0

Maksi yani bilekte biten elbiseleri tek başına mı giyiyorsunuz? Cevabınız "evet" ise sokak modası trendleri etrafında bu parçanın yeni kullanım alanlarını keşfetmeye başlayabilirsiniz.

İnce askılı bir maksi elbiseniz varsa, içine tişört veya uzun kollu bir üst giyerek kombinleyebilirsiniz.

Maksi Elbise Nasıl Giyilir?-1 - Saç Bakım Güzellik Maksi Elbise Nasıl Giyilir?-2 - Saç Bakım Güzellik

Eğer maksi elbisenin klasik yorumlarından vazgeçemiyorsanız floral desenli ince askılı bir tasarımı, son yıllarda sık sık gördüğünüz sloganlı tişörtler ile bir arada kullanmayı da deneyin. 

Çiçekli maksi elbiselerinizi aynı zamanda bomber veya “puffer” yani şişme montlarla da bir araya getirebilirsiniz. Maksi elbiseler yere kadar uzandığından her boy tipi içi uygun değil. Bacak boyunu kapattığı için kısa görünme riski taşıyan bu parçayı yüksek topuklu bot modelleri ile kullanmanızı önerebiliriz. Bu noktada ayrıca, pürüzsüz bacaklara sahip olabilmek için gerekli tüyoları, yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Maksi Elbise Nasıl Giyilir?-3 - Saç Bakım Güzellik Maksi Elbise Nasıl Giyilir?-4 - Saç Bakım Güzellik

Maksi elbisenizi, etek gibi göstermeye ne dersiniz? Maksi elbisenizin üzerine elbisenizden daha bol bir crop top veya bluz giyerek elbisenize farklı bir işlev katabilirsiniz. Tabii bu görünümü tamamlamak için dökümlü bir denim ceketten veya deri ceketten de destek alabilirsiniz. 

Son yıllarda sıkça gördüğümüz pantolon üzerine elbise giymeyi de deneyebilirsiniz. Uzun kollu bir gömlek elbise giyin ve düğmelerini açarak pantolonun görünmesini sağlayın. Ayakkabı tercihinizi ise minik topuklu olanlardan ya da spor ayakkabılardan yana yapabilirsiniz. 

Seçtiğiniz maksi elbisenin üst kısmı üzerinize oturuyor ve alt kısımları bollaşıyorsa, vücut hatlarınızı ve belinizi ön plana çıkartması adına üzerinize giymek için kısa bir ceket modelini seçebilirsiniz. Deri biker ceketler bu kombinde ideal duracaktır.

Ayrıca Sürdürülebilir Moda Nedir? yazımız ilginizi çekebilir.