0

140 yılı aşkın süredir kuru ciltlerin güvenli şekilde onarılmasına yardımcı olan Vaseline ile sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmak mümkün. Tüm ürünlerini cildi güzelleştirmek amacıyla oluşturan Vaseline’in; yüzünüz, dudaklarınız, bacaklarınız, elleriniz, ayaklarınız hatta dirsekleriniz gibi vücudunuzun her bölgesi için bir ürünü mevcut.

Vaseline ile belki de daha önce hiç duymadığınız bir tekniği uygulayarak sabah yeniden doğmuş gibi bir cilt ile uyanmaya ne dersiniz?

Kore Güzellik Tekniği: Vaseline Cilt Maskesi -1 - Saç Bakım Güzellik Kore Güzellik Tekniği: Vaseline Cilt Maskesi -2 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl mı?

Bir Kore güzellik tekniği olan Vaseline maskesi için ihtiyacınız olan ürünler; seçtiğiniz bir Vaseline Nemlendirici Krem. Tercihinizi Vaseline Original Nemlendirici Jel Krem ya da Vaseline Baby Jel’den yana da kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey oldukça basit: Yatmadan önce tüm yüzünüze ince bir tabaka halinde seçtiğiniz jel kremi sürmek ve o şekilde uyumak.

Vaseline; bir nem bariyeri görevi görerek nemi cildinize hapseder ve gece boyunca cildinizin nemini korumasına yardımcı olur. Ayrıca gözenekleri tıkamadığı için cildin gece boyunca nefes almaya devam etmesini sağlayarak onarımına katkıda bulunur.

İlk denemeyi tüm yüzünüze değil, kuru olan bölgelere, göz çevrenizdeki kırışıklıklara ya da T bölgesine uygulayabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim; bu cilt bakımını deneyimleyenler sabah çok daha pürüzsüz bir cilt ile uyandıklarını da belirtti.

Sabah uyandığınızda günlük cilt bakım rutininize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bonus: Ayrıca yatmadan önce göğsünüze de Vaseline sürerseniz yan şekilde yattığınız, uyku pozisyonundan kaynaklanan, göğsünüz arasında oluşan kırışıklıkları engelleyebilirsiniz.

Bir başka alternatif olarak yine kore güzellik dünyasında oldukça fazla kullanılan aloe vera ile cildinizi besleyecek bir maske de uygulayabilirsiniz.