0

Terleme vücudumuzun sıcaklığını düzenleme yöntemi. Sıcakladığımızda terleriz, bu nem daha sonra buharlaşır ve bizi soğutur. Yani terleme günlük yaşamın tamamen doğal bir parçası. Yine de yaz mevsimi gibi yüksek sıcaklıkların yaşandığı dönemlerin, terleme ile mücadelenin daha fazla önem kazandığı zamanlar olduğu bir gerçek.

Sonuçta güzel kokmak kendimizi daha ferah ve özgüvenli hissetmemizi sağlıyor. Peki özellikle yaz aylarında gün boyu kuru, taze ve kokusuz kalmak mümkün mü? Doğru tüyolarla, evet!

Kuru, Taze ve Kokusuz Kalmanın 4 Yolu-1 - Saç Bakım Güzellik Kuru, Taze ve Kokusuz Kalmanın 4 Yolu-2 - Saç Bakım Güzellik

Parfümünüzü veya vücut spreyinizi kalıcı hale getirin

Kullandığınız kokuların etkisini artırmak için doğru şekilde uyguladığınızdan emin olun.

  • Parfümünüzü nabız noktalarına (boynun arkası, dirseklerin kıvrımları, bilekler, dizlerin arkası) uygulayın. Bu, kokunun vücut kimyanızla doğal olarak karışmasını sağlar. Vücudunuz ısındıkça koku aktive olur ve serbest kalır.
  • Roll on kullanın. Roll on’lar kokuyu tam olarak istediğiniz yere getirmenin harika bir yolu. Bu noktada size önerimiz Rexona Shower Fresh Anti-Perspirant Roll On. sahip olduğu MotionSense teknolojisi sayesinde hareket ettiğiniz her an duş ferahlığını yaşamanızı ve gün boyu hoş, canlandırıcı bir kokuya sahip olmanızı sağlar.
  • Parfümünüzü saç fırçanıza da sıkın. Gün boyu kalıcı koku etkisi için saçlarınızı taramadan önce saç fırçanıza da bir parça parfüm sıkmayı deneyin.

Cildinizi kokulu losyonlar ile nemlendirin

Vücut losyonunuzun kokusu istediğiniz koku ise duştan çıkar çıkmaz cildinize sürerek kalıcı bir vücut kokusu oluşturabilirsiniz. Kokulu losyonlar nemli cilde uygulandığında daha uzun süre etki gösterir. Daha etkili bir koku için sevdiğiniz parfüm markasının ürettiği losyonları deneyin. Bu ürünler parfümlerle birlikte kullanıldığında istenen etkiyi yaratabilir.

Kuru, Taze ve Kokusuz Kalmanın 4 Yolu-3 - Saç Bakım Güzellik Kuru, Taze ve Kokusuz Kalmanın 4 Yolu-4 - Saç Bakım Güzellik

Duş alın

Vücut kokusunun hijyenle çok ilgisi var ancak genetiğiniz, hatta yedikleriniz bile vücut kokusu üzerinde etki sahibi. Genetik konusunda yapabileceğiniz bir şey yok. Beslenme konusunda da brokoli, sarımsak, balık gibi ağır kokuya neden olabilecek gıdaları tüketmekten vazgeçmek istemeyebilirsiniz. Vücut hijyenini ise kontrol etmeniz mümkün.

Ne sıklıkla duş almanız gerektiği cilt tipinize, aktivite seviyenize ve tercihinize bağlı. Duş sırasında özellikle ter bezlerinin en fazla vücut bölgelerine odaklanın.

Bir deodorant veya ter önleyici kullanın

Vücudunuzu temiz tutmanın yanı sıra şunları da yapabilirsiniz:

  • Deodorant veya terlemeyi önleyici bir antiperspirant kullanın ve onu stresli günler için yanınızda taşıyın.
  • Hareket halindeyken taze ve kuru kalmak için yanınızda temiz mendiller taşıyın. Bu mendillerle gün içinde vücut hijyeninizi sağlayarak duş etkisi yaratabilirsiniz.
  • Eğer aşırı terliyorsanız göğüs altı, bacak araları gibi cildin sürtündüğü bölümlere pudra sürün.
  • Ter ve bakteri barındırabilen polyester giysilerden kaçının. Bunun yerine cildinizin nefes almasına izin veren pamuk, bambu, keten gibi doğal kumaşları tercih edin.