0

Ginseng, hakkında çok fazla şey duymamış olabileceğiniz etkili ve doğal bir bitki. Aslında yüzyıllardır Asya’da yaygın olarak kullanılıyor ve geleneksel Çin tıbbı ondan “ölümsüzlüğün kökü” şeklinde bahsediyor.  Kuzey Amerika ve Doğu Asya’da yetişen, etli kökleri olan, yavaş büyüyen çok yıllık bitkilerin on bir farklı türünden biri olarak sınıflandırılan ginseng çeşitli faydaları sebebiyle günümüzde de sağlık, beslenme ve güzellik alanlarında sıkça karşımıza çıkmakta. Enerji sağlamaktan soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların tedavisine kadar güçlü özelliklere sahip olan bu içeriğin bilinen bir diğer faydası ise saç sorunları üzerine.

Saç Bakımında Ginseng Etkisi-1 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakımında Ginseng Etkisi-2 - Saç Bakım Güzellik

Bilimsel araştırmalar ginsengin saç köklerinin büyümesine fayda sağlayabileceğini gösteriyor. Ginseng saç derisini uyardığı ve saç büyümesini teşvik ettiği için saç bakım ürünlerinde yaygın olarak kullanılıyor. Güçlü özellikleri saç dökülmesinin nedenlerinden biri olarak gösterilen stresi azaltmak için de oldukça etkili.

Saçkıran hastalığını tedavi etmek için ginseng kullanımına ilişkin bir klinik çalışmada, bu tanıya sahip 50 kişi, 12 hafta boyunca test edildi. Gruptakilerin yarısına kortikosteroid (hormonlara benzer şekilde çalışan bir ilaç), diğer yarısına ise bununla birlikte ginseng karışımı verildi. 12 haftanın sonunda ginseng karışımı verilen grupta diğer gruba göre çok daha iyi sonuçlar görüldü. Hem saç yoğunlukları hem de saç kalınlığı önemli ölçüde iyileşmişti. Ginseng’in bu etkisinin antienflamatuvar ve antialerjik özelliklerinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Saç Bakımında Ginseng Etkisi-3 - Saç Bakım Güzellik Saç Bakımında Ginseng Etkisi-4 - Saç Bakım Güzellik

Bununla birlikte ginseng’in saç sağlığına olası faydalarını destekleyen farklı klinik çalışmalar da mevcut. Kısaca, saç sağlığını desteklemek için ginseng içeriğine şans vermek için birçok iyi neden var!

Biz kadınlar için güzel görünen sağlıklı saçlara sahip olmak büyük önem taşıyor. Saç derimiz daha duyarlı olduğu için kurumaya da daha meyilli ve kimyasal bakım ürünlerinin yaratacağı etkilerden zarar görebilir. Saçlarınızı korumak ve yıpranmalarını engellemek için onarıcı, nemlendirici ve besleyici şampuanlar kullanmaya özen gösterin. CLEAR kadın şampuanları saçınızın gereksinimi olan her şeyi size sunarak kusursuz güzellikte saçlara kavuşmanızı sağlar.

Saç bakımında ginseng etkisini keşfetmek için ise Clear Women Saç Dökülmesine Karşı Şampuan’ı deneyin. Ginseng içeren formülü ile saçları dipten uca güçlendirerek saç dökülmesini^ engellemeye yardımcı olur (^Kopmaya bağlı saç dökülmesi,kremsiz şampuanla karşılaştırıldığında).