0

Herkes hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak ister. Ama bu görünümün karşılığı kesinlikle kabarmış, elektriklenmiş saçlar değil. Saç tipinizden bağımsız olarak saçlarınız tüm çabalarınıza ragmen kabarıyorsa bunun oldukça basit bir nedeni var: Nemsiz kalmaları. Kuruyan saç telleri, havadaki nemle birlikte şekil değiştirerek elektrikleniyor. Saçlarınız ne kadar nemliyse dış etkenlere karşı o kadar güçlü durabiliyor. Bu yüzden dışarıya çıktığınızda dahi ışıldayan, kabarmayan saçlara sahip olabilmek için yanlış uygulamalardan kaçınmalı; doğru bakım rutinleri uygulamalısınız.

Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-1 - Saç Bakım Güzellik Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı kuruturken dikkat edin

Saçlarınızı kuruturken yüksek ısı sebebiyle saç tellerinizin yapısı zarar görebilir ve nemi azalabilir. Sonuçta saçlarınız daha çabuk elektriklenir. Bunun için saçlarınızı ya kendi halinde kurumaya bırakın ya da kuruturken dağıtıcı uç ile belirli bir mesafeden kurutun.

Mikrofiber havlu kullanın

Klasik havlular ile saçı sert bir şekilde kurutmak saçın yapısını bozabilir. Eğer saçlarınız kolay şekil alsın istiyorsanız böyle havlulardan uzak durun ve mikrofiber havlu kullanın. Nazikçe saçlarınızdaki suyu aldıktan sonra yine kendi kendine kurumaya bırakın.

Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-3 - Saç Bakım Güzellik Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğru saç fırçası seçin

Saçları taramak kabarma ve elektriklenmeye yol açabilir. Ancak bunun çözümü taramamak değil. Saç tipinize uygun özellikte bir saç fırçası ile elektriklenme probleminin önüne geçebilirsiniz. Örneğin sık dişli ve plastik saç fırçaları, kıvırcık saçlar için doğru seçim olmayabilir. Saçlarınıza zarar vermeden onları açmak ve kolay taramak için geniş dişli ve sentetik malzemeler kullanılmadan üretilmiş ürünler tercih edin.

Saçlarınızı saç tipinize uygun ürünlerle yıkayın

Saçlarınız ihtiyacı olan nemi karşılayamadığında kurur. Kuru ve cansız saçları taramak ise bir hayli zor. Saçlarınıza uygun bakım desteğini sağlamak için saç tipinize uygun şampuanlar tercih edin. Çünkü ancak onlara hacim kazandırarak mat ve kuru görünümden kurtulabilirsiniz. Elidor by Elvin Levinler serisi, nar çekirdeği yağı ve C vitamini içeren özel formülü ile saçlarınızı ağırlaştırmaz ve saçlarınızın hacmini gün boyu korumasına yardımcı oluyor.

Kabaran saçlar için bir diğer önemli konu, saç bakım kremi kullanmak. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra saç uçlarına ve boylarına saç bakım kremi uygulayarak nem desteği sağlayın. Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Kremi by Elvin Levinler ile saçlarınızın kabarmadan gün boyu hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-5 - Saç Bakım Güzellik Kabaran Saçları Kontrol Altına Almak İçin Öneriler-6 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı gece boyu koruyun

Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızın nemini emer. Bu yüzden özellikle sabahları kalktığınızda saçlarınızın daha fazla elektriklendiğini düşünebilirsiniz. Yatarken saçlarınıza ipek bir eşarp sarmayı veya ipekli kumaştan üretilmiş yastık kılıfları kullanmayı deneyin. İpek, saçlarınıza iyi davranacak ve nemini koruyarak elektriklenmesinin önüne geçecek.

Elektriklenme önleyici ürünlerden destek alın

Aldığınız tüm önlemlere rağmen saçlarınız kabarıyorsa destekleyici ürünlerden yardım alabilirsiniz. Bu noktada alkolsüz ürünler kullanmaya dikkat edin. Alkol içeren ürünler saçları daha fazla kurutarak kabarmaya neden olur. Elidor 7/24 Krem Elektriklenme Önleyici Şekillendirici Saç Bakım Kremi ile gün boyu ipeksi, canlı, elektriklenmeyen saçlara sahip olabilirsiniz. İçerisinde yer alan argan yağı saçlarınıza yumuşaklık ve parlaklık verirken bal formülü saçınızın nemlenmesine yardımcı olur. Kabarma problemi en sık kıvırcık saçlılarda ortaya çıktığı için onlara özel bir önerimiz daha var: İçeriğindeki yeşil çay ile yıpranmayı azaltarak saçlarınıza yoğun parlaklık vermeye yardımcı olan Elidor 7/24 Belirgin Bukle Saç Kremi. Bakım kremlerini saç diplerine değdirmeden nemli saçın boy ve uçlarına eşit miktarda uygulamanız gerektiğini unutmayın.