0

En özel günlerinizden biri olan nişanınız için elbisenizi seçtiniz, saç modelinizi belirlediniz, her şey hazır. Fakat ya makyajınız? Nişan elbiseniz ve saçınız gibi detaylara karar verdiyseniz aşağıdaki adımları uygulayarak nişan makyajınızı evde profesyonel şekilde yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey sadece makyajınızda kullanacağınız renkleri belirlemek. Nasıl uygulayacağınız konusundaki püf noktaları için yazımızı okumaya devam edin.

Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -1 - Saç Bakım Güzellik Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -2 - Saç Bakım Güzellik

İşe cildinizi hazırlamak ile başlayın

En özel günlerinizden biri olan nişanınızda çekilen fotoğrafların ışığında kusursuz bir görünüm elde etmek için işe cildinizi makyaja hazırlamak ile başlayın. Makyajın herhangi bir aşamasına başlamadan önce, cildinizi ölü derilerden iyice temizleyin. Simple Protect and Glow 2'si 1 Arada Işıltılı & Temiz doğal kil ve bambu tanecikleriyle cildinizi temizlerken aynı zamanda pürüzsüzleştirmeye, aydınlatmaya ve yorgunluk izlerinin giderilmesine yardımcı olur. Dairesel hareketler ile nazikçe masaj yaparak cildinizi temizleyin. Ardından cildinizi iyice nemlendirerek kullanacağınız kapatıcı ve fondötenin cildinize tam oturmasını sağlayın. Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem cildinizin parlamasına yardımcı olacak.

Adım adım ten makyajı

 • Gözenek görünümünün azalması ve fondötenin cildinize uyum sağlaması için ilk iş olarak bir baz uygulayın. Cildinizin bazı tamamen emmesi için birkaç dakika bekleyin.
 • Nişan makyajınızın en önemli noktalarından biri de göz altları, eğer koyu göz altlarınız varsa kapatıcıdan önce renkleri nötrlemek için bir renk düzenleyici kullanabilirsiniz.
 • Sivilceleriniz ya da sivilce izleriniz varsa renk düzenleyici arasından yeşil rengi küçük noktalar halinde bu izlerin üzerine de uygulayabilirsiniz.
 • Şimdi fondöten kullanımına geçebilirsiniz. Seçeceğiniz fondötenin rengi oldukça önemli. Patlayan flaşlarda olduğunuzdan daha beyaz ya da bronz görünmemek için kendi ten renginize yakın bir fondöten tercih edin
 • Eğer yapısı itibari ile yağlı bir yüzünüz varsa, mat bitişli seçeneklerden tercih edebilirsiniz.
 • Fondöteni tüm yüzünüze bir sünger ya da fırça yardımıyla uygulayın. Fırça kullanıyorsanız, çizik izleri önlemek için cildiniz üzerinden bir makyaj süngeri ile hafifçe geçmeyi unutmayın.
 • Göz altlarınız için kullandığınız fondöten renginden birkaç ton daha açık bir renk kullanabilirsiniz.
Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -3 - Saç Bakım Güzellik Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -4 - Saç Bakım Güzellik

Adım adım cilt makyajı

Artık ten makyajınızı tamamladığınıza göre kontur, allık gibi uygulamalara geçebilirsiniz.

 • Yüzünüze biraz boyut katmak için elmacık kemikleri hizanıza çene ve alnınızın saç ile bittiği kısma biraz kontur yapabilirsiniz.
 • Kremsi ya da toz bir formda kontur tercih edebilirsiniz. Ten renginizden birkaç ton koyu bir renk seçerek uygulamayı yapın.
 • Burnunuzu şekillendirmek istiyorsanız burun kenarlarınıza iki ince çizgi şeklinde konturu uygulayın ve iyice dağıtın. Son adım olarak burnunuzun tam ucuna da biraz renk katmayı unutmayın.
 • Şimdi biraz canlı bir görünüm için allığa geçebilirsiniz. Yanaklarınızın burnunuza yakın bölgesine, elmacık kemikleri üzerine geçeceğiniz hafif pembe bir allık, enerjik bir görünüm verecek.
 • Tabii bu sizin nişanınız, parlamayı unutmayın. Kaşınızın altına, burnunuzun ucuna, elmacık kemikleri üstüne bir fırça yardımı ile aydınlatıcı ekleyebilirsiniz.
Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -5 - Saç Bakım Güzellik Evde Profesyonel Nişan Makyajı Nasıl Yapılır? -6 - Saç Bakım Güzellik

Adım adım göz makyajı

Eğer kıyafetiniz daha sade olacaksa, nişanınız ister evde ister dışarda olsun göz makyajınızı biraz abartabilirsiniz. Daha büyük bir nişan organizasyonu ve gösterişli bir nişan elbisesi seçtiyseniz göz makyajınızı daha sade şekilde tercih edebilirsiniz. Nişan makyajınızın türünü belirleyecek nokta göz makyajı adımı.

 • İşe kaşlarınız ile başlayın. Bir kaş kalemi ile kaşlarınızı şekillendirin ve sabitleyici bir jel ya da kaş sabunu ile yukarıya doğru sabitleyin.
 • Seçtiğiniz farı göz kapaklarınıza uygulamaya geçebilirsiniz. Göz pınarınıza yakın olan kısım ve gözün dış kısmı arasında hangi rengi seçerseniz seçin, birkaç ton farklılık olması makyajın profesyonel görünmesini sağlayacak.
 • Eğer tercih edeceğiniz renk pembeyse, göz pınarınıza yakın kısma uçuk pembe, gözün dış kısmına daha koyu pembe bir renk uygulayın ve iyice karıştırın.
 • Tabii eyeliner bir makyajın olmazsa olmazlarında. Gözün sadece dış kısmına uygulayabileceğiniz gibi, göz hizanız boyunca da eyeliner çekebilirsiniz.
 • Eğer göz yapınız küçükse, göz altınızın iç kısmına krem rengi bir kalem sürerek daha büyük gösterebilirsiniz.
 • Maskarayı da uygulayarak makyajı tamamlayın. Bunun için önce kirpiklerinizi kıvırın, ardından dikkatlice maskarayı uygulayın.

Adım adım dudak makyajı

Son olarak ihtiyacınız olan şey, kolay çıkmayan bir ruj. Rujunuzu uygulamadan önce bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin. Ardından seçtiğiniz ruju dudaklarınıza uygulayın. Bu noktada da renk seçimlerinizi tamamen nişan kıyafetinize göre yapabilirsiniz. Eğer kırmızı bir elbise tercih ediyorsanız kırmızı ruj yerine nude tonlar seçmek daha şık bir görünüm yaratacaktır.

Ayrıca porselen makyaj ve Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır? Etkili Yöntemler! yazımız da ilginizi çekebilir.