0

Zaman makinesi hala icat edilmediğinden koku, kendimizi olmak istediğimiz yere ve zamana geri götürmenin en iyi yollarından biri olmaya devam ediyor. Andy Warhol, 1975 yılında kaleme aldığı The Philosophy Of Andy Warhol adlı kitabında koku için “beş duyudan, geçmişin gücüne en yakın şey” olarak bahsederken hiç de haksız değildi. Çünkü koku, kendi içinde bir zaman kapsülü olabilme yeteneğine sahip…

Kokunun bu özel gücü kısmen bilim, kısmen sanat. Bilim, koku alma duyumuzun diğer duyularımızdan farklı olarak beynin hafızayla ilişkili alanları olan amigdala ve hipokampus’a erişebilmesi gerçeğine odaklanıyor. Bu nedenle sizi heyecanlandıran ilk randevunuz, o anda karşılaştığınız kokularla engellenemez bir şekilde bağlantılı. Adeta koku, hafızanızın bir kanadıymış gibi…

Eğer içeride sıkışıp kaldıysanız ve tam da şu an mandalina bahçelerinin içinde yürümeyi hayal ediyorsanız etkileyici kokuların rehberiniz olmasına izin verin.

Sizi Zamanda Yolculuğa Çıkaracak 6 Erkek Kokusu-1 - Saç Bakım Güzellik Sizi Zamanda Yolculuğa Çıkaracak 6 Erkek Kokusu-2 - Saç Bakım Güzellik

En güzel anıların başkahramanı olabilmek için için Axe deodorant ve parfüm seçeneklerinden size uygun olanını keşfedin. Tesadüfi karşılaşmalar pek sık olmaz; ancak geldiğinde hazır olmalısınız!

Axe Erkek Parfüm Dark Temptation: Axe Dark Temptation'un sevilen ikonik kokusu, şimdi parfüm formatında… Sıcak çikolata, kehribar ve kırmızı biber aromalarıyla sizi parmak uçlarınızda tutacak bir tatlılık ve baharat patlamasının keyfini çıkarın.

Axe Erkek Parfüm Black: Kaosun ortasında, gürültüden uzak erkeğin kokusu. Derinden gelen ve erkeksi-baharatlı meyve, kakule ve frezya, sedir ağacı, silhat ve miskotu nüanslarından oluşuyor.

Axe Cep Parfümü Africa: Karşı konulamaz vanilya ve mandalina kokusunun bir fısı bile yoğun etkisini göstermesi için yeterli. Daha yoğun bir etki için Axe Africa deodorant & bodyspray ile birlikte kullanmaya ne dersiniz?

Axe Cep Parfümü Apollo: Sofistike ve klasik bir erkek kokusu. Her an yanınızda taşıyabileceğiniz cep parfümünün karakterini yeşil meyveler ve taze adaçayının canlandırıcı aromaları oluşturuyor.

Axe Cep Parfümü Leather&Cookies: Gün boyu size eşlik eden, her an yanınızda taşıyabileceğiniz bir koku... Deri ve kurabiyenin mükemmel uyumunu yanınızda hissedin.

Axe Cep Parfümü Kaykay ve Taze Güller: İhtiyacınız olan her an, Axe Kaykay ve Taze Güller’in oryantal ve odunsu kokusu ile dikkatleri üzerinize çekin.