0

Beslenme uzmanları ve dermatologlar tarafından tavsiye edilen çinko, belki de en çok pişik kremlerinde yer alan yatıştırıcı bir bileşen olarak biliniyor. Oysa bu güçlü mineral, bundan çok daha fazlası.

Çinko, vücudunuzun üretemeyeceği bir mineral ve temel bir besin. Çinko zengini besinler içeren bir diyet, takviyeler ve cilt bakım ürünleri bağışıklık fonksiyonuna, yara iyileşmesine ve iltihaplanmaya karşı çinkonun olumlu etkilerinden yararlanmanın bazı yolları. Bununla birlikte vücutta uzun süre depolanmadığı için genel sağlık açısından düzenli olarak tüketilmesi çok önemli.

Çinkonun Cilde Mucizevi Faydalarını Keşfedin! -1 - Saç Bakım Güzellik Çinkonun Cilde Mucizevi Faydalarını Keşfedin! -2 - Saç Bakım Güzellik

Çinkonun cilde faydaları

Çinko cilt bakım ürünlerine girdiğinde ise sivilce, egzama gibi problemlerin giderilmesine yardımcı olmakla birlikte yara iyileşmesini hızlandırıcı bir etki gösteriyor. Hatta sivilce oluşumunun vücuttaki düşük çinko seviyesi ile kısmen ilişkili olabileceğini gösteren araştırmalar var. Bunun, çinkonun gözeneklerdeki yağı sınırlama kabiliyetiyle ilgili olduğu düşünülüyor. O, ayrıca yaşlanma karşıtı faydalara sahip: Çinkonun, cilde faydaları arasında en önemli kabul edilen özellikleri cildi sıkılaştıran ve iyileşmeyi hızlandıran kolajen lifleri ve elastin üretimini teşvik etmesi.

Çinko ile ilgili şaşırtıcı bir gerçek de hücre içi oksidatif stresi azaltmak için zararlı serbest radikalleri yakalama ve azaltma yeteneğine sahip güçlü bir antioksidan olması. Dolayısıyla cilt tonunu iyileştirebiliyor, parlak ve eşit bir cilt görünümünü destekliyor. Çinkonun faydalarından yararlanmak için cilde iyi gelen besinler arasında yer alan çinko zengini yiyecekleri diyetinize eklemeyi unutmayın.

Çinko hangi cilt tipleri için faydalı?

Çinko içeren bakım ürünlerinin cilt bakım rutinlerine eklenmesi tüm cilt tiplerine fayda sağlar. Özellikle de hassas, yağlı ve karma ciltler için harika bir bileşendir.

Çinkonun Cilde Mucizevi Faydalarını Keşfedin! -3 - Saç Bakım Güzellik Çinkonun Cilde Mucizevi Faydalarını Keşfedin! -4 - Saç Bakım Güzellik

Rutininize çinkoyu nasıl dahil edebilirsiniz?

Kusursuz ve mat bir cilt için ilk kullanımdan itibaren etkili olan Simple Daily Skin Detox Serisi’ni keşfedin. Simple Daily Detox serisi, nazik ve etkili formülü sayesinde yağlı ve sivilceli görünümü azaltmaya yardımcı olur. Kekik, çinko PCA ve cadı fındığı karışımı ile fazla yağı temizler ve cildiniz nefes alır.

Simple Daily Skin Detox Gözenek Arındırıcı Peeling: Arındırıcı peeling cildinizi ölü hücrelerden arındırarak daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Çünkü nazikçe gözeneklerinizi arındırır.

Simple Daily Skin Detox Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli: Arındırıcı yüz yıkama jeli, cildinizi temizler ve parlamayı engellemeye yardımcı olur. Üstelik içerisinde paraben, etil alkol, salisilik asit, mineral yağ, parfüm, renklendirici ve hayvansal kaynaklı içerik bulunmaz.

Simple Daily Skin Detox SOS Matlaştırıcı Jel: Yumuşacık yapısı ve özel içeriği ile yağlı ve pürüzlü ciltler için hızlı sonuç sağlar. Cildinizin yağlı görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Simple Daily Skin Detox Matlaştıran Nemlendirici: Yumuşacık yapısı ile cildinizi nemlendirir ve pürüzleri önlemeye yardımcı olur. Cildinizdeki yağı 24 saate kadar azaltmada etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır.

Simple Daily Skin Detox Yağ İçermeyen Likit Nemlendirici: Jel formülü sayesinde cildinizdeki yağı azaltmada ve matlaştırmada 24 saate kadar etkilidir.

Simple Daily Skin Detox Matlaştırıcı Makyaj Temizleme Mendili: Matlaştırıcı makyaj temizleme mendili kolay ve hızlı bir şekilde makyajınızı temizler ve cilt parlamasını engellemeye yardımcı olur.

Simple Daily Skin Detox Yağlı Ciltler için Micellar Makyaj Temizleme Suyu: Makyaj temizleme suyu, yüz, göz ve dudaklarınızdaki makyajı nazikçe temizler ve cildinizi tazeler.