0

Tıpkı yüzünüz gibi, vücudunuzun da yumuşak, pürüzsüz ve sağlıklı kalması için bir bakım rutinine ihtiyacı var... Vücuda yapılan peeling  kanın ciltte dolaşımını iyileştiriyor, selülitle savaşıyor ve cilt tonunu iyileştirmeye de yardımcı oluyor.

Düzenli yapılan bir vücut peelingi, nemlendiricilerinizin ve vücut yağlarınızın cildinizde daha kolay emilimini sağladığı için, vücudunuza yaptığınız tüm bakımların da temeli.

İşte peelingi bakım rutininize eklemeniz için tüm nedenler.

Vücut Peelinginin Faydaları-1 - Saç Bakım Güzellik Vücut Peelinginin Faydaları-2 - Saç Bakım Güzellik

Ölü Deri Hücrelerini Temizler

Vücut peelingi, ölü deriyi çıkarmak ve altındaki sağlıklı, ışıltılı cildi ortaya çıkarmakta oldukça etkili bir işlem. Cilt zamanla, nemsiz kalmasından, dar giyisilerden ve benzer birçok etkenden pul pul dökülmeler yaşar. Peeling ile bu dökülmeleri temizleyerek, yumuşak bir cilde kavuşabilirsiniz.

Görünüşünüzü Tazeler

Gözeneklerde biriken kirler, cildin pürüzlü görünmesine sebep olur. Peeling ile bu kirlerden kurtularak pürüzlü görünümü azaltabilirsiniz. Ayrıca, bronzlaşma ya da lekelerin bir sonucu olarak cildinizde renk değişiklikleri varsa, düzenli yapılan bir peeling onların da azalmasına yardımcı olur.. Cildinizin pürüzsüz göründüğünü hissettiğinizde, kendinize olan güveniniz de anında iyileşir.

Stresi Azaltır

Gözle görülen tüm faydaların yanında, masaj ile birlikte yapılan, vücudu ovma deneyimi, rahatlamanın ve stresi atmanın da harika bir yoludur. Sakinleştirici spa deneyimi, zihninizin ve vücudunuzun toparlanmasını sağlar.

Vücut Peelinginin Faydaları-3 - Saç Bakım Güzellik Vücut Peelinginin Faydaları-4 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl Yapılır?

Cildinize uygun bir vücut peelingi ürünü edinin. Cildinizi iyice ıslatın. Ellerinize aldığınız ürünü, vücudunuza sürün. Dairesel hareketlerle, nazikçe vücudunuzu ovalayın. Uygulamanın ardından, cildinizi durulayın. Kuruduktan sonra nemi hapsetmeye yardımcı olması için hemen nemlendirici bir vücut losyonu uygulayın.

Önemli Not: Cildiniz herhangi bir şekilde tahriş olmuşsa, özellikle güneş yanığı, kızarıklık ya da yaralar varsa, iri tanecikli peeling ürünleri kullanmaktan ve vücudunuz üzerinde sert hareketlerde bulunmaktan kaçınmalısınız. Bu gibi durumlarda kullanacağınız ürünlerin cildinize uygun olup olmadığını da bir dermatoloğa danışmayı unutmayın.

Ayrıca Karbon Peeling Nedir? ve Kış Aylarında Egzamayı Önlemek İçin 5 İpucu yazılarımız ilginizi çekebilir.