0

Sevgililer Günü yaklaşırken birçok insan hediye fikirleri, saç ve makyaj önerileri gibi konularda araştırmalara başladı. Çünkü bu özel günü evde geçirecek dahi olsanız yapmanız gereken çeşitli hazırlıklar var... Eğer sevgiliniz, bu romantik akşamda gözlerini sizden bir saniye bile ayırmasın istiyorsanız size birkaç önerimiz olacak. Kusursuz görünümünüzü tamamlamanın en önemli adımı makyajınız. Bu yüzden Sevgililer Günü makyajınıza karar vermeden önce önerilerimize mutlaka göz atın.

Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-1 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kırmızı ruj

Sevgililer Günü ile özdeşleşen bir renk olan kırmızı, dudaklarınıza da çok yakışacak. Klasik kırmızı bir ruj, maskarasız kirpikler ve doğal bir ten makyajı ile dudaklarınızı ön plana çıkarabilir, modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Işıltılı ten

Pembe tonlar ve parlak renkler, Sevgililer Günü için ihtiyacınız olan kusursuz görünümü yakalamanızı sağlayacak. Bunun için farınızdan allığınıza kadar pembe ağırlıklı tonları tercih edin. Highlighter desteği ile ışıltılı bir ten makyajı ve parlatıcı yardımıyla da doğal bir görünüm oluşturun.

Parıltılı göz makyajı

Sevgililer Günü makyajı için hafif simli bir göz farı ile gözlerinize parıltı verebilir, tüm dikkati gözlerinize çekebilirsiniz. Sade görünümünüzü korumak için ise dudaklarınız ve ten makyajınızda pastel renkler kullanın.

Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-3 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-4 - Saç Bakım Güzellik

Sahte çiller

Sahte çiller, son zamanlarda makyaj trendleri arasında en çok ilgi çekenler arasında yer alıyor. Eğer doğal çillere sahip değilseniz bu görünümü makyajla sağlamanız mümkün. Ancak göründüğü kadar kolay değil. Ten makyajınızı yaptıktan sonra çil görünümü için iki farklı tonda kaş kalemine ihtiyacınız var. Her iki kalemi de kullanarak burun üzerine, burun kenarlarına ve yanaklarınıza minik noktalar yapmalısınız. Sonrasında bu minik noktaların üzerinden nemli bir makyaj süngeri yardımıyla tampon hareketlerle geçin. Böylece kalıcı ve daha doğal bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bakır tonlar

Sevgililer Günü için bir diğer makyaj önerimiz çok sevilen bakır tonlar. Dumanlı bakır göz kapakları ve kahverengi tonda dudaklar ile zarifçe bronzlaşmış yanaklar, rüya gibi bir görünüm yaratacak. Üstelik bu renkler, her türden kombinle kolaylıkla uyum sağlıyor.

Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-5 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-6 - Saç Bakım Güzellik

Beyaz eyeliner

Eyeliner uygulamasının hemen her rengini görmeye başladık. İşte beyaz da yeni trendler arasında yer alıyor. Işıltı bakışlara sahip olmanızı sağlayacak bu uygulama için beyaz metalik göz farı veya beyaz likit göz kalemi kullanabilirsiniz. Beyazla birlikte farklı renklere yer vererek farklı bir görünüm yakalamak da mümkün.

Böğürtlen dudaklar

Doğal bir ten rengi, maskarasız kirpikler ve böğürtlen renginde bir parlatıcı ruj ile sade bir Sevgililer Günü makyajı yapmayı deneyin. Yüzde tek bir bölümün öne çıkarıldığı bu tür makyaj uygulamalarını 2021’de çok sık göreceksiniz.

Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-7 - Saç Bakım Güzellik Sevgililer Günü’nde Makyaj Önerileri-8 - Saç Bakım Güzellik

Ultra uzun kirpikler

Kahverengi tonlarda bir ruj ve ultra uzun, kıvrık kirpiklerle 90’lardan kalma bir görünüm yakalayın. Bu makyaja açık bırakılmış, doğal dalgalı saçların çok yakışacağını da belirtelim.

Sıcak kırmızı eyeliner

Renkli eyeliner'ların trendlerde yerini aldığını söylemiştik. Sevgililier Günü için biraz daha canlı bir seçim yapmak isterseniz kırmızıyı öneriyoruz. Sıcak kırmızı renkte bir eyeliner edinin; bunu da kusursuz bir ten makyajı ve doğal nude dudaklarla birleştirin. Eminiz bu modern görünüm, sevgilinizin de çok hoşuna gidecek.