0

2020 yılında hayatımıza giren pandemi, birçok değişikliğe yol açtığı gibi trendlerin değişmesinde ve şekillendirmesinde de büyük rol oynadı. Spor salonları ve egzersizler bir süre evlere taşındı. Spor salonlarının kapalı olması nedeniyle, dışarıda yapılan yürüyüş ve koşulara ilgi arttı. Tabii bunun yanında hepimiz kendimizi daha iyi hissetmek için, klasik eşofmanlarımızdan sıyrılarak içinde daha iyi ve aktif hissedeceğimiz spor kıyafetlerine yöneldik.

Özetle spor kıyafetleri de sporun dışında günlük kullandığımız kıyafetler haline de geldi.

Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-1 - Saç Bakım Güzellik Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-2 - Saç Bakım Güzellik

Yüksek Bel Taytlar

Bu sezon her zaman kullandığımız siyah taytlar yerini yüksek belli, şekillendirici ve rengarenk seçeneklere bırakıyor. Beli sıkılaştırarak kalçayı daha dik gösteren bu modeller spor yaparken daha rahat hissetmeyi sağladığı için oldukça fazla tercih ediliyor. Üstelik üstüne atacağınız bir jean ceket ve beyaz bir sneaker ile gündelik bir şıklık yakalamanız da mümkün.

Yeni bir tayt edinmek istiyorsanız, ayrıca yaz mevsiminin yaklaşmasıyla beraber tercihinizi diz üstünde biten, bisikletçi taytı adı verilen kısa modellerden yana kullanabilirsiniz.

Tulumlar

80’lerin vazgeçilmezlerinden olan, bodysuits, leotard ve catsuits dediğimiz, tek parça egzersiz kıyafetleri modernize edilmiş tarzlarıyla yeniden popüler olan modeller arasında. Jennifer Lopez ve Alessandra Ambrosio gibi ünlülerin de sık sık kullandığı bu kıyafetler oldukça rahat ve şık olmasıyla da biliniyor. Spor yaparken rahatlıkla kullanacağınız bu parça, üstüne attığınız bir ceket ile spordan sonra kahve içmeye giderken de stil sahibi görünmenizi sağlıyor.

Ayrıca tulumuza göre saç modelleri için yazımızdan ilham alabilirsiniz.

Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-3 - Saç Bakım Güzellik Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-4 - Saç Bakım Güzellik

Renkli Spor Braletleri

Özellikle yüksek bel taytlar ile kombinlediğinizde kendinizi çekici ve güzel hissetmenizi sağlayan spor sütyenleri, klasik modeller yerine birçok seçenekle karşımıza çıkmaya başladı. Çapraz sırt askıları, yüzücü mayosu kesimler, çift askılar, fermuarlar... Tercihinizi hangisinden yana kullanırsanız kullanın hem rahat bir spor yapmanıza hem de şık görünmenize yardımcı olacaklar. Bu parçada da siyahlar yerine renklilere, yazılı detaylara yönelebilirsiniz. Her türlü alt parçayla kombinleyerek kullanmanız da mümkün.

Bol Crop Toplar

Yukarıda bahsettiğimiz spor sütyenlerinin üstüne giyilen bol ve salaş belde biten kesimde tişörtler de spor giyim trendleri arasında. Rengarenk braların üstüne geçirdiğiniz kısa ve beyaz bir crop top ile rahat ve şık bir kombine sahip olabilirsiniz.

Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-5 - Saç Bakım Güzellik Spor Kıyafetlerinizi Trendlere Uygun Seçin-6 - Saç Bakım Güzellik

Sezonda erkekler için ne var?

Erkekler de klasik eşofman ve şortları bir kenara bırakarak daha fazla tayt ve bisiklet şortları giymeye yöneldi. Bu da erkek spor giyim trendlerinin bu yönde şekillenmesini sağladı. Bu iki ürünü kendi başına kullanabileceğiniz gibi, üstlerine şık bir şort ile tamamlayabilirsiniz.Renkler için bir ilhama ihtiyacınız varsa; bu senenin Pantone renkleri seçilen sarı ve gri tonlarına yönelenebilir, yazın gelmesiyle siyahı şimdilik bir kenara bırakarak açık mavileri pembeler, asker yeşillerine yönelebilirsiniz.

Tabii tarzınızı trendlere uygun şekillendirirken bir Rexona deodorant edinmeyi de unutmayın. Spor çantanıza atacağınız deodorantı spordan önce ve sonra kullanarak kötü kokuların önüne geçebilirsiniz. Kendinize uygun Rexona, koku ve ürün seçimi için tıklayın.

Spor Giyim Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?, Baharı İyi Bir Stille Karşılamak İçin 8 Adım ve Spor Yapmanın Güzelliğe Olan Etkileri yazılarımıza da göz atabilirsiniz.