0

Bakır, kahve, kızıl gibi tonlar son birkaç yıldır yükselen saç rengi trendleri arasında. Koyu kızıl, koyu kahve gibi renkler sizin için çok keskinse ve biraz farklılık arıyorsanız bakır ve kahvenin birleştiği içinde kızıllar da barındıran koyu bakır saç rengine ne dersiniz? Sıcak bir renk olan koyu bakır görünüşünüzü de ısıtacak ve canlandıracak saç renkleri arasında. Üstelik yeni sezonun da trenlerinden. Gelin, koyu bakır nasıl bir renk, nasıl elde edilir ve kimlere yakışır gibi detayları keşfedelim.

Koyu Bakır Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler -1 - Saç Bakım Güzellik Koyu Bakır Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler -2 - Saç Bakım Güzellik

Koyu bakır saç rengi nasıl bir renk?

Aslında kahve tonlarından olan koyu bakır içinde altın rengi ve parlak bir bakır yansıma barındırır. Genel itibariyle koyu turuncuya, sedefli bakıra benzeyen bu renk sıcak tonlarda olmasıyla da diğer kahve tonları arasında ön plana çıkar. Kızıl kahveye benzeyen, kahvenin açık tonlarını da içinde barındıran koyu bakır saç rengi, 2022 saç rengi trendleri arasında da yer alıyor.

Koyu bakır saç rengi nasıl elde edilir?

Saçlarınız daha önce hiç boyanmasıysa ya da açık kahve tonlarında ise, üzerinde koyu bakır yazan bir boya ile saçınızı evde kendiniz de boyayabilirsiniz. Boyanızı satın alırken, kutunun ana yüzündeki renge bakmak yerine, arkasında yer alan tonları kontrol etmeniz önemli. Boyalar her saçta farklı bir görünüm yaratabilir. Bu yüzden boya kutularında saç renklerine göre boyanın nasıl etki edeceği de yansıtılmıştır. Tabii boyayı tüm saçınıza uygulamadan önce, bir parçayı boyamayı da deneyebilirsiniz. Bu sayede aldığınız boya saçınıza nasıl etki edecek onu da görmüş olursunuz.

Eğer saçınız koyu tonlardaysa ve daha önce boyandıysa, ilk defa koyu bakır uygulamak için bir uzmandan yardım almanızda da fayda var. Kuaförünüz koyu bakır rengini elde etmek için saçınıza açma işlemi de uygulayabilir. Evde boyama yaptığınızda koyu renginiz üzerine uygulayarak istediğiniz tonu tam anlamıyla elde edemeyebilirsiniz.

Koyu Bakır Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler -3 - Saç Bakım Güzellik Koyu Bakır Saç Rengi Hakkında Bilmeniz Gerekenler -4 - Saç Bakım Güzellik

Koyu bakır saç rengi kimlere yakışır?

Koyu bakır saç, her ten rengine yakışan nadir renkler arasında kabul edilir. Koyu tonlar özellikle kumral ve açık tenlere yakışmasıyla da ön plana çıkar. Tabii esmer bir ten renginiz varsa da koyu bakır tercih edebilirsiniz. Ayrıca her türlü saç tipine de fazlasıyla yakışır. Saçınız ister kıvırcık, ister dalgalı ister düz olsun koyu bakır ile şahane bir görünüm elde edebilirsiniz.

Koyu bakır saç bakımı nasıl yapılır?

Saçınız yeni boyandıktan sonra ilk günkü parlaklığı ve canlılığı korumak için ayrıca zamanla kırılmalarını ve yıpranmalarını önlemek için bakımlarını ihmal etmemeniz önemli.

  • Duşta saçınıza uygun bir şampuan ve saç kremi kullanmayı alışkanlık edinin. Dove Yoğun Onarıcı Saç Şampuanı ve Bakım Kremi içeriğindeki özel bileşenler sayesinde yıpranmaya karşı saçınızı onarır. (Detaylı incelemek için buraya tıklayabilirsiniz)
  • Duştan önce, haftada 1 veya 2 kez saçınıza bakım maskesi yaparak ihtiyacı olan nem,vitamin, mineral ve sağlıklı yağlar bakımından destekleyin.
  • Duşta çok sıcak su kullanmak saç derinizin kurumasına ve bu sayede saçınızın matlaşmasına neden olabilir. Saçınızı ılık su ile durulayın ve bunu her duşta uygulayın.
  • Saçınızı kuruturken, kurutma makinesi kullanacaksanız ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın. Aceleniz olmayan zamanlar için kendi kendine kurumasını bekleyebilirsiniz.
  • Saçınızı taramak için en doğru zamanın nemli olduğu zaman olduğunu da söyleyelim. Çok ıslakken taramak koparak dökülmelere, çok kuru iken taramak elektriklenmesine neden olabilir.