0

Avokado maskesi, cildi beslediği ve canlandırdığı bilinen en iyi doğal yüz maskeleri arasında...

Demir, kalsiyum, potasyum, bakır, magnezyum gibi cilt dostu mineralleri ve A, E, B ve K vitaminleri içeren avokado meyvesi ile, cildinizi besleyerek, yumuşak ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Avokado Maskesi Tarifi ile Parlak Bir Cilde Sahip Olun -1 - Saç Bakım Güzellik Avokado Maskesi Tarifi ile Parlak Bir Cilde Sahip Olun -2 - Saç Bakım Güzellik

İşte birkaç Avokado yüz maskesi tarifi

Avokado- Bal: Avokado ve bal bir araya geldiğinde kuru ciltler için doğal nemlendirici görevi görür. Bal; akne, egzama ve sedef hastalığı gibi çeşitli cilt sorunlarına da yardımcı olabilir. Ancak bu tip ilerlemiş cilt hastalıklarında, kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneriririz.

Avokado- Yoğurt: Yoğurdun kremsi dokusu nemi hapsetmeye ve potansiyel olarak cildinizi aydınlatmaya yardımcı olur.. Avokado ile bir araya geldiğinde cildinize yoğun bir nem sağlar.

Avokado-Limon Suyu: Limon, antioksidan ve parlatıcı olan C vitamini ile dolu bir meyve. Cilde kusursuz bir parlaklık kazandırmaya yardımcı olur. Fakat içindeki asit bazı ciltler için yanlış bir seçim olabilir. Uygulamadan önce bir cilt uzmanına danışmayı unutmayın.

Avokado- Yulaf Ezmesi: Bu ikili bir araya geldiğinde yorgun cildi iyileştirir ve nem kazanmasını sağlar.

İpuçları:

  • Bunların yanında, avokadoyu tek başına da kullanabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz maskelerden birine yumurta eklerseniz maskeniz sıkılaştırıcı bir etkiye de sahip olacaktır.
  • Aşırı kuru bir cildiniz varsa seçtiğiniz karışımın içinde birkaç damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz.
  • Maskeyi uygulamadan önce, buzdolabında bir süre bekletirseniz, maskeniz, gözenekleri azaltmaya ve ince çizgileri ve kırışıklıkları hafifletmeye de yardımcı olabilir.
Avokado Maskesi Tarifi ile Parlak Bir Cilde Sahip Olun -3 - Saç Bakım Güzellik Avokado Maskesi Tarifi ile Parlak Bir Cilde Sahip Olun -4 - Saç Bakım Güzellik

Avokado maskesi nasıl Yapılır?

Bu maskeleri yaparken, tüm malzemeleri bir blendere ekleyin ve karıştırın. Yüzünüzü bir temizleyici ile yıkayın, kurulayın ve ardından hazırladığınız maskeyi yüzünüze ve boynunuza bolca uygulayın. Maskeyi yıkamadan önce yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Ilık su nazikçe ile temizleyin ve yumuşak bir havlu yardımıyla cildinizi kurulayın.

Önemli Not: Maskeyi denemeden önce, cildinizin, maskenin içindeki ürünlere alerjik reaksiyon göstermediğinden emin olmak için, kolunuzun iç kısmına sürün ve bir süre bekleyin, kaşınma kızarma gibi sorunlarla karşılaşmıyorsanız yüzünüze uygulayabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz reaksiyon almanız durumunda yüzünüze uygulamayın.

Avokado yetiştirmenin püf noktaları için temizsözlük.com'a göz atmayı unutmayın.