0

Bir diş beyazlatma şeridi veya özel bir seans aracılığıyla bembeyaz bir gülüşe sahip olmak, 21. yüzyıla ait bir fenomen gibi görünebilir. Ama aslında diş beyazlatma sanatı, yüzyıllardır bir şekilde var olan bir teknik.

Diş beyazlatmanın veya diş fırçalamanın tarihi çok eski zamanlara kadar gidiyor. M.Ö. 3.000’de insanların dişlerini temizlemek için diş fırçaları yoktu ama bu iş için çiğneme çubuğu denilen bir şey kullanılıyorlardı. Bunlar, kişinin çiğnediği, dişlerde kalan parçacıkları kazıyan küçük dallardı.

Beyaz Dişlere Sahip Olmak Geçmişte de Havalıydı-1 - Saç Bakım Güzellik Beyaz Dişlere Sahip Olmak Geçmişte de Havalıydı-2 - Saç Bakım Güzellik

Diş beyazlatma uygulaması yaklaşık 4.000 yıl önce, şarap sirkesi ile karıştırılmış ponza taşını kullanarak beyazlatıcı bir macun hazırlayan eski Mısırlılarla başladı. Beyaz dişler, güzelliğin ve zenginliğin işaretiydi

17. yüzyılda insanlar saç ve diş bakımı için berberlerine güveniyorlardı. Berberler dişleri törpülüyor ve onları beyazlatacak bir asit uyguluyordu. Uygulama dişleri daha beyaz hale getirirken diş minesini aşındırıyor ve çürümeye yol açıyordu.

Florürün etkileri ise 19. yüzyılın başlarında, diş hekimlerinin gıda ve sudaki kimyasallara maruz kalan hastaların dişlerini incelemeleriyle keşfedildi. Bununla birlikte doğru miktarda kullanılmasının da büyük önem taşıdığı görüldü.

Diş minesindeki renk değişikliğine, çeşitli durumlar neden olur. Yaş alma, kahve, kola, şarap gibi renkli içeceklerin aşırı tüketimi, sigara kullanımı, çeşitli hastalıklar ve tıbbi ilaçlar dişlerde yüzeysel lekeleri gelişmesinin yaygın nedenleri. Eğer yüzeysel lekeleriniz varsa veya daha beyaz bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız ağız ve diş hijyenine gereken özeni gösterin.

Beyaz Dişlere Sahip Olmak Geçmişte de Havalıydı-3 - Saç Bakım Güzellik Beyaz Dişlere Sahip Olmak Geçmişte de Havalıydı-4 - Saç Bakım Güzellik

Çünkü anında sağlıkla ışıldayan bembeyaz bir gülüşe sahip olmak, tıpkı yüzyıllar önce olduğu gibi hala çok önemli. İyi ağız hijyeni sadece genel sağlığınızı geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda özgüvenli bir duruşu da destekler.

Türkiye’nin güvenilir ağız bakım markası Signal, White Now Serisi ile her fırçalamadan sonra daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlıyor. Signal White Now serisi, gelişmiş diş macunu ve diş fırçası çeşitlerinden oluşuyor.

Signal White Now diş macunlarıyla siz de ışıl ışıl parlayan dişlere ve çekici bir gülümsemeye sahip olun. Blue Light teknolojisi içeren ürünler, dişlerinizi aşındırmadan hayal ettiğiniz beyaz dişlere kavuşmanızı sağlıyor. Çay, kahve, nikotin gibi istenmeyen lekelerle savaşan bu ürünler, evde diş beyazlatma işlemi için mükemmel seçenekler. Signal White Now Diş Macunları ve Diş Fırçaları ile ağız bakım rutininizi kusursuz hale getirin.