0

Sağlıklı saçlar cinsiyet ayrımı yapmaz. Çaba göstermeye istekli olduğunuz sürece, hem erkeklerin hem de kadınların bunu başarması mümkün. Çünkü temelde saç sağlığı arasındaki farklılıklar, kadınların ve erkeklerin bakım alışkanlıklarından kaynaklanıyor. Erkekler tipik olarak saçlarını kurutmama yoluna giderken birçok kadın bakımına daha fazla önem veriyor. Kadınlar ısı ile şekillendirme araçlarına başvurup saçlarını boyayabiliyor ve yeni stiller için daha sık kuaföre gidebiliyorlar.

Eğer saçlarına sağlık katmak isteyen bir erkekseniz onlara nasıl bakmanız gerektiğini öğrenin. Yağlı saç derisi, saç dökülmesi ve diğer yaygın saç sorunlarını önlemek için farklı bakım ipuçları var.

Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-1 - Saç Bakım Güzellik Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç derinizi temiz tutun

Temiz bir saç derisi, aynı zamanda sağlıklı saç derisi anlamına gelir. Kafa derisi düzenli olarak temizlenmezse mikrobiyom dengesinde bozulma meydana gelir. Bu da folikülleri olumsuz etkileyen; artan bakteri popülasyonuna ve iltihaplanmaya neden olur. Elbette saçlarınızı aşırı derecede yıkamadığınızdan da emin olmalısınız. Aksi takdirde saçlarınızın doğal yağ dengesine zarar verebilirsiniz. Saçlarınızı ne sıklıkla yıkayacağınız tamamen saç tipinize bağlı. Yine de saç derinizi nazikçe temizleyen ürünler tercih etmenizde fayda var. Clear Men Yoğun Arındırıcı Şampuan, aktif karbon içeriğiyle saç derisini besler, kir ve yağdan arındırmaya yardımcı olur.

Doğru ürünlere yatırım yapın

Bu kural, kullandığınız şampuandan şekillendirici ürününüze kadar saçlarınıza temas eden her şey için geçerli.  Saç tipinizi bilmeniz (düz, dalgalı, kıvırcık, ince, kuru…) doğru ürünleri bulmaya başlamak için büyük önem taşıyor.

Bir yerden başlayın ve istikrarlı olun

Saç bakımı zor olmak veya çok zaman almak zorunda değil. Eğer kırılgan saç, seyrek saç vb. gibi belirli bir endişeniz varsa muhtemelen bunun duş sürenizi uzatmayacak kadar kolay bir çözümü de var. Eğer bakımlı görünmek ve sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız erkeklerin saçları ense, favoriler ve hatta kulaklar gibi yerlere de uzadığından bakım konusunda istikrarlı olmalısınız.

Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-3 - Saç Bakım Güzellik Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı nemlendirin

Saçınızın hidrasyon ihtiyacı, saç tipinize göre belirlenir. Yine de tüm saç tipleri için kuruluğa karşı en etkili savunma, saçı yıkama rutininde düzenli olarak nemlendirme özellikli bir şampuan kullanmak. Clear Men Hızlı Stil 2'si 1 Arada Şampuan, özel besleyiciler ve vitamin B3 içerir. Kolay şekil alan saçlar ve canlı saç derisi için temizler ve bakım yapar. Ayrıca diyetiniz ve belirli takviyelerle de saçlarınıza nem kazandırabilirsiniz.

Doğal içeriklerden yararlanın

Kimse yağlı görünümü veya yağlı saçları sevmez. Yağlı saç, saç derinizin çok fazla sebum üretmesinin bir sonucu. Bu da saçları aşırı yıkama, hijyen alışkanlıkları ve yoğun egzersiz gibi farklı faktörlerden kaynaklanıyor. Fazla yağı gidermenin bir yolu, nane yağı (mentol) içeren bir şampuan tercih etmek olabilir. Clear Men Cool Sport Menthol Şampuan, gün boyu süren ferahlık hissi için yoğun mentol etkisine sahip. Saçlarınızı kir ve yağdan arındırırken doğal dengesini bulmasına da yardımcı oluyor.

Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-5 - Saç Bakım Güzellik Her Saç Tipi İçin Temel Bakım İpuçları-6 - Saç Bakım Güzellik

Saç dökülmesinden kurtulun

Androgenetik alopesi olarak da bilinen erkek tipi kellik, 50 yaş üzeri erkeklerin yarısından fazlasını etkileyen bir problem. Ancak bu konuda pek çok tedavi seçeneği bulunuyor. En son çözüm saç ekimine kadar gitse de kelliğin ilerlemesini yavaşlatmak için her yaşta saçlarınıza gereken önemi vermelisiniz.

Sigarayı bırakmak, sağlıklı bir diyet benimsemek ve doğru bir saç bakım rutini oluşturmak saç dökülmesine karşı alabileceğiniz en etkili önlemler. Saç bakımınız konusunda Clear Men Saç Dökülmesine Karşı Şampuan’dan da destek alabilirsiniz. Clear Men Saç Dökülmesine Karşı Şampuan, saç derisini besler ve saçları güçlendirir. 10 kata kadar daha az dökülen güçlü ve dolgun saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.