0

Cilt maskeleri veya yüz maskeleri, düzenli olarak uygulandığında cildi nemlendirir, yorgunluk görünümünü azaltır ve genel olarak cildinizi olumsuzluklardan arındırır. Farklı amaçlara yönelik farklı özellikte maskeler olduğu için bunların nasıl kullanıldığı da büyük önem taşır. Bu noktaları göz ardı ederseniz maske uygulamasından istediğiniz sonucu alamayabilir, hatta farklı etkilere maruz kalabilirsiniz. Daha genç ve sağlıklı bir cilt için cilt bakım rutininize maskeleri de ekleyin, ancak uygularken bu püf noktalarını atlamayın.

Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-1 - Saç Bakım Güzellik Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-2 - Saç Bakım Güzellik

Peeling maskesini nasıl uyguladığınıza dikkat edin

Cilt tipinizin kuru veya yağlı olduğunu biliyor olsanız da aslında hemen herkesin cildi her ikisinden de özellikler taşır. Genellikle alın, burun ve çenedeki gözenekler biraz daha büyük olma eğilimindedir. Bu yüzden bu alan T bölgesi olarak adlandırılır ve parlamaya daha yatkındır. Yüzünüzün dış hatları ise daha küçük gözeneklere sahip olabilir, bu da bu bölgenin kolayca kuruyabileceği ve tahriş olabileceği anlamına gelir.

Kısaca, cilt tipinizi bilseniz de cildiniz bölgesel olarak farklı özellikler gösterebiliyor. Dolayısıyla tüm yüzünüzde asit bazlı bir maske kullanırken T bölgesinde daha uzun süre bekletebilirsiniz. Bunun için peeling maskesini önce T bölgesine, son olarak yanaklarınıza uygulayın. Uygulamadan en etkili şekilde verim alabilmek için bu basit püf noktası oldukça önemli. Ayrıca güvenilir ürünler tercih etmekte de fayda var. Simple Daily Skin Detox Gözenek Arındırıcı Peeling, cildinizin aşık olacağı kekik özü, çinko pca, cadı fındığı, vitamin B3 ve doğal bambu tanecikleri ile dolu. Arındırıcı peeling cildinizi ölü hücrelerden arındırarak daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. 

Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-3 - Saç Bakım Güzellik Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-4 - Saç Bakım Güzellik

Kil maskesini yüzünüzde uzun süre tutmayın

Uzmanlar, 15-20 dakikayı geçen her maskenin cilde yarardan çok zarar verebileceğini söylüyor. Maskeyi cildinizde 20 dakikadan fazla tuttuğunuzda cildiniz susuz kalmaya, hatta su kaybetmeye başlayabilir. Özellikle kil maskesi uygularken maskenin tamamen kuruması, cildinizin de kurumaya başladığı anlamına gelebilir.

Eğer uygulama sırasında cildiniz fazlasıyla gergin veya rahatsızsa maskenizi uzun süre tutmuş olabilirsiniz. Bunun için maskeyi uygularken cildinizdeki hissiyatı takip edin, maskenizi ideal sürelerde uygulamaya özen gösterin ve cildinizi doğru zamanda durulayarak maskeden arındırın.

Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-5 - Saç Bakım Güzellik Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-6 - Saç Bakım Güzellik

Nemlendirici özelliğe sahip maskeleri tercih edin

Cildinizi nemlendirmek istediğinizde yoğun nem içeren cilt maskeleri oldukça ideal olabilir. Bu tür maskeleri önerilen sürelerde beklettikten sonra durulayın ve ardından mutlaka nemlendirici uygulamasına geçin. Uzmanlar maskenin olumlu etkisini korumak için uygun bir nemlendirici ile tamamlanması gerektiğini belirtiyor. Tabii etkili ürünler kullanmak da önemli. Maske uygulamasından sonra cildinizi nemlendirmek için Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem’i kullanabilirsiniz. Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem, yorgun cildinize antioksidan Vitamin C & E ve zencefil kökü ile ışıltı sağlar. Cildinizin canlı görünmesi için nemlenme sürecini hızlandırır.

Size maske konusunda da önerilerimiz var. Simple Water Boost Hydrating Nemlendirici Kağıt Maske, ciltteki kuruluğun ve nemsizliğin 5 işaretini önlemek için mükemmel bir seçim. Yumuşak ve hafif yapısı ile cildinizi ikinci bir cilt gibi sarar ve nemlendirir. Simple Rich Moisture Yoğun Nemlendirici Kağıt Maske ise bitki özleri ve iyi kalpli nemlendiriciler içeren formülü ile cildinizi besler, kuruluğu gidermeye yardımcı olur.

Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-7 - Saç Bakım Güzellik Cilt Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler-8 - Saç Bakım Güzellik

Maskeyi cildinizden çıkarırken nazik olun

Maske uygulamak kadar çıkarmak da özen gerektiriyor. Cilt maskelerini temizlemeden önce ellerinizin temizliğinden emin olun. Ardından soğuk su ile yüzünüzü yavaşça durulayın. Maskenin büyük kısmı çıktıktan sonra geri kalanını temizlemek için nemli, yumuşak bir mendil kullanabilirsiniz. Yani maskeyi ovalamanıza, çekmenize veya sıyırmanıza gerek yok. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde temizlemek hem cildinizi korur hem de daha hızlı sonuç almanızı sağlar.