0

En iyi spor giysiler, içinde kendinizi rahat hissettikleriniz. Üzerinize tam oturan ve yapmaktan hoşlandığınız aktivitelere uygun bir giysi, rahat ve kendinizden emin hissetmenizi sağlar. Bu nedenle satın aldığınız ürünün görünüşünü beğenmek önemli olsa da tek standardınız bu olmamalı.

İster koşu ister pilates yapıyor olun; bir sonraki antrenman kıyafetiniz için alışveriş yapmanıza yardımcı olacak kriterleri aşağıda bulabilirsiniz.

Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-1 - Saç Bakım Güzellik Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-2 - Saç Bakım Güzellik

Spor sütyeni alırken nelere dikkat etmeli?

Söz konusu kadın spor giyim olduğunda, spor sütyeni en fazla kullanılan parçalar arasında. Eğer bir türlü aradığınız o rahat parçayı bulamadıysanız aşağıdaki kriterlere mutlaka göz atın.

 • Destek: Muhtemelen bir spor sütyeni test ederken odaklanmanız gereken en önemli şey, herhangi bir aktivite için ihtiyacınız olan desteği sağlayıp sağlamadığı. Bunu anlamak için soyunma odasını oyun alanınız yapın. Yukarı aşağı zıplayın, birkaç farklı hareket yapın, yana bükülün, yerinizde koşun. Sütyenin yukarı ve aşağı hareket edip etmediğini, çok sıkı veya yeterince destekleyici olup olmadığını anlamaya çalışın.
 • Yerleşim: İyi bir spor sütyeni her zaman vücudunuza iyi oturmalı ve antrenmanlarınız sırasında rahat olmalı. Bunun için ürünün göğüs kafenizin neresine oturduğunu ve nefesiniz değiştiğinde rahat nefes alıp almadığınızı kontrol edin.
 • Kesim ve stil: Bazı spor sütyenler bazı insanlara çok yakışabilirken bazılarında pek işe yaramaz. Sütyenin rahat olduğundan emin olmak için kullanmak istediğiniz antrenmana uygun belirli bir kesim ve stili test edin.
 • Nem yönetimi: Çabuk kuruyan malzemeden yapılan spor sütyenleri antrenman sırasında rahatlıkta büyük bir fark yaratabilir. Bunu test etmek için, terli bir antrenman sırasında sütyenin ne kadar ıslak olduğunu ve antrenman bittikten sonra kurumasının ne kadar sürdüğünü düşünün.
 • Kumaş: Malzemenin verdiği hissiyat da oldukça önemli. Yumuşak ve rahat mı yoksa sert mi? Bir sütyen destekleyiciyse, ancak dikişleri pürüzlüyse onu giyerken iyi hissetmeyebilirsiniz.
Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-3 - Saç Bakım Güzellik Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-4 - Saç Bakım Güzellik

Tayt alırken nelere dikkat etmeli?

Spor yaparken en fazla giyilen parçalardan biri de şüphesiz tayt. Peki sporcu taytı satın alırken hangi kriterleri göz önünde bulundurmak gerek?

 • Bel bandı: Bel bandı egzersiz sırasında bir taytın ne kadar rahat ve güvenli olduğu üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Düşük yükseklik, antrenman sırasında rahat hareket edememenize yol açabilir. Çok yüksek beller bunlara kıyasla daha ideal, ama elbette kaymıyor; yerinde duruyorsa.
 • Kumaş kalitesi: Bir taytın çömelme testini geçip geçemeyeceği, ne kadar kaliteli olduğu konusunda önemli bir belirleyici. Bunu yapmak için taytı giyin, olduğunuz yerde çömelin ve kalçanızın etrafındaki malzemenin opak olup olmadığına bakın.
 • Yerleşim: Yüksek yoğunluklu antrenmanlar sırasında taytınızın yerinde kalıp kalmadığını test etmeniz de önemli. Eğer antrenman sırasında taytınızı sürekli yukarı çekmek veya ayarlamak zorunda kalırsanız, o zaman bu aktivite için bu parça en iyi ürün olmayabilir.
 • Uzunluk: Taytın bacaklarınızda nerede bittiğini görmek de rahatlığı açısından önem taşır. Boyunuza bağlı olarak, belirli uzunluklardaki taytlar farklı noktalarda bitebilir ve sizin için rahatsız edici olabilir.
 • Giyme ve çıkarma rahatlığı: Her tayt giydiğinizde dikiş yırtılma sesi duymamalısınız. Ayrıca giyinirken mücadele etmek zorunda kalmak da son derece rahatsız edici olabilir.
 • Nem yönetimi: Teri belli edecek renk ve kumaşları seçmekten kaçının. Terli bir antrenman için taytı giyene kadar bunu gerçekten test etmenin bir yolu olmasa da daha açık renklerin genellikle teri daha fazla gösterdiğini unutmayın. Kumaş da burada büyük bir fark yaratabilir.
Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-5 - Saç Bakım Güzellik Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?-6 - Saç Bakım Güzellik

Spor yaparken de mis gibi kokun!

Hareket ederken de temiz ve ferah hissetmenin tek kriteri doğru spor giysiler tercih etmek değil. Rexona Women Shower Fresh ile gün boyu duş ferahlığına sahip olabilirsiniz. MotionSense teknolojisi ile siz hareket ettikçe harekete geçen koku kapsülleri sizi daha fazla korur. Deodorantın içinde yer alan mikrokapsüller, sürtünme ile devreye girer. Hareket halindeyken sürtünen cildiniz, her adımınızda hoş bir koku yaymaya başlar. Böylece hem ter ve vücut kokularına karşı koruma sağlanır hem de ferahlık, gün boyu yanınızda olur.

Ayrıca Spordan Sonra Yenilenmiş Hissetmenin 8 Yolu yazımız da ilginizi çekebilir.