneklik ve canlılık veren kolajenin azalması aslında ilk olarak göğüsleri etkiler ve göğüs kenarlarında ince çizgiler ortaya çıkar (Kolajen Nedir, Cilde Faydaları Neler? öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz).

Bunun yanında kırışık ve ince çizgilerin sebebi, çevresel faktörler, stres, genetik hatta uyku pozisyonları bile olabilir.

Göğsünüzde İnce Çizgiler mi Oluşmaya Başladı?-1 - Saç Bakım Güzellik Göğsünüzde İnce Çizgiler mi Oluşmaya Başladı?-2 - Saç Bakım Güzellik

Ne Yapabilirsiniz?

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey; ciltte ve vücutta meydana gelen çizgi, lekeve yaşlanma belirtilerinin en önemli nedeninin güneşin sebep olduğu zararlı ışınlar olduğu. Eğer yüzünüze güneş kremi uygulamayı alışkanlık haline getirdiyseniz harika. Fakat dekolte bölgelerine, göğüse ve ellerin üstüne de mutlaka güneş kremi uygulanması gerekir. Cildinizi hem nemlendirmek hem de güneşten korumak için provitamin B5, E vitamini, gliserin, SPF 15 ve nazik nemlendiricilerle dolu Simple Mini Güneş Koruyuculu Nemlendiriciden yardım alabilirsiniz.

Yüzünüze fayda sağlayan aynı aktif bileşenlerin çoğu göğüs çevresine de uygulanabilir. Dikkat etmeniz gereken tek şey, bu cilt bölgesinin daha ince olduğu için daha hassas olabileceği. Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum hafif formülüyle yapısıyla UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma da sağlar.

Göğsünüzde İnce Çizgiler mi Oluşmaya Başladı?-3 - Saç Bakım Güzellik Göğsünüzde İnce Çizgiler mi Oluşmaya Başladı?-4 - Saç Bakım Güzellik

Uyku pozisyonun da ciltte kırışıklığa neden olabileceğini söyledik. Yan yattığınızda cildiniz gece boyu benzer pozisyonda kaldığı için göğüs arasında kırışıklıklar oluşabilir. Bunun yanında çarşaflarınızın sert olması sürtünme ile kırışıklık oluşumuna da neden olur. İpek veya saten yastık kılıfları ve çarşaflar, cilde ve sadece iyi bir gece uykusu vermekle kalmaz, ortaya çıkabilecek, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya da yardımcı olur.

Doğru bakımın yanında, cildi içeriden beslemek de büyük önem taşır. Bu yüzden bol su tükettiğinizden emin olur. Suyun cilde tüm etkilerini öğrenmek için yazımızı da okuyabilirsiniz. Bunun yanında egzersiz yapmaya da özen gösterin. Egzersiz ile cildinizin ve vücudunuzun elastikliğini arttırmanız mümkün. Bu konudaki detaylı bilgiyi de egzersizin sağladığı faydalar yazımızdan öğrenebilirsiniz.