0

Vücut bakımınıza gereken özeni gösteriyor musunuz? Özellikle kışın, uzun süre pantolonların içinde olan bacaklar; yanlış şekilde tıraş, nemsiz kalmaları ve hatta kan dolaşımı yüzünden bile batık, kırmızı ve siyah noktalar, tahrişler ve kurulukla karşılaşabiliyor.

Birkaç basit tüyoyu uygulayarak sizi mutlu edecek bacaklara sahip olabilirsiniz.

Muhteşem Bacaklara Sahip Olabilirsiniz-1 - Saç Bakım Güzellik Muhteşem Bacaklara Sahip Olabilirsiniz-2 - Saç Bakım Güzellik

Peelingi ihmal etmeyin

Kış mevsiminde, sürekli pantolon ve taytlar içinde kalan bacaklar, yaz mevsiminde ise güneşin, tuzlu suyun ve klorun etkisiyle kurumaya ve pul pul görünmeye meyilli olabiliyor. Bacakların ölü derilerden ve pul pul görünümden kurtulması için düzenli peeling ihtiyacını karşılamanız gerekiyor. Cilt tipinize uygun bir peeling edinebileceğiniz gibi, evde olan malzemelerle de kendi peelinginizi hazırlayabilirsiniz.

Tıraş rutininizi belirleyin

Doğru bir tıraş; bacakların görünümünü en çok etkileyen unsurlardan. Kurumuş bacaklara değen tıraş bıçakları cildi kanatıp kızartmaya ya da keskin olmayan bıçaklar cildi tahriş etmeye son derece meyilli. Doğru bir tıraş için yapmanız gerekenler oldukça basit;

  • Cildinizi ılık suda yumuşatın.
  • Doğru tıraş bıçakları seçin.
  • Nemlendirici bir krem ya da yağ kullanın.
  • Tıraş bıçağını tüylerin çıkış yönünün tersine hareket ettirin.
  • Soğuk suyla durulayın.
  • Nemlendirici uygulayın.

Tıraş sonrasında cildinizi temizlemek için doğal bitki ve meyve özleri ile zenginleştirilen, paraben, alkol ve renklendirici içermeyen Pure Line Duş Jelleri'nden dilediğiniz seçeneği kullanmayı da unutmayın.

Batık tüylerden kurtulun

Kuru fırçalama tekniğini duydunuz mu? Son yıllarda güzellik trendlerinin başında gelen bu teknik, batık tüylerden selülitlere kadar tüm problemlerin önüne geçmede etkili. Batık tüylerin sebep olduğu siyah noktaların görünümü de düzenli uyguladığınız kuru fırçalama ile çözmek mümkün. Ayrıca antibakteriyel özellikleri ile bilinen çayağacı yağı da enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur ve ayrıca şişme ve iltihabı da azaltabilir. Batık tüyleriniz bacaklarınızda şişme yapıyorsa biraz çay ağacı yağı deneyebilirsiniz.

Muhteşem Bacaklara Sahip Olabilirsiniz-3 - Saç Bakım Güzellik Muhteşem Bacaklara Sahip Olabilirsiniz-4 - Saç Bakım Güzellik

Selülitleriniz ile ilgilenin

Neredeyse 10 kadından 9’unda selülit olduğu bir gerçek. Bu ister az ve hafif derecede ister çok fazla olsunönemli olan sizin onlarla olan ilişkiniz. Düzenli masaj ve peelingler, tabii ki spor ve beslenme ile sellülitlerden kurtulmak mümkün. Spor rutinleriniz sonrası duşa girmeden önce uygulayabileceğiniz bir  peeling tarifi verelim: Kahve telvesi ve hindistan cevizi yağını karıştırın. Bir buz kalıbında dondurun. Donduktan sonra selülitli bölgenizde dairesel hareketlerde ovarak uygulayın.

Çürükleri tedavi edin

Biraz cadı fındığı yağı ve lavanta yağını karıştırarak çürük bölgelere bir pamuk yardımıyla uygulayın. Tahriş, yaralanma veya infeksiyona karşı vücudun kendini korumasını sağlayan özellikler içeren cadı fındığı ve lavanta çürüklerinizin geçmesine yardımcı olabilir.

Vücut yağı kullanın

Yumuşak, pürüzsüz ve parlak görünümde olmaları için mutlaka dışarı çıkmadan ve duştan sonra bir vücut yağı kullanın. Cildinizi nemlendirdikten sonra uygulayacağınız vücut yağı bacaklarınızın parlak görünmelerine yardımcı olacak. Özellikle yaz mevsiminde ışıltılı vücut yağları da tercih edebilirsiniz.

Ayaklarınızı ihmal etmeyin

Tabii bacaklarınızın bakımına dikkat ettiğiniz kadar onları tamamlayan ayaklarınıza da aynı özeni göstermeniz gerekir. Ayaklarınıza da düzenli olarak peeling yapmaya, ölü deri ve nasırlar için bir ponza taşı kullanmaya ve tırnaklarınızın bakımına da dikkat etmeyi ihmal etmeyin.