0

Kişisel cilt tipi yalnızca kuru, yağlı, karma veya daha fazlasıdır… Yani cildinizin sivilcelere, koyu göz halkalarına, ince çizgilere veya tıkanmış gözeneklere eğilimli olması, aslında cilt tipiniz değil; çoğunlukla günlük rutininizin ve yaşam tarzınızın bir sonucu. Masa başı mı çalışıyorsunuz? Çocukları futbol antrenmanlarına mı götürüyorsunuz? Günün sekiz saatinde yer değiştirerek çalışıyor ancak akşamları da arkadaşlarınızla eğlenmekten ödün veremiyor musunuz? Veya her gün makyaj yapan kurumsal bir insan mısınız?

Uzmanlar, belirli yaşam tarzlarının çeşitli cilt sorunlarını tetikleyebileceğini belirtiyor. Yaşam tarzınızın cildinizi nasıl etkileyebileceğini keşfetmek ve doğru cilt bakım önerileri için okumaya devam edin.

Yaşam Tarzınız Cildinizi Nasıl Etkiler?-1 - Saç Bakım Güzellik Yaşam Tarzınız Cildinizi Nasıl Etkiler?-2 - Saç Bakım Güzellik

Eğer parti insanıysanız…

Hızlı, meşgul ve insan bedenini zorlayacak kadar yoğun bir yaşam tarzınız varsa kuru, çatlamış, kırışıklıklara meyilli veya aşırı yağlı bir cilde ve göz altı torbalarına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu tür bir yaşam, zaman zaman cilt problemlerinde artış yaşamanıza da yol açabilir. Altında yatan neden ise çoğunlukla cildin nem ihtiyacı ve düzensiz uykudur.

Olası cilt sorunlarını önlemek ve güzellik özsaygınızı artırmak için cildinizi yeterince nemlendirdiğinizden emin olun. Bu noktada size önerimiz Yeni Simple Yatıştırıcı Serum. Cildiniz aniden hareketlendi, çeşitli sorunlar yaşamaya başladınız ve nedenini bilmiyor musunuz? Yoğun, stresli ve koşturmacayla geçen bir yaşam tarzı, cildinizin işleyişini değiştirerek onu tahrişe ve aşırı yağ üretimine daha yatkın hale getirebilir. Bu da cildin daha donuk ve yorgun görünmesine neden olabilir. Yeni Simple Yatıştırıcı Serum, doğanın en güçlü bileşenlerinden birini içeriyor! Gerilmiş ve hassaslaşmış cildinizi; Omega 3, 6 ve 9 yönünden zengin organik kenevir tohumu yağı ve vitamin B3 içeren formülü ile yatıştırarak dengeliyor.

İşkolikseniz…

Çok yoğun çalışıyorsanız en fazla yakındığınız cilt problemi sivilceler olabilir. Yüzünüzün telefon kullandığınız tarafında, diğerine kıyasla daha fazla sivilce olduğunu fark ettiniz mi? Eğer yanıtınız evetse artık nedenini biliyorsunuz. Ayrıca iş hayatının beraberinde getirdiği stres de aşırı yağlı bir cilde ve sivilcelere yol açan hormonların yükselmesine neden olabilir.

Hayal ettiğiniz cilde ulaşmak ve cildinizi olası problemlerden korumak için eve kaçta gelirseniz gelin cildinizi temizlemeden uyumayın. Çoğu zaman makyajınızı çıkaracak dahi enerjiniz olmadığını hissedebilirsiniz. Böyle zamanlar için Simple Daily Skin Detox Matlaştırıcı Makyaj Temizleme Mendilinden yardım alın. Simple Daily Skin Detox Micellar Makyaj Temizleme Mendili cildinizin aşık olacağı kekik özü, çinko pca, cadı fındığı, vitamin B3 ve nazik temizleyicilerle dolu! Matlaştırıcı makyaj temizleme mendili kolay ve hızlı bir şekilde makyajınızı temizler ve cilt parlamasını engellemeye yardımcı olur.

Yaşam Tarzınız Cildinizi Nasıl Etkiler?-3 - Saç Bakım Güzellik Yaşam Tarzınız Cildinizi Nasıl Etkiler?-4 - Saç Bakım Güzellik

Hamileyseniz…

Hamilelik döneminde, kadın bedeninde birçok değişiklik meydana geldiğini biliyoruz. İşte parlayan ve sivilceye meyilli bir cilde neden olan hormonlar da bunlardan biri. Eğer hamileyseniz ve şiddetli cilt sorunlarını yaşıyorsanız mutlaka doktorunuza danışın.

Bununla birlikte cildinize nazik davranarak da olası cilt sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Cildinizi daima temiz tutun ve nemlendirin. Mesela renklendirici, paraben gibi sert kimyasallar içermeyen ürünler kullanmayı deneyin. Daha fazlasını keşfetmek için Hamilelikte doğru cilt bakımı nasıl yapılır, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Meşgul bir anneyseniz…

Eğer çocuklarıyla ilgilenmek durumunda olan meşgul bir anneyseniz güneş lekeleriniz ve strese bağlı sivilcelerle yaş alan bir cilde sahip olabilirsiniz. Çocukları tüm gün gezdirmek, kış aylarında bile daha fazla güneşe maruz kalmanıza neden olabilir. Özellikle orta yaşın üzerindeyseniz cilt sorunlarına daha yatkın olabilirsiniz.

Cildinizi korumak için mutlaka SPF 30 içeren bir günlük nemlendirici kullanın ve yaşa bağlı cilt hasarını önlemeye yardımcı olabilecek içerikler arayın. Size önerimiz Simple Protect and Glow Işıltı Veren SPF30 Serum. Şeffaf ve hafif formüllü yapısıyla UVA/B ışınları, kirlilik ve mavi ışığa karşı üçlü koruma sağlar. Işıltılı bir için Vitamin E içeren formülüyle antioksidan etkisi sağlar. Daha fazla sonuç için Simple Protect and Glow Serisinde yer alan ürünlerle birlikte kullanmayı unutmayın.

Konuyla ilgili daha fazlasını keşfetmek için ayrıca Ani Sivilce Artışı Neyin Habercisi? yazımızı inceleyebilirsiniz.