0

Top sakal birçok erkek tarafından tercih edilen bir sakal modeli. Siz de bu modeli denemek istiyosanız, bu sakalın birçok farklı alternatifi olduğunu söyleyebiliriz. Sakal, tarzınızı yansıtan en önemli unsurlardan sayıldığı için yüz hatlarınıza ve stilinize uygun sakal modelini bulmak büyük önem taşıyor. Ayrıca bu klasik sakal modeli şık ve çekici bir görünüm de vadediyor. 2021 sakal trendleri arasında yerini de aldı.

Şimdi aşağıdaki seçenekler arasından kendinize uygun olacağını düşündüğünüz top sakal modelini seçebilirsiniz.

Denemek İsteyeceğiniz Top Sakal Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Denemek İsteyeceğiniz Top Sakal Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Van Dyke modeli

Adını 17. Yüzyıl ressamı Anthony Van Dyke'dan alan bu model tipik bir Fransız bıyığı, dudak altı ve çenede biten sakallar ve temiz yanaklardan oluşuyor. Oval bir yüz tipiniz varsa bu model sizin için uygun olabilir. Saçlarınız ise ister uzun ister kısa olsun iki seçeneğe de uyum sağlayacak.

Klasik keçi sakalı

Klasik uzun bir bıyık ve devamında çenenin yanaklara göre daha uzun kıllardan oluştuğu modeldir. Özellikle uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği bu model kısa saçlar için de doğru bir seçenek olabilir. Yuvarlak yüz hatlarınız varsa çeninizdeki sakalların daha uzun olmasından kaynaklı yüzünüz oval ve daha ince görünecek.

Tam top sakal

Ağzı çevreleyen bir model olan tam top sakalda yanaklarda sakal olmaması gerekiyor. Dilediğiniz uzunluk ve  kalınlıkta kullanabileceğiniz bu modelde sakal ve bıyığınızın çıkış gürlüğüne bağlı olarak kalın ya da ince bir bıyık da tercih edebilirsiniz.

Çapa

Dudağın altından çeneye gelen ve daha sonra çene hattı boyunca dışarıya doğru uzanan top sakal modeline çapa denir. Ayrıca bu modeli  bıyıkla da birleştirmeniz gerekir. Her türlü tarza ve yüz tipine uygun olan bu model çekici ve dinamik bir görünüm yaratmasıyla da bilinir.

Denemek İsteyeceğiniz Top Sakal Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Denemek İsteyeceğiniz Top Sakal Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Kısa çapa

İnce bir bıyık, dudak altında ince kıllar ve yoğun olarak çenede birleşen sakal modeli özellikle yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz tercih edebileceğiniz modeller arasında. Kemikli bir yüzünüz varsa ve elmacık kemikleriniz de belirgin ise hiç düşünmeden deneyebilirsiniz.

Çene keçi sakalı

Dudağın altından çeneye doğru uzanan küçük bir çizgiden oluşan bu model ister salaş ister şık bir stiliniz olsun, ikisi için de oldukça uygun sayılabilir. Genellikle uzun saçlı ve oval yüze sahip erkekler tarafından tercih edilse de bir sakal tıraşınız esnasında dudağınızın altında ince bir çizgi bırakarak nasıl göründüğüne bakabilir, hoşunuza giderse sakalınızı bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Soul Patch

Son olarak 60’lı yılların vazgeçilmez sakal modelinden kabul edilen soul patch, günümüzde de hala tercih edilen modeller arasında. Bu modele sahip olmak için sadece çeninizin altında ters üçgen şeklinde bir sakal bırakmanız yeterli.