0

Eller, ciltteki başka derilere oranla daha ince olduğu için rüzgar ve soğuk havaya maruz kaldığında, diğer bölgerlerden çok daha hızlı etkilenir ve bununla birlikte kuruluk, tahriş, soyulma ve çatlama gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Birkaç küçük ipucuyla tüm sorunların önüne geçebilirsiniz.

Soğuk Havalarda Ellerinize İyi Bakın-1 - Saç Bakım Güzellik Soğuk Havalarda Ellerinize İyi Bakın-2 - Saç Bakım Güzellik

El Sabunu Seçimine Özen Gösterin

Gün içinde ellerinizi yıkarken kullandığınız suyun çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına özen gösterin. Suyun sıcaklığı ellerinizi kurutabilecek en büyük etkenlerden olabilir.. Ayrıca kullandığınız sabun da el temizliğinde oldukça önemli. Dove Sıvı Sabun çeşitlerinden dilediğiniz içeriğe sahip olanı seçerek, el yıkama rutininizi harika bir bakıma dönüştürebilirsiniz. Sıvı Sabunun yanında, Dove Beauty Cream Bar nemlendirici krem içeriğiyle cildinizi temizlerken yumuşak ve pürüzsüz olmasına da yardımcı olur.

Yıkadıktan Sonra Nemlendirin

Cildiniz suyun sıcaklığının ve soğuk havanın etkisiyle kurumaya yatkın olabilir ve nemi hapsedebilmesi için ellerinizi yıkadıktan hemen sonra nemlendirmeniz gerekir. Bu noktada ellerinize yoğun nem sağlayarak yumuşatacak bir nemlendirici seçimi yapmaya özen gösterin.

Soğuk Havalarda Ellerinize İyi Bakın-3 - Saç Bakım Güzellik Soğuk Havalarda Ellerinize İyi Bakın-4 - Saç Bakım Güzellik

Koruyun

Ellerinizi sert hava koşullarından korumanın bir yolu da eldiven kullanmak. Bulaşıklarla ilgilenecekseniz, ya da temizlik yapacaksanız kendinize bir çift temizlik eldiveni edinebilirsiniz. Bu sadece suya maruz kalmanıza değil, temizlik ürünlerinin cildinizi tahriş etmesine de engel olur.

Nemlendiricinizi Yanınızdan Ayırmayın

Nemlendirici, gün içinde tekrar uygulandığında yumuşak ve beslenmiş bir cilde sahip olmayı da garanti eder. Her seferinde cilde nazikçe masaj yaparak, ellerinizi ısıtırken, kan dolaşımını hızlandırmaya da yardımcı olur. Gece boyunca onarım sağlamak için uyumadan önce uygulamayı da unutmayın.

Ayrıca El Gençleştirme Tüyoları ve Evde El Bakımı İçin İhtiyacınız Olan Her Şey yazılarımız ilginizi çekebilir.