0

Son zamanlarda, cilt bakımının önemli bir kahramanı olarak kabul edilen buz küpleri, doğal yollarla yapılan etkili cilt bakım rutinleri arasında sık sık karşımıza çıkıyor. Hangi cilt tipine sahip olursanız olun bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Dairesel hereketler ile, çene çizgisi, dudaklar, burun, yanaklar, alın, göz altları gibi bölgelerinize her gün birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-1 - Saç Bakım Güzellik Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-2 - Saç Bakım Güzellik

Cilt Bakım uzmanları, dondurucudan yeni çıkmış buz küplerinin cilde olan faydalarını saymakla bitiremiyor.

Bu faydaların ne olduğuna gelecek olursak;

 • Yüzünüzün kan dolaşımını hızlandırır ve ışıltı verir.
 • Kullandığınız ürünlerin emilimini sağlayarak etkilerini artırır.
 • Koyu halkaları ortadan kaldırır.
 • Sivilcelerin oluşumunu ve neden oldukları şişkinlikleri önler.
 • Göz altı torbalarına iyi gelir.
 • Cildi parlaklaştırır ve ışıltı katar.
 • Gözenekleri daraltır.
 • Cilt makyajının kusursuz görünmesini sağlar.
 • Kırışıkların görünümünü azaltır.
 • Dudakları yumuşatır.
 • Kızarıkları gidererek, renk eşitliği sağlar.
 • Güneş yanığını hafifletir.
 • Yüzdeki tüyleri aldırmanın neden olduğu acıyı ve kızarıklığı giderir.
Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-3 - Saç Bakım Güzellik Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-4 - Saç Bakım Güzellik

Nasıl Yapılır?

İşe, yüzünüzü iyice temizleyerek başlayın. Burada Simple Ferahlatıcı Yüz Temizleme Jeliden yardım alabilirsiniz. Yüzünüzün temizlendiğine emin olduktan sonra, buz kalıbında dondurduğunuz bir ve ya 2 buz küpünü yumuşak ve ince bir beze sarın ve yüzünüzün farklı bölgelerinde nazikçe gezdirin. Buzu cildinize doğrudan uygulamamanız önemli.

Buz kalıbının içine koyduğunuz suyu dondurmadan önce, içine; yeşil çay, kafein, süt gibi ürünler ekleyebilirsiniz. Ayrıca cilde iyi gelen, hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, gliserin gibi seçtiğiniz ve daha önce kullandığınız doğal yağlardan da birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-5 - Saç Bakım Güzellik Buz ile Cildi Sıkılaştırmak Mümkün Mü?-6 - Saç Bakım Güzellik

Tercihinizi yeşil çaydan yana kullandıysanız; özellikle göz çevrenizde deneyin.. Yeşil çaylı buz küpleri, ödem atmaya yarayan çay sayesinde düzenli kullanımda göz altı torbalarınıza iyi gelerek, şişkinliklerin ve koyu halkaların görünümünü de azaltır.

Pürüzsüz bir cilt için; buz küpünü sodayla da hazırlayabilirsiniz. Sodanın içindeki doğal mineraller cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayarak, cildinizi daha sıkı ve parlak bir görünüme kavuşturur.

Cilt bakım rutininizde aleo vera’yı kullanıyorsanız, buz küplerinize de aleo vera özünü dahil edebilirsiniz. Aleo vera cildi rahatlatıp gençleştirmeye yardımcı olur.

Bu bakım rutininin ardından, cildinizi nemlendirmeyi de unutmayın. Simple Water Boost Hydrating Booster Nemlendirici Jel Krem cildinizdeki gerginlik ve kuruluk hissini gidermeye yardımcı olarak uzun süre nemli kalmasını sağlar. Ayrıca, tercihinize göre nemlendiricinizi, buz küplerini yüzünüze uygulamadan önce de kullanabilirsiniz.

Not: Buz kompresi dışarıdan uygulanan ve cildi sadece uyaran bir bakım ritüeli olduğu için, sabredin ve düzenli uygulamaya özen gösterin. Cildiniz bu rutine alıştığında etkilerinden oldukça memnun kalacaksınız.