0

Göğüs epilasyonu veya bakımı, çoğu erkeğin haftalık bakım rutininin bir parçası. İster spor salonunda harcadığınız eforu sergilemek ister tüylerinizin fermuarınıza takılmasını önlemek için olsun, göğüs bakımı konusunda yapabileceğiniz bir şeyler var. Beyler için göğüs epilasyon seçeneklerini bir araya getirdik. Hangi yönteme karar verirseniz verin göğüs tüyleriniz için hiçbir şey yapmamak gibi bir seçeneğiniz olduğunu da unutmayın. Eğer herhangi bir şikayetiniz yoksa, göğüs tüylerinizi serbest bırakmayı tercih edebilirsiniz.

Erkeklerde Göğüs Epilasyonu ve Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Erkeklerde Göğüs Epilasyonu ve Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Kısaltma

Göğüs tüylerinizi tamamen almak zorunda değilsiniz. Ancak uzunluklarını biraz kısaltmak, büyük bir fark yaratabilir. Böylece göğsünüzün genel olarak daha az tüylü görünmesini sağlayabilir ve kaslarınızı daha fazla gösterebilirsiniz.

Artıları: Bunu yapmak, tüylerinizin giysilere sıkışmasını önleyecek ve sizi daha bakımlı gösterecek. Ayrıca kısaltma yönteminde jilet yanığı ve batık tüy riski de yok denecek kadar az.

Eksileri: Ne yazık ki görünüşe ayak uydurmak için tercihe bağlı olarak bunu birkaç günde bir veya haftada bir kez yapmanız gerekebilir.

Tıraş olmak

Pürüzsüz bir göğüs isteyenler göğüs tüylerini tıraş edebilirler. Eğer gösteriş yapacak kaslarınız varsa, neden olmasın?

Artıları: Hızlı ve kolaydır.

Eksileri: Jilet yoluyla göğüs kıllarınızı alırken jilet yanığı ve batık tüy riski vardır. Ayrıca uzadıklarında kaşıntı yaşayabilirsiniz.

Tüy dökücü krem

Göğüs epilasyonu konusunda tercih edebileceğiniz bir diğer yöntem ise tüy dökücü kremler. Bu tür ürünler tüylerin yüzeydeki kısımlarını tamamen kırar, böylece onları silerek ortadan kaldırabilirsiniz.

Artıları: Oldukça hızlı ve kolaydır, ayrıca jilet veya ustura gerektirmez.

Eksileri: Dikkatli olmanız gerekir. Tüy dökücü kremlerdeki tüy dökücüler çok güçlüdür ve özellikle alerjik reaksiyona yatkınsanız veya hassas bir cildiniz varsa, kimyasal yanık veya tahrişe neden olabilir. Piyasada özellikle erkekler için tasarlanan ürünler var, ancak standart bir tüy dökücü krem iyi sonuç vermeli.

Ağda

Öncelikle bu epilasyon seçeneğinin sandığınız kadar acılı olmadığını söyleyelim.

Artıları: Ağdadan sonra, 3-4 hafta boyunca tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Eksileri: Her zaman yanık, morarma ve batık tüy olasılığı vardır. Ağda randevunuzdan en az iki gün önce cildinizi pul pul dökmeyi unutmayın. Peeling, ağdanın cildiniz yerine tüylere yapışmasını kolaylaştırabilir ve bu da epilasyon işlemini daha az ağrılı hale getirir.

Erkeklerde Göğüs Epilasyonu ve Bakımı-3 - Saç Bakım Güzellik Erkeklerde Göğüs Epilasyonu ve Bakımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Ev yapımı ağda

Ev yapımı ağda, aslında tamamen doğal bir macun veya jeldir; tüyleri kökünden alır ve etkisi 3-4 hafta sürer.

Artıları: Bu, en eski tüy alma yöntemlerinden biridir ve hassas ciltler için genellikle harika olma eğilimindedir. Ayrıca ağdaya göre daha az acıttığı da bilinir, çünkü kullanılan macun tüyün çıktığı yönde çıkar.

Eksileri: Yaşadığınız yere bağlı olarak, gerçek ev ağdası tekniği kullanan birini bulmakta biraz zorlanabilirsiniz. Ağda gibi, cilt tahrişi ve batık tüyler de bu yöntemde rol oynayabilir.

Lazer epilasyon

Lazer epilasyon sayesinde bir daha asla tüy çıkmayacağı konusunda %100 garanti olmasa da bu seçeneği tamamen tüysüz bir göğse sahip olmak istiyorsanız deneyin. Ayrıca lazer epilasyon konusunda bir profesyonele gitme veya evde cihaz kullanmak gibi seçenekleriniz var.

Artıları: Bu yöntem, kalıcı tüy azaltma konusunda FDA onaylıdır. Ayrıca, geniş alanlar bu yöntemle bir kerede tamamlanabilir.

Eksileri: Birçok lazerde, güvenlik nedenleriyle ve en iyi sonuçları elde etmek için koyu renkli tüylere ve daha açık tene sahip olmanız gerekir. Lazer epilasyon genellikle birden fazla seans gerektiğinden pahalı olabilir. Riskler arasında yara izi, kabarcıklar, yanıklar, pigmentasyon ve ağrı bulunur. Uygulama sonunda göğsünüzdeki tüyler tamamen ortadan kalkmayabilir.

Elektroliz veya iğneli epilasyon

Bu epilasyon yöntemi, tüy alma yöntemlerinin en iyi sicile sahip olanı ve kalıcı olarak tüysüz bir göğse sahip olmak konusunda gerçekten işe yarıyor.

Artıları: Bu, kalıcı epilasyon yöntemi FDA onaylıdır. Ayrıca, en iyi sonuçları almak için belirli bir tüy veya ten rengine ihtiyacınız yoktur.

Eksileri: Birden fazla seans gerektirir ve oldukça acı verici olabilir. Ayrıca, tüyler yalnızca azaltılabilir, bu da bazı tüylerin kalabileceği anlamına gelir.