0

Bulunduğunuz ortamların kokusu, hijyene gereken önemi gösterememek, beslenme ve terleme gibi birçok neden yüzünden vücudunuzda kötü koku oluşabilir. Birkaç noktaya dikkat ederek bu vücut kokusunu azaltmak mümkün.

Vücut Kokusu Nasıl Giderilir? 4 Etkili Önlem-1 - Saç Bakım Güzellik Vücut Kokusu Nasıl Giderilir? 4 Etkili Önlem-2 - Saç Bakım Güzellik

Deodorant kullanmayı alışkanlık haline getirin

Ter kendi başına temelde kokusuzdur. Ancak ciltte yaşayan doğal bakteriler terin sebep olduğu ısı ve ıslaklık ile karıştığında, hızla çoğalırlar ve bu kötü kokunun çıkmasına neden olur. Bunun önüne geçmek ise oldukça kolay; gün içinde deodorantınızı ya da antiperspirantınızı kullanmayı ihmal etmeyin. Rexona’nın roll-on, sprey ve stick formlardaki ürünlerinden dilediğinizi tercih edip, yanınızdan ayırmamanızda fayda var.

Deodorant ve antiperspirantlar arasındaki farkları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Vücut ve kıyafet temizliğinize özen gösterin

Vücut kokusunun en önemli nedeni terleme olsa da, hijyeninizi tam olarak sağlamak da oldukça önemli. Bunun için güne duş ile başlayabilir ya da günlük bakım rutininizin ardından duş alabilirsiniz. Düzenli olarak saç ve vücut temizliğine dikkat etmek kötü kokuların yayılmasının önüne geçer. Tabii unutmamanız gereken en önemli şey, duş yetmez, Rexona kullanmalısınız. Shower Fresh Anti-Perspirant Roll On ile gün boyu duştan yeni çıkmış gibi kuru ve ferah kalın.

Duşun ardından temiz kıyafetler giymeye ve ayaklarınızın temizliğine de özen gösterin. Duştan sonra önceki gün giydiğiniz kıyafetler yerine yeni yıkanmış kıyafetler ve çoraplar tercih edin. Eve döndüğünüzde de bütün gün giydiğiniz ayakkabıları bir süre havalandırmayı unutmayın.

Vücut Kokusu Nasıl Giderilir? 4 Etkili Önlem-3 - Saç Bakım Güzellik Vücut Kokusu Nasıl Giderilir? 4 Etkili Önlem-4 - Saç Bakım Güzellik

Beslenmenize dikkat edin

Yediğiniz baharatlı yiyecekler, bazı sebzeler ve kırmızı et içeriğinde kükürt gibi koku verici bileşenler barındırır. Vücut bu bileşenleri terleme yolu ile gözeneklerden dışarı atar. Bu durum sonucunda kötü kokular dışarı çıkar. Yukarıdaki önerilere dikkat ederek bu kokuların önüne geçebilir, bazı yiyeceklerin tüketimini de azaltabilirsiniz.

Beslenmenin vücut kokusu üzerindeki detaylı etkileri için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bol su tüketin

Suyun, iç organların sağlıklı çalışmasını sağlayan hayati bir gereklilik. Yeterli su tüketimi ile dolaşım ve sindirim sistemini düzene sokabilirsiniz. Ayrıca, su vücudun ihtiyacı olan nemi sağladığı için cildinizden tırnaklarınıza kadar bakım yaparak sağlıklı bir görünüm kazanmanıza da yardımcı olur.