0

Dudaklardaki deri, vücudun diğer bölgelerine  göre çok daha incedir. Daha az miktarda yağ bezine sahip olan dudakların, güneşi filtreleyen doğal melanin üretme yeteneği yoktur. Bu da cildin diğer bölgelerine göre daha sık ve hızlı kuruyarak çatlamalarına neden olur.

Bu noktada dudak bakımınıza gereken özeni göstermek oldukça önemli. Unutmayın, önlem almak, iyileştirmekten daha iyidir!

Yumuşak ve Dolgun Dudaklara Sahip Olun-1 - Saç Bakım Güzellik Yumuşak ve Dolgun Dudaklara Sahip Olun-2 - Saç Bakım Güzellik

Basit ve Etkili Dudak Bakım İpuçları

Dudaklarınıza dokunmayın ve onları yalamamaya özen gösterin: Dudaklarınızı yalamanın onları nemlendirdiğini düşünebilirsiniz fakat tükürük buharlaştığında dudakları daha da kuru bırakır. Tükürükteki enzimler narin dudaklarınız için çok serttir.

Bol bol su için: Yalnızca dudaklarınız değil, cildiniz ve sağlığınız için de büyük önem taşıyan su, dudaklarınızın doğal yoldan nem kazanmasını sağlar.

Makyajınızı temizleyin: Gece uyumadan önce dudaklarınızın rahat nefes alması için,  tüm makyaj kalıntılarını temizlediğinizden emin olun.

Dudaklarınızı gece boyunca nemli tutun: Etrafınızdaki hava ve ısıtıcılar siz uyurken dudaklarınızı kurutur. Uyumadan önce nemlendirici bir dudak kremi kullandığınızdan emin olun. Etkili bir koruma için, Vaselin’in birbirinden farklı seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Yumuşak ve Dolgun Dudaklara Sahip Olun-3 - Saç Bakım Güzellik Yumuşak ve Dolgun Dudaklara Sahip Olun-4 - Saç Bakım Güzellik

Masaj yapın: Her gün birkaç dakika masaj yapmak dudaklarınızın kan dolaşımını hızlandıracak, sürdüğünüz nemlendiricinin daha etkili sonuç vermesini sağlayarak, dudaklarınızdaki renk pigmentlerini de daha görünür kılacaktır.

Peeling uygulayın: Ölü cilt hücrelerini temizlemek, herhangi bir enfeksiyona yenik düşmemek için güzellik rutininiz arasına peelingi eklemeyi unutmayın. Dudaklarınızın, sağlıklı ve yumuşak kalmalarını sağlamak için onları ovalamak önemlidir. Peelingi; esmer şeker, bal ve hindistan cevizi yağını karıştırırak ellerinizle, ya da temiz bir yumuşak başlı diş fırçasıyla uygulayabilirsiniz. Ardından, temizlenmiş dudaklarınızı, seçtiğiniz Vaselin ile nemlendirdiğinize emin olun.

Son olarak; sağlıklı ve yumuşak dudaklar için, önerilerimizi bir rutin haline getirmeye özen gösterin.

Ayrıca Dudak Kalemi Ne İşe YararBakım 101: Harika Dudaklara Kavuşun ve İhmal Etme: Göz Çevresi Bakımı yazılarımız ilginizi çekebilir.