0

Sağlıklı görünmenin ve sağlıklı bir cilde sahip olmanın en iyi yolu tartışmasız doğru ve iyi bir cilt bakımı. Bunu sağlamak için gün içinde bir çok ürün kullanıyor olabilirsiniz. Fakat önemli olan bu ürünlerin cildiniz üzerindeki işlevlerini bilmek, doğru zaman ve doğru sıralamalarla kullanmak ve cildiniz için en iyi olan ürünü seçmek.

Cilt bakım rutininin en temel aşamalarından biri olan serum ve nemlendiricileri doğru kullanmak da bu noktada oldukça önemli.

Serum ve Nemlendirici Arasındaki Farklar-1 - Saç Bakım Güzellik Serum ve Nemlendirici Arasındaki Farklar-2 - Saç Bakım Güzellik

Serum nedir?

Genellikle ince yapıda olan olan serumlar cilt tarafından çok hızlı emilmesiyle bilinir. Katı değil yapıları genellikle yağ, losyon ya da jel formdadılarr. Serumların içerdiği aktif bileşenler, besinleri ve vitaminleri doğrudan cilt hücrelerine ileterek cildin çeşitli hasarlar, cilt pigmentasyonu, yaşlanma görünümü ve sivilceler ile mücadele etmesini sağlar.

Serumlar cildi onarmak ve aynı zamanda çeşitli cilt sağlığı faktörlerine etki etmek için tasarlanmıştır. Yaşlanmış, hasar görmüş ya da güneşin zarar verdiği bir cildiniz varsa cildiniz üzerindeki gözle görülür etkileri azaltmaya yardımcı olurlar. Ayrıca, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken cildin sıkılığı, pürüzsüzlüğü ve parlaklığını iyileştirmede de etkileri vardır..

Nemlendirici nedir?

Nemlendiriciler, cildin nemli kalmasına yardımcı olan yumuşatıcılar içeren ve cilt üzerinde bir koruma bariyeri oluşturan ürünlerdir. Yapıları genellikle krem ya da losyon formdadır. Cildin kurumasını önleyerek, kendi kendine yağ üretmesinin de önüne geçen nemlendiriciler bu özellikle sivilce oluşmasını da engeller. Bazı nemlendiriciler yaşlanmayı geciktirici bileşenlere sahip oldukları için cildiniz için çifte görev yaparlar.

Birlikte kullanılır mı?

Nemlendiricinizi bir serumla birleştirmek doğru bir cilt bakımı yapmanıza yardımcı olur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi, serum cilt hücrelerini onarmaya ve serbest radikallerle savaşmaya çalışırken, nemlendirici nemin buharlaşmasını önler ve cildi çevresel tahriş edici maddelerden ve makyaj kalıntılarından korumak için fiziksel bir bariyer sağlar. Bu yüzden birlikte kullanılması cilt için harika sonuçlar verebilir.

Serum ve Nemlendirici Arasındaki Farklar-3 - Saç Bakım Güzellik Serum ve Nemlendirici Arasındaki Farklar-4 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl kullanılır?

Eğer, yağlı bir cilde sahipseniz serumu tek başına, karma ve kuru cilde sahipseniz hidrasyon seviyelerinin korunmasına yardımcı olmak için bir nemlendirici altında kullanabilirsiniz. Özellikle mevsim değişikliklerinde ciltte de sıcaklık ve rüzgar ile bir takım değişiklikler yaşanabilir. Cildinizin bu değişikliklerle başa çıkmasına yardımcı olmak için de iki ürünü bir arada kullanabilirsiniz.

Serumu uygulamadan önce cildinizi mutlaka temizlemeye özen gösterin. Ardından tüm yüz, boyun ve dekolte bölgenize uygulayabilirsiniz. Ardından nemlendirici uygulamadan önce birkaç dakika bekleyerek serumun cildinize nüfuz etmesine izin verin.

Burada küçük bir tüyo verelim: Nemlendiricinizi buzdolabında tutarsanız, serumdan sonra uygulandığında, yüzeydeki kanı kılcal kasılma yoluyla cilde itebilir ve serumun aktif bileşenlerinin etkisini artırabilir.

Kullanacağınız serumun cildinizi çevresel hasarlardan korumasını sağlaması için antioksidan etkisi olduğundan emin olun. Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Işıltılı bir görünüm için Vitamin E içeren formülüyle antioksidan etkisi sağlar. Nemlendirici seçiminizi ise; Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Kremden yana kullanabilirsiniz. Antioksidan, Vitamin C & E ve zencefil kökü ile ışıltı sağlar. Cildinizin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır. Çevresel kirlilik ve mavi ışığın sebep olduğu erken yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur.