0

Genellikle kız çocuklarının okula giderken sıklıkla tercih ettiği iki yandan topuz saç modelleri zamanın trendlerine ayak uyduruyor. Son zamanlarda dünyaca ünlü mankenlerin eşlik ettiği saç stillerinde karşımıza çıkan çift topuz modelleri farklı görünümü ve rahat kullanımıyla pek çok kişinin favorisi olmayı başardı. Üstelik bu modelleri yapmak oldukça kolay. Değişik tarzlarda yapılabilen çift topuz saç modelleri sayesinde siz de havalı bir görünüm yakalayabilir, stilinizi casual kıyafetlerle tamamlayabilirsiniz. Peki, çift topuz saç nasıl yapılır? Gelin çift topuz yapımı konusunda merak edilen detaylara yakından bakalım.

 

İki Yandan Topuz Nasıl Yapılır?

Genç ve enerjik görünmek isteyenlerin tercihi olan çift örgülü topuz modelleri birbirinden farklı formlarla karşımıza çıkıyor. İşte adım adım çift topuz saç yapımı…

 

1.    Tarakla Saçlarınızı Ayırın

İki yandan topuz modeli yapmak için öncelikle saçlarınızı tarakla güzelce tarayın. Böylece saçlarınız çok daha rahat şekil alacak. Daha sonra saçlarınızı ortadan ikiye ayırabilirsiniz.

 

2.    Saça Topuz Formu Verin

Sıra saça topuz formunu vermeye geldi. Ellerinizle lüle yapar gibi saçlarınızı çevirin. Saçlarınızı çevirme aşamasında saçlarınızı topuz yapabilirsiniz.

 

3.    Lastik Tokalarla Saçı Sabitleyin

Saçlarınızı topuz yaptıktan sonra lastik tokalarla tutturup sabitleyin. Eğer saçlarınız katlıysa ve yanlardan saç telleriniz çıkıyorsa tel tokalarla saçlarınızı tutturabilirsiniz. Öndeki saçlarınızı ise serbest bırakarak daha romantik bir görünüm yakalayabilirsiniz.

4.    Saç Spreyi ile Saç Formunu Koruyun

Saçlarınıza şekil verdikten sonra son aşamada sprey yardımıyla saçlarınızın formunu korumasına yardımcı olabilirsiniz. İşte bu kadar!

İki Yandan Topuz-1 - Saç Bakım Güzellik İki Yandan Topuz-2 - Saç Bakım Güzellik

İki Yandan Topuz Saç Modelleri Nelerdir?

Saçı iki yandan topuz yapabileceğiniz modeller sayesinde oldukça doğal görünümler yakalayabilirsiniz. İşte en kolay iki yandan topuz modelleri…

 

İki Yandan Örgülü Topuz

İki yandan örgülü topuz, pratik bir şekilde yapabileceğiniz saç modelleri arasında. Bunun için saçlarınızı tarayın ve ikiye ayırın. Ardından saçlarınızı iki yandan at kuyruğu yapıp örün. Ördüğünüz tutamlara topuz formu verip lastik toka veya tel tokayla sabitleyin. Ayrıca salaş topuz modelleri ipuçlarını okuyarak cool stillere de imza atabilirsiniz.

 

İki Yandan Yarım Topuz

İki yandan yarım topuz modeli için önce saçlarınızı tarayın. Daha sonra saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp her iki taraftan birer tutam alın. Bu tutamları lüle formuna getirip iki minik topuz yapın ve saçınızı tel toka ile sabileyin. Dilerseniz açıkta kalan saçlarınıza maşa veya dalga uygulaması yaparak romantik görünümler elde edebilirsiniz. Eğer farklı bir model denemek isterseniz ensede dağınık topuz modelleri ipuçlarından da yararlanabilir, saçlarınızla özgün stiller oluşturabilirsiniz.

 

 

İki Yandan Topuz Kısa Saç

Son dönemlerde oldukça popüler olan kısa saçlar için iki yandan topuz modelleri sayesinde son derece bohem stiller yakalayabilirsiniz. Space buns da denilen bu trende ayak uydurmak için saçlarınızı ortadan ayırıp tepede toplayın. Ardından tepede minik topuzlar yaparak saçlarınızı tel toka ile tutturun.

 

Burgulu Çift Topuz

Eğer işe giderken veya arkadaşlarınızla hafta sonu buluşmasında orijinal saç modelleri arayışındaysanız o halde burgulu çift topuz modelleri tam size göre! Bunun için öncelikle saçlarınızı tarayın. Ardından saçlarınızı burarak ensede iki ay kuyruğu haline getirin. Son olarak at kuyruğunu elinizle topuza çevirin.

 

Sizler için yukarıda birbirinden farklı çift topuz modelleri hakkında ipuçları verdik. Siz de yukarıdaki yandan iki topuz modelleri ile farklı stiller yaratabilir ve girdiğiniz ortamlarda tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Dilerseniz ıslak görünümlü topuz modellerine de göz atarak özel günlerde etkileyici saç stillerine imza atabilirsiniz.