0

Tonik, nemlendirici veya yüz yıkamadan sonra kuru ve donuk hissedilen bir cilt, kafa karıştırıcı olabilir. Çünkü cilt bakımının amacı asla zamanla daha kötü hissetmek değil… Bunun sorumlusu genellikle yoğun alkol içeriğidir; birçok cilt bakım ürününde karşımıza çıkan bu içerikler, cilt bariyerine ciddi zararlar verebilir.

Neden alkolsüz içerik?

Alkol, farklı adlara ve cilt üzerinde çeşitli etkilere sahip, geniş ve çeşitli bir kimyasal ailesi. Alkolü cilt bakım ürünlerinde görmemizin ise birkaç nedeni var. Alkol ürünün daha hafif hissedilmesini ve daha hızlı emilmesini sağlayarak genel hissiyatını iyileştirebilir. Cilt bakım ürünlerinin etiketlerinde farklı alkol türlerini etil alkol, alkol denat, izopropil alkol, metil alkol, benzin alkol gibi isimlerle görmek mümkün…

Cilt bakımında alkol içeriğinin artıları ve eksikleri mevcut. Uzmanlar alkolün yağ birikmesine nüfuz ederek yüzeydeki kiri ve yağı çözebileceğini söylüyor. Ancak bu noktada cilt tipiniz ve ihtiyacınız mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Küçük veya makul konsantrasyonlardaki ürünler genel olarak ciltte hasar yaratmazken eğer alkol, üründeki en önemli bileşenlerden biriyse cildi kurutma ihtimali yüksektir ve uzun vadede cilt bariyerine zarar verebilir. Özellikle etil akol, kuru ciltler için sorun oluşturabilir. Cilt bariyeri zarar gördüğünde kötü içeriklerin de cildiniz tarafından kolayca emilebileceğini unutmayın.

Alkolsüz İçerikle İyi Kalpli Cilt Bakımını Keşfedin-1 - Saç Bakım Güzellik Alkolsüz İçerikle İyi Kalpli Cilt Bakımını Keşfedin-2 - Saç Bakım Güzellik

Simple, en başından bu yana “iyi kalpli cilt bakımı” felsefesini benimsiyor. Simple ürünlerinde ne kullanılmadığı; içeriklerde neler olduğu kadar önemli. Örneğin hiçbir Simple ürünü etil alkol, parabenler, sert kimyasallar, parfüm ve renklendirici içermiyor. Ürünlerinde sadece sağlıklı ciltlerde yer alan benzer içerikler mevcut.

Simple ürünleri, cildinizle birlikte doğaya da aynı hassasiyeti gösteriyor. Ürünler hayvanlar üzerinde test edilmiyor ve hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin sona ermesi için de küresel anlamda çaba gösteriliyor.

Simple ayrıca sadece ambalaj rengiyle yeşil dostu değil. Ürünleri için sürekli olarak daha akıllı, daha iyi geri dönüştürülebilen paketleme seçenekleri, daha sürdürüebilir kaynaklara sahip kartonlar ve malzemeler arıyor. Kısaca, iyi kalpliliğini gezegenimiz için de kullanıyor.

Alkolsüz İçerikle İyi Kalpli Cilt Bakımını Keşfedin-3 - Saç Bakım Güzellik Alkolsüz İçerikle İyi Kalpli Cilt Bakımını Keşfedin-4 - Saç Bakım Güzellik

Simple ürünleri ile iyi kalpli cilt bakımı mümkün:

Simple Daily Skin Detox Serisi nazik ve etkili formülü sayesinde yağlı ve sivilceli görünümü azaltmaya yardımcı olur. Kekik, çinko PCA ve cadı fındığı karışımı ile fazla yağı temizler ve cildinize nefes aldırır.

Simple Protect&Glow Serisinin cildinizin ışıldamasına yardımcı olan yenilikçi SPF ürünleri, zencefil kökü ve antioksidan vitamin C&E içerir. Bu içeriklerle, cildinizi güneş ışınları, çevresel kirlilik ve elektronik cihazlarımızdan gelen mavi ışığın zararlı etkilerine karşı korur.

Farklı cilt tipi ve ihtiyaçlarına yönelik diğer Simple ürünlerini keşfetmek için tıklayın.