0

Sevgililer günü geldi çattı. Hediyeler düşünülmeye, planlar yapılmaya ve bakım rutinlerine başlandı bile. Peki, hazırlıklarınızı ve görünümüzü tamamlayacağınız manikürlerinizi düşündünüz mü?

Romantizm dolu kalpler, kırmızılar, pembeler, hatta, belki “love” yazan tırnaklar ile siz de kendi kutlamalarınızı yapabilirsiniz.

İşte ilham alabileceğiniz Nail Art önerileri;

Sevgililer Gününe Özel Manikür Fikirleri-1 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Gününe Özel Manikür Fikirleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kalpli Stickerlar

Tek bir kalp kullanmak yerine tırnaklarınızda bir sürü küçük kalpler görmeye ne dersiniz? Yapmanız gereken en önemli şey; renklerin uyumunu yakalamak. Ojenizi sürdükten sona, üzerine hazır stickerlar ile kalpler yapıştırabilirsiniz. En üstünden şeffaf bir oje ile geçerek stickerları sabitlemeyi de unutmayın.

Kalpli French Manikür

Bildiğiniz üzere, son yıllarda French Manikür biraz değişim gösterdi. Artık şeffaflar ve beyazlar yerini renkli ojeler ile yapılan french manikürlere bıraktı. Sevgililer gününe özel bu tasarımı düz çizgi yerine kalpler yaparak uygulayabilirsiniz. Açık pembe bir oje edinin ardından uçlarını kırmızı kalpler ile tasarlayın.

Sevgililer Gününe Özel Manikür Fikirleri-3 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Gününe Özel Manikür Fikirleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Pembelerle Dolu Tırnaklar

Kırmızı Sevgililer Günü için klasiktir ancak farklı bir şey denemek isterseniz pembe ve tonlarına da yönelebilirsiniz. Farklı tonlarda seçeceğiniz pembeler ile french manikür yapabileceğiniz gibi, her tırnağınızı farklı renge de boyayabilirsiniz. Tamamen zevkinize kalmış.

Çivi Tekniği ile Logolar

Bu nail art tekniği için yapmanız gereken ilk şey renkleri ve istediğiniz kelimeyi seçmek. Sevgililer Günü'ne özel olarak love, sweet, hope gibi kelimeleri tercih edebileceğiniz gibi bir tırnağınıza sevgilinizin baş harfini bile yazabilirsiniz. Yaratıcılığınızı gösterecek bu teknik ile romantizmi hissettiğiniz bir hafta geçirebilirsiniz.

Romantik Emojiler

Son yıllarda emojilerin kullanımı oldukça moda. Siz de, favori emojilerinizi tırnağınızda taşıyabilirsiniz. Tabii konsepte özel olarak seçmeyi unutmayın. Renkli çiçekler, kalpli gözler, öpücükler ile Sevgililer Günü ruhu yaşayın.

Ellerinizin ve tırnaklarınızın her daim sağlıklı ve bakımlı gözükmesi için onların ihtiyacı olan bakımı yapmayı da unutmayın. Vaseline Ürünleri nemi hapsederek cildi korur ve onarılmasına yardımcı olur. Manikürünüzü Vaseline Nemlendirici Kremler ile tamamlayın.

Bu manikür fikirleri ayrıca gündüz düğünleri için de oldukça ideal olabilir. Gündüz düğününde ne giyilir, öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.