0

Cildi koruyarak bronzlaşma yöntemleri olsa da çoğu insan bronz bir tene sahip olmak için güneşin zararlı etkilerine maruz kalmak istemeyebilir. Veya ten renginiz gereği, ne kadar güneşlenirseniz güneşlenin hayal ettiğiniz bronzluğa ulaşamayabilirsiniz. İşte böyle durumlarda bronzlaştırıcı kremlerden yardım alabilirsiniz. Güneşin altında uzun saatler geçirmeden de bronz bir ten elde etmek mümkün.

Bronzlaşmadan önce cildimi hazırlamam gerekir mi?

Bronzluk konusunda yapılan en yaygın hata, cildi bronzluğa hazırlamak için yeterince zaman harcanmaması. Nasıl makyajdan önce yüzümüzü, şekillendirmeden önce saçımızı hazırlıyorsak bronzlaşmadan önce de cildi buna hazırlamak gerekiyor. Ölü deri hücrelerinden arınmak için peeling yaparak başlayın, böylece daha pürüzsüz ve eşit bir bronzluk elde edebilirsiniz. Özellikle dirsekler, dizler, ayak bilekleri, topuklar gibi pürüzlü alanlara odaklanın. Bu bölgelerin ihmal edilmesi yapay bir bronzluk görünümüne neden olur. Ağda veya manikür yaptırmanız gerekiyorsa bunları önceden yapın. Yüzünüzdeki ölü derileri temizlemek için cilt tipinize uygun bir temizleyici kullanın. Yüz veya vücudunuza yağ bazlı herhangi bir ürün uygulamaktan kaçının; bu, bronzlaştırıcı uygulaması sırasında çizgilere neden olan kalıntılar bırakır.

Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Cildimi nemlendirmeli miyim?

Yamalı ve yapay görünen bronzluğun en yaygın nedeni kuru cilt. Bu yüzden bronzlaştırıcı uygulamadan hemen önce özellikle sorunlu bölgeler (bilekler, eller, dirsekler…) nemlendirilmeli. Bunun için duştan sonra cildiniz tamamen kuruyana kadar en az 10 dakika bekleyin. Ardından dizlerinizin, dirseklerinizin, bileklerinizin koyu durmasını veya turuncuya dönmesini önlemek için hafif bir nemlendirici losyon uygulayın.

Bronzlaşmanın en iyi yolu nedir?

Temiz ellerinizle veya eldiven kullanarak bronzlaştırıcı kremi dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Elleriniz yerine fırça da kullanabilirsiniz. Fırça, bronzlaştırıcıyı uygularken renk tonunu eşitlemeniz konusunda daha fazla kontrol sağlayabilir. Ayrıca bronzluğun daha uzun sürmesine ve daha doğal görünmesine de katkıda bulunur. Tek bir seferde yaklaşık bir çay kaşığı kadar ürünü yedirin. Uygulamaya ayak bileklerinizden başlayın ve eğildiğinizde herhangi bir iz oluşmasını önlemek için omuzlarınıza kadar ilerleyin; kollarınızı ve ellerinizi en sona bırakın. Nem, su ve ter bronzlaştırıcınızın etkisini bozabileceği için her zaman serin ve kuru bir ortamda uygulamayı unutmayın.

Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Cilt tonum için en iyi bronzlaştırıcı hangisi?

Doğal ten renginiz için mükemmel tonu bulmak bir parça zor olabilir. Bu noktada sprey veya köpük ürünleri tercih etmenizi öneririz, çünkü bunlar daha hafif olma eğiliminde ve cilt tonunuza genellikle bir kremden daha iyi uyum sağlar. Ayrıca her bir doğal ten renginden izler taşıyan, cilt renginizi yansıtacak şekilde bir seçim yapın, böylece bronzlaştırıcıyı uyguladığınızda teninizin üzerinde cansız bir görünüm oluşturmaz. Soğuk alt tonlu, açık tenler için bu mavimsi veya pembe bronzlaştırıcılar olabilir. Kolayca bronzlaşan ciltler daha doğal sarı veya şeftali alt tonlu ürünler tercih edebilir.

Cilt tipim için hangi dokuyu tercih etmeliyim?

Köpük form, vücut gibi daha geniş yüzey alanları için mükemmel. Losyon veya bronzlaştırıcı yağ, cilt için nemlendirme etkisi sağlar. Sprey ise profesyonel bir bronzluk elde etmenize yardımcı olur. Bronzlaştırıcı ürünleri kademeli şekilde uygulamak yeni başlayanlar ve bunu ilk kez deneyenler için istenen etkiye kolayca ulaşmayı sağlayabilir.

Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Bronzlaştırıcı Krem Nasıl Kullanılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Bronzlaşma hatalarını nasıl düzeltebilirim?

Bronzluğunuz biraz düzensizse ve hızlıca düzeltilmesi gerekiyorsa glikolik asit içerikli ürünlerden yardım alın. Glikolik asit, cildinize zarar vermeden bronzluğunuzu soymaya yardımcı olur. Eğer bronzluğunuzun çok koyu durduğunu düşünüyorsanız sıcak, yağlı bir banyoda bir süre bekleyin. Banyodan çıktıktan sonra ise bir havluyla cildinizi yukarı doğru fırçalayın. Bu, bronzluğun üst tabakasını kaldıracaktır. Gerekirse ertesi gün aynı uygulamayı tekrar edin.

İşte kendinizi yaza hazırlamak bu kadar kolay!