0

Burundaki kuru cilt, özellikle kış aylarında sık görülen bir cilt şikayetidir. Bu kuruluğun bir çok sebebi olabilir. Sıcak su, hava durumu, cilt tipi, UV ışınları, alerjiler, yaş faktörü, yeterli su tüketmemek ve doğru beslenmemek burun çevresinin kuruma sebeplerinin başında gelir.

Her cilt tipinin iyileşme süreci farklı olsa da; doğru ürünleri kullanarak, beslenmenize ve cilt bakımınıza özen göstererek cildinizin durumu bir hafta ila on gün içinde iyileştirebilirsiniz. Tabii sorun kronik ise bu süreç uzayabilir.

Burun Çevresindeki Kurumalar Nasıl İyileştirilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Burun Çevresindeki Kurumalar Nasıl İyileştirilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl Tedavi Edilir?

Nazik temizleyiciler: Cildinizi temizlerken nazik olmaya özen gösterin. Peeling sırasında yapacağınız sert hareketler cildinizin tahriş olmasına sebep olabilir. Simple Nemlendirici Yüz Temizleme Yağı yüzünüzü temizlerken, nemlendirerek doğal ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. 

Cildinize uygun bir nemlendirici: Cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz bir nemlendirici kullanın ve böylece onu ekstra kuruluk ve çatlaklardan koruyun. Simple Water Boost Nem Hapsedici Kremi doğrudan kuru bölgelere uyguladıktan sonra Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem ile tüm yüzünüzü nemlendirin.

Güneş kremi: Burun ve etrafındaki bölgelerin güneş ışınlarından zarar görmesini önlemek için her mevsim cildinize uygun bir güneş kremi kullanın. Özellikle yazın etkili koruma sağlayan bir güneş kremi tercih etmeniz önemli. Bu noktada Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum'u deneyebilirsiniz. Şeffaf ve hafif yapısıyla UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma; ışıltılı bir için Vitamin E içeren formülüyle antioksidan etkisi sağlar.

Alerjiler ve soğuk algınlığı için burun spreyi: Burun akıntısına neden olan ve burun çevresinde kuru cilde neden olan bir soğuk algınlığı veya alerjiniz varsa, burun spreyleri kullanmak, burnunuzun tıkanıklığını gidermenize yardımcı olur. Böylece sürekli olarak burnunuzu silmeden cildinizi yıpratmamış olursunuz.

**Tabii alerjileriniz için herhangi bir ürün kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın!

Doğru makyaj: Kuru cilde makyaj yapmak istiyorsanız pudra kullanmaktan kaçının. Bu cildinizi daha da kurutabilir. Makyajdan önce mutlaka nemlendirici kullanın. Makyajınızın taze görünmesini sağlamak için yüzünüze düzenli aralıklarla hem sabitleyen hem nem veren yüz spreyi de püskürtebilirsiniz.

Burun Çevresindeki Kurumalar Nasıl İyileştirilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Burun Çevresindeki Kurumalar Nasıl İyileştirilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Bol su ve doğru beslenme: Araştırmalar, yeterli miktarda su içmenin özellikle burun çevresindeki hassas bölgelerde cildin kurumasını önleyebileceğini gösteriyor. Özellikle içeriden bir nemlendirme için normalde içtiğinizden daha fazla su tüketmeye dikkat edin. Ayrıca, uskumru ve somon gibi Omega 3 bakımından zengin balıklar; yeşil çay, bitter çikolata ve zerdeçal gibi de antioksidan açısından zengin besinler tüketmeye özen gösterin.

Bonus: Burnunuzun etrafına hindistancevizi yağı, zeytinyağı ya da jojoba yağı gibi doğal yağlar da sürebilirsiniz. Bu yağların içindeki yumuşatıcılar, burun çevresindeki kuru ve pul pul cildi onarabilen doğal nemlendiricilerdir. Bu yağların %100 doğal içerikte olduğuna emin olun.

Önemli Not: Burun çevresindeki derinin renginde veya dokusunda değişiklikler varsa, cildiniz geriliyor veya dokunmak acı veriyorsa mutlak bir doktora görünün.