0

Her mevsime, her saç tipine ve neredeyse herkese yakışan kızıl çikolata saç rengi kadınlar arasında en çok tercih edilen saç renklerinden. Tabii bu kadar seveni olmasından kaynaklı 2022 saç rengi trendleri arasında da yine karşımıza çıkıyor. Kızıl ve kahve tonlarının karışımı ile elde edilen bu renk sıcak bir görünüm vermesi ve saçları daha canlı ve parlak göstermesi ile de ön plana çıkıyor. Eğer saçınızı kızıl çikolata yapmak istiyorsanız, işte ona dair tüm detaylar.

Kızıl Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır? -1 - Saç Bakım Güzellik Kızıl Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır? -2 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl çikolata nasıl bir renk?

Öncelikle kızıl çikolata ve kızıl kahveyi birbirine karıştırmamanız gerektiğini söyleyelim. Evet iki renk de içinde kızıllar barındırsa da saçın ana rengi konusunda birbirinden ayrılır. Kızıl kahvede kahvenin daha açık tonları tercih edilirken, çikolatada, saçın ana renginin bitter çikolata olduğunu hayal edebilirsiniz. Yani kahveye göre biraz daha koyu kahve tonları ile elde edilir. Ayrıca çikolata kahveden de alt tonlarında bakır ve kızıl bulundurmasıyla ayrılır.

Sıcak çikolata rengi arasında bakır, kızıl, bordo, kestane gibi tonlar barındıran kızıl çikolata oldukça çarpıcı ve havalı saç renkleri arasında.

Kızıl çikolata saç rengi kimlere yakışır?

Aslında her ten rengine yakışan kızıl çikolata, daha çok esmer ve buğday tenli kadınlar tarafından tercih edilir. İçinde birçok renk barındırması ve bu renklerin birçok tonu olması sebebiyle de her cilt tipinde farklılaşabilir.  Eğer cildiniz çok açık tonlardaysa kuaförünüz kızıl çikolatayı daha açık tonlar seçerek uygulayabilir. Ya da kontrast oluşturmak için daha koyu. Saç renginizi kişiselleştirmek tamamen sizin zevkinize kalmış.

Kızıl Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır? -3 - Saç Bakım Güzellik Kızıl Çikolata Saç Rengi Kimlere Yakışır? -4 - Saç Bakım Güzellik

Kızıl çikolata saç bakımı nasıl yapılır?

Sağlıklı, güçlü ve parlaklığını ilk günkü gibi koruyan saçlara kavuşmak için saç bakımınızı ihmal etmemeniz önemli. Özellikle saçınızı boyattıktan sonra kavuştuğunuz rengi korumak için ve saçınızın yıpranmasını önlemek için ekstra bir özen göstermeniz gerek.

  • Saçı cansızlaştıran ve mat görünmesine neden olan en büyük etkenlerden biri onu yıkarken sıcak su kullanmak. Duş sırasında saçınızı ılık su ile durulamayı alışkanlık haline getirin.
  • Saçlar ıslakken en savunmasız halinde olmasından dolayı, koparak dökülme ve kırılmalara müsaittir. Saçınızı tararken çok nazik olmaya ve saçınızın çok ıslak olmamasına özen gösterin.
  • Saçlarınızı kurutmak için yumuşak ve mikrofiber etkili bir havlu kullanmanızda da fayda var. Sert davranmak saç tellerinizin dökülmesine neden olur. Fazla suyu dokun çek yöntemiyle alabilirsiniz.
  • Fön makinesi kullanmanız gereken durumlarda mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanmayı deneyin. Toni&Guy Isıya Karşı Koruyucu Sprey bu noktada size yardımcı olacaktır.
  • Duş sonrası saçınıza bakım yağları sürmeyi de ihmal etmeyin. Tabii saç bakım rutininiz arasına haftada bir uygulayabileceğiniz saç maskeleri de ekleyebilirsiniz.
  • Bu maskeleri ister hazır maskelerinden kullanın, isterseniz evde doğal malzemeler ve doğal yağlar ile kendi maskenizi kendiniz hazırlayın.