0

Türk kahvesi, fındık kahve, çikolata kahve, kestane ve daha onlarcası kahverengi saç renkleri arasında en trend olan ve en çok kullanılan seçenekler arasında. Kahverenginin uzun yıllardır bitmeyen popülerliği 2022 sezonunda da devam ediyor. Saça verdiği canlılık ve parlaklığın yanında göz rengini ortaya çıkarak cildi daha aydınlık göstermeye yarayan ve neredeyse herkese yakışan kahve saç renkleri arasından bakır kahveyi hiç duydunuz mu? Diğer kahve tonlarına göre daha canlı olan bakır kahve, içerisinde barındırdığı altın rengi, kızıl ve bakır ışıltılar barındırması ile kullananlar tarafında oldukça fazla seviliyor. Bakır kahve nasıl bir renk, kimlere yakışır, nasıl elde edilir ve daha fazla detayı sizin için araştırdık.

Bakır Kahve Saç Rengi, Kimlere Yakışır? -1 - Saç Bakım Güzellik Bakır Kahve Saç Rengi, Kimlere Yakışır? -2 - Saç Bakım Güzellik

Bakır kahve saç rengi nasıl bir renk?

Öncelikle kahve tonları arasında en çekici renklerden beri olan bakır kahve, bakırın kahveden daha baskın olmasıyla ön plana çıkar. Kızılın turuncuya yakın daha açık tonlarında olan bakır ile saç canlı ve enerjik bir görünüm katabilir. Üstelik kızıl ve bakır kadar tek başına baskın renkler olmaması da kullanımı açısından oldukça rahatlık sağlar. Kolaylıkla akmayan ve sürekli boyama gerektirmeyen bakır kahve, kahverengi saçlarınız varsa ve biraz değişiklik istiyorsanız tam sizin için olabilir.

Bakır kahve saç rengi kimlere yakışır?

Aslında herkese yakışmasıyla bilinen bu renk en çok beyaz tenliler tarafından tercih edilir. Beyaz tene bakır, tarçın, kızıl, turuncu gibi saç tonları o kişiyi bir anda kuzey ülkesi kadınlarına döndürmesiyle de bilinir. Renkli gözleriniz varsa da bakır kahveye yönelebilirsiniz. Özellikle yeşil ile mükemmel uyum yakalayan bu renk göz renginizin de daha fazla ön plana çıkmasını sağlar.

Bakır kahve saç nasıl elde edilir?

Kahve ve tonları genelde saçta açma işlemi uygulanmadan ilk seferde istenilen rengi vermesiyle bilinir. Saçınız çok koyu tonlarda değilse ilk boyamadan itibaren bakır kahveyi elde etmeniz mümkün. Farklı ışıklarda aralarda görünen ışıltılar ve kızıllar da oldukça hoşunuza gidebilir.

Bakır Kahve Saç Rengi, Kimlere Yakışır? -3 - Saç Bakım Güzellik Bakır Kahve Saç Rengi, Kimlere Yakışır? -4 - Saç Bakım Güzellik

Bakır kahve saç rengi evde yapılır mı?

Özellikle saçınızda daha önce boyama yapmasıysanız doğal saçınızın üstüne bakır kahveyi evde kendiniz de yapabilirsiniz. Boya seçenekleri arasından bakır kahve bir boya edinerek işe başlayabilirsiniz. Fakat söylemeden geçmeyelim; boyayı alırken kutu üzerindeki rengi referans almak yerine, kutunun arkasında bulunan renk tonları geçişine bakmalısınız. Genellikle 3-4 farklı renk ile belirtilen saçınızın doğal tonunun ne olduğunu ve boyadan sonra nasıl olacağını gösteren bu tonlar doğru sonucu elde etmek için önemli. Ardından boyama yapmak için dikkat etmeniz gereken birkaç temel adım var. Bunun için sizi Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları ve Teknikleri yazımıza alabilirsiniz.

*Eğer saçınız koyu siyah tonlarındaysa ve daha açık bir renk olan kahveye geçmek istiyorsanız ilk boyama için bir kuaföre gitmenizde fayda var.

Bakır kahve saç bakımı nasıl yapılır?

Sağlıklı, canlı ve uzun süre rengini koruyan saçlar için saç bakımınızı ihmal etmemeniz de oldukça önemli.

  • Saçınıza düzenli olarak nem veren bir maske yapmalı ya da nem veren doğal yağlar kullanmalısınız.
  • Şampuan ve saç kreminizi saç tipinize ve saç ihtiyaçlarınıza yönelik olarak seçmelisiniz. Bu noktada saç dökülmesinden, kepeğe, ipeksi yumuşaklıktan, güçlü saçlara kadar birçok farklı seçeneği olan Elidor Şampuan’ları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.
  • Saçınızı kurutmak için fön, şekillendirmek için ısı ile şekillendirici alet kullanımını azaltmalı, kullanmanız gereken zamanlar için ısıdan koruyucu bir saç ürünü kullanmalısınız.
  • Tarama, yıkama, kurutma gibi uygulamalar sırasında nazik olmaya ve saç derinize baskı uygulamamaya da özen göstermelisiniz.