0

Soğuk, sıcak ve nötr olanlar dahil olmak üzere birçok farklı tona sahip olan sarı saç renginin en çok tercih edilen seçeneklerinden biri koyular.. Koyu sarı saçın tonları, koyu altın tonundan daha soğuk koyu kül tonuna kadar değişebilir, bu da onu her mevsim ve birçok cilt tonu için çok yönlü bir saç rengi yapar. Bu saç rengi ayrıca incelen saç telleriyle mücadelenin yolları arasında yer alır, çünkü genellikle saçlara daha gür ve yoğun bir görünüm kazandırır.

Koyu sarının tonlarını, cilt tonunuza hangi sarının yakışıp yakışmadığını, bakımını ve birçok farklı saç modelini öğrenmek için okumaya devam edin.

Koyu Sarı Saç Rengi ile İlgili Bilmeniz Gereken Her şey-1 - Saç Bakım Güzellik Koyu Sarı Saç Rengi ile İlgili Bilmeniz Gereken Her şey-2 - Saç Bakım Güzellik

Koyu sarı saç rengi tonları

Küllü sarı: Açık tenlilere çok yakışan küllü sarıyı uygulamadan önce gri tonlarını sevip sevmediğinize karar verin. Genellikle koyu saç rengi üzerine açık sarılar ile yapılan boyama işlemi ardından hafif grimsi doğuk bir görünüm veren küllü saç rengi en çok tercih edilen saç renkleri arasında.

Dumanlı sarı: Genellikle kahve tonlarına uygulanan bu renk ile, grimsi soğuk bir ton elde edebilirsiniz. Kahve üzerine uygulanan platine yakın bir sarı ile yapılan bu saç rengi özellikle kışa uygun. Her türlü cilt tonuna da uygundur. Sarı saçlarınız varsa ve biraz koyulaştırmak istiyorsanız dip kısımlarını boyatarak ve aralara koyu balyajlar attırarak da kullanabilirsiniz.

Altın çilek: Her zaman taze ve ferah bir görünüm veren çilek rengi içinde sarılar bulunduran bakıra yakın bir tondur. Özellikle beyaz cilt tonuna çok yakışır. Saçlarınız koyu kumral, koyu kızıl ve kahve tonlarında ise kolaylıkla elde edebilirsiniz.

Kum sarısı: Sombre adı verilen uygulama ile elde edebileceğiniz bu saç rengi saçlara boyut katmasıyla da bilinir. Açık kumralların ve koyu sarıların karıştığı kum sarısı aynı zamanda oldukça uzun ömürlüdür. Çoğu kadın 6 aydan önce saçlarının renginin ve tonunun bozulmadığını ve rütuşa ihtiyaç duymadıklarını da söyler.

Bal sarısı: Diğer koyu tonlara göre daha sıcak olan bu saç rengi açık ve buğday tenlilerincilt tonuyla kusursuz uyum sağlayan seçenekler arasında. İçinde barındırdığı doğal ışıltılar, açık ve buğday cilt tonlarını daha canlı ve enerjik bir görünüme kavuşturmaya yardımcı olabilir. Kumral ve sarı arasında bir renk olan bal sarısının bakımı da oldukça kolay.

Koyudan açığa: Özellikle kısa saçlara (omuz hizanızdan uzun olmaması gerekir) çok yakışan bu renk sarının ve kahvenin her tonu ile elde edilebilir. Siyaha yakın koyu kahve saçlarınız için daha koyu sarılar kullanırken açık kumral için sarının tonunu biraz açabilirsiniz. Ombre ya da sombre adı verilen uygulamalar ile dipleri kendi renginizde bırakıp aşağıları renklendirmeniz yeterli.

Koyu küllü: Çok koyu ya da çok açık olmayan bu sarı tonunu elde etmek için, kumral saç renginize atılacak birkaç açık renkli balyaj yeterli olacak. Diplerin kendi kumral saç renginiz olması sebebiyle açık durmayan bu saç modeli saçlarınızın güneşten açılmış gibi görünmesini sağlayacak.

Koyu Sarı Saç Rengi ile İlgili Bilmeniz Gereken Her şey-3 - Saç Bakım Güzellik Koyu Sarı Saç Rengi ile İlgili Bilmeniz Gereken Her şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Koyu sarı saç rengi bakımı

Yukarıda bahsettiğimiz tonlar platin ve açık sarılara göre daha koyu tonlarda olduğu için daha az işlem ile elde edilse de özel bir bakım da gerektirir. Şampuan tercihinizi Clear Şampuanlarından yana kullanabilirsiniz. her saç tipine ve ihtiyacına yönelik bir seçeneği bulunan clear şampuanları saçlarınıza dilediğiniz bakımı yapar ve onları güçlendirir.

Saçlarınızı boyattıktan sonra da ilk günkü parlaklığını koruması için bakımlarını ihmal etmemeniz gerekiyor. haftada en az 1 kez saçlarınızın ihtiyacı olan nemi sağlayacak maskeler için vakit ayırmalısınız.

Tabii bir de bir süre ısı ile şekillendirici aletlerin kullanımına ara vermelisiniz. Isı saçın doğal yapısını bozabilir. Saçlarda yıpranma ve kırıklara neden olabilir.