0

Saçlarınız dökülüyor mu? Telaşlanmayın! 

Saçlarınızın daha gür ve kalın gösterme tüyoları için yazımıza devam edin.

Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-1 - Saç Bakım Güzellik Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-2 - Saç Bakım Güzellik

Kuru Şampuanınızı Farklı Şekilde Kullanın 

Güzellik dünyasının en büyülü keşiflerinden olan kuru şampuanı saçlarınızı dolgun göstermek üzere devreye sokabilirsiniz. Kuru şampuanların formülündeki pudra, saç telleri arasındaki sürtünmeyi artırır bu da saçın elektriklenmeden hacimli gözükmesine yardımcı olur. 

Saçlarınıza Krepe Atın    

Saçlarınızın diplerine ince uçlu bir tarakla nazikçe krepe atın, ardından krepenin önündeki saçları arkaya doğru tarayarak kamufle edin. Kararında krepelerle saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. 

Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-3 - Saç Bakım Güzellik Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı Kısa Kestirmeyi Deneyin

Bob ve lob modeller, saç uçları aynı hizada olduğu için, oldukça gür ve sağlıklı bir görünüm veren modeller arasında. 

Saçlarınızı Kuruturken Seramik Bir Fırça Kullanın

Saçlarınıza hacim vermek için elektriklenmeyi önleyen seramik fırçalardan yararlanabilirsiniz. Seramik fırça ile diplerden sabitleyip yukarı doğru kuruttuğunuz takdirde istediğinizi görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızın Sağlığını Koruyun

Sağlıksız saçların güçlenip kalınlaşması beklenemez. Günlük ve haftalık bakımınızı ihmal etmeyin. Ayrıca unutmayın, birkaç ayda bir kırıklarınızı aldırarak saçlarınızın güçlü görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dermatoloğa Görünün

Eğer saçlarınızın gereğinden fazla inceldiğini düşünüyorsanız bir dermatoloğa görünmeyi unutmayın. Saçlarınızın incelme sebebi hormonal ya da daha ciddi bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. 

Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-5 - Saç Bakım Güzellik Daha Kalın Saç Telleri İçin 8 Tüyo-6 - Saç Bakım Güzellik

Saç Diplerinizi Koyulaştırın

Saç diplerinizin koyu olması saçlarınızı daha gür göstererek illüzyon yaratır. Bunun için hem kalıcı hem de geçici yollara başvurabilirsiniz. Kalıcı olarak ombre gibi, diplerinizi kendi renginde bırakıp uçlara doğru açılan tonları deneyebilirsiniz. Geçici olarak ise, saç renginizden birkaç ton koyu bir farı saç diplerinize geniş bir far fırçasıyla yedirebilirsiniz. Farka inanamayacaksınız.

Kaynak Saç Seçeneği

Koyu renk saçlarda daha kolay kamufle olan kaynak saçları mikro şekilde tercih edebilirsiniz. 

Bonus: Kalın saçlara shag saç modeli çok yakışıyor. Bu yükselen saç trendi hakkında daha fazlasını keşfetmek için yazımızı inceleyin.