0

Kuru bir cilde sahipseniz cildinizin ihtiyaç duyduğu en önemli şeyin nem olduğunu söylemekle işe başlayalım. Nemsiz kalmış bir cilt daha fazla kurumaya meyillidir. Bu da beraberinde ciltte soyulma, pul pul dökülme ve çatlak gibi problemleri beraberinde getirir. Cansız ve mat bir görünümde olan kuru cildinize seçtiğiniz her nemlendirici onu mutlu etmeyebilir. Çabuk emilen bazı nemlendiriciler birkaç saat içinde cildinizin yeniden kurumasına neden olur. Doğru nemlendiriciyi nasıl seçebilirsiniz, kuru cildiniz için nasıl bir bakım rutini uygulayabilirsiniz gibi sorularınızın cevapları bu yazıda.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -1 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -2 - Saç Bakım Güzellik

Cildinizin kuru olduğunu nasıl anlarsınız?

Sebum(doğal yağ) oranı düşük ciltlerde gözenekler oldukça küçüktür ve cildinizin derisi incedir. Rüzgar, güneş, soğuk su, sıcak su gibi dış faktörler ciltte soyulmalara neden olabilir. Ayrıca kuru cilde sahip kişilerin genellikle T bölgesi denilen alın, burun ve burun çevresi, çene gibi bölgelerinde pul pul dökülmeler de meydana gelir. Kuru cildin ince bir deride olması özellikle göz çevresi ve dudak çevresi bölgelerinde ince çizgilerin de diğer cilt tiplerine göre daha fazla görünmesine neden olabilir.

Kuru cildiniz için nemlendirici alırken dikkat etmeniz gerekenler

Bahsettiğimiz tüm bu problemlerin önüne geçmek için cilt bakımınızda dikkat etmeniz gereken en önemli şey doğru nemlendirici ile cildinizi sık sık nemlendirmek. Cildin ihtiyacı olan nemi sağladığınızda çoğu sorunun önüne geçerek daha aydınlık ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Nemlendiricinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey nemlendiricinin cilt tipinize uygun formda olması. Ayrıca yoğun nemlendirici özellikler taşıması da önemli.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -3 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -4 - Saç Bakım Güzellik

Kuru ciltler için nemlendirici krem önerileri

Gelelim kullanabileceğiniz nemlendirici kremlere. Bu noktada Simple nemlendirici kremlerinden yardım alabilirsiniz. Sert kimyasallardan arındırılmış daha etik ve sürdürülebilir bir anlayış besleyen Simple ürünleri arasından dilediğiniz nemlendiriciyi bakım rutininize dahil edebilirsiniz.

Simple Water Boost Hydrating Booster Nem Hapsedici Krem

Yumuşacık yapısı ve yoğun nemlendirici özelliği ile cildinizi anında nemlendirir, cildinizdeki gerginlik ve kuruluk hissini gidermeye yardımcı olarak uzun süre nemli kalmasını sağlar. Simple Water Boost Nem Hapsedici Krem, ciltteki kuruluk ve nemsizliğin 5 işareti olan kuruluk, matlık, kuruluğa bağlı kırışıklıklar, gerginlik, pürüzler için mükemmel seçim.

Simple Water Boost Nemlendirici Gece Kremi

Simple Water Boost Nemlendirici Gece Kremi bitki özü ve mineraller içeren formülü sayesinde cildinizin doğal dengesini bozmadan anında nemlendirir ve gün boyu cildinizin nemli kalmasını sağlar. Düzenli kullanım ile cildinizin doğal nemlendirme sürecine destek olurken sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Siz uyurken cildinizi nemlendirir ve yorgun cildinizi yenileyerek sizi sabaha hazırlar.

Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem

Yağlı ve yapışkan bir formda olmayan Simple Water Boost Nemlendirici Jel Krem yumuşacık yapısı ve yoğun nemlendirici özelliği ile cildinizi anında nemlendirir, cildinizin gerginliğini ve kuruluğunu anında gidererek uzun süre nemli kalmasını sağlar.

Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem

Yorgun cildinize antioksidan Vitamin C & E ve zencefil kökü ile ışıltı sağlar. Cildinizin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır. Çevresel kirlilik ve mavi ışığın sebep olduğu erken yaşlanma etkilerini azaltmaya da yardımcı olur.

Simple Vital Vitamin Gündüz Kremi

İçeriğindeki SPF15 ile cildinizi UVA ve UVB ışınlarından korumaya yardımcı olur. E, B3, Gliserin ve Bisabolol ve 3x saflaştırılmış su içerir

Simple Vital Vitamin Gece Kremi

Multivitamin (E ve B5), 3x saflaştırılmış su ve iyi kalpli içerikler (Gliserin ve Bisabolol) ile dolu Vital Vitamin Gece Kremi, cildinizin 12 saate kadar nemli kalmasını sağlar.

Simple Su Bazlı Nemlendirici

Multivitamin ve iyi kalpli içerikleri ile cildinizin 12 saate kadar nemli kalmasına yardımcı olur.

Önemli Not: Ürünleri incelemek ya da satın almak için başlıkların üzerine tıklamayı unutmayın. Ayrıca buraya tıklayarak tüm Simple ürünlerini de keşfedebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -5 - Saç Bakım Güzellik Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem& Maske Önerileri -6 - Saç Bakım Güzellik

Kuru ciltler için nemlendirici maske

Nemlendiricinizi seçtiniz, kuru cildiniz için bakım rutininize haftada 2-3 kez yapabileceğiniz bir kağıt maske eklemeyi de deneyebilirsiniz. Birbirinden farklı faydalar içeren kağıt maskeler cildi aydınlatır, cildin nemini korumasına da yardımcı olur. Doğal liflerden yapılmış Simple Water Boost Hydrating Nemlendirici Kağıt Maske yumuşak ve hafif yapısı ile cildinizi ikinci bir cilt gibi sarar ve nemlendirir. Simple Rich Moisture Yoğun Nemlendirici Kağıt Maske ise şehir hayatından etkilenen cildiniz için harika bir seçim! Asya güzellik ritüellerinden esinlenen maske, cildinizi besler, kuruluğu gidermeye yardımcı olur ve anında nemlendirir.

Kuru ciltler için bakım rutini

Kullanmanız gereken ürünlerden, ürün seçiminizde dikkat etmeniz gereken şeylere kadar tüm detaylara hakimiz. Etkili bir cilt bakımı için cildinizi sadece nemlendirmek yeterli değil. Cildinizi temizlemeyi, peeling ile ölü derilerden kurtulmayı, tonik ile cilt tonunuzu düzenlemeyi de ihmal etmemeniz gerekir. Bu adımların ardından nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Eğer nemlendirici seçiminiz SPF içeren bir seçenekten yana değilse mutlaka güneş koruyucu kreminizi de uygulayın. Bazı geceler cildinizi temizledikten ve peeling yaptıktan sonra kağıt maske uygulamayı da unutmayın.