0

Henüz 20’lerinizin başındaysanız hatta daha da gençseniz beyaz saç size uzak bir ihtimal olarak görünebilir. Doğallığın hiçbir dönemde popülaritesini kaybetmediğini de düşünecek olursak artık beyaz saç telleri ile daha sık karşılaşacağımızı söylemek mümkün. Dolayısıyla siz de saçlarınızda çıkan beyazları önemsemeyip doğal renginizi kullanabilirsiniz. Unutmayın, her halinizle güzelsiniz.

Hepinizin bildiği üzere bu konu hakkında bazı mitler var. Peki gerçekten beyaz saç telini koparmak beyazları arttırır mı?

Beyaz Saç Telini Koparmak Beyazları Arttırır Mı?-1 - Saç Bakım Güzellik Beyaz Saç Telini Koparmak Beyazları Arttırır Mı?-2 - Saç Bakım Güzellik

İyi haber. Bu sadece bir efsaneden ibaret. Saçınızı bir yerden koparırsanız yalnızca koptuğu folikül yatağından çıkar. Diğer taraftan saçlarınızın farklı bölümlerinde başka beyaz saçların oluşuyor olması muhtemeldir. Her şekilde tek bir beyaz saç telini koparmakla diğer beyazların oluşmasını tetiklemiş olmazsınız.

Beyaz Saç Telini Koparmak Beyazları Arttırır Mı?-3 - Saç Bakım Güzellik Beyaz Saç Telini Koparmak Beyazları Arttırır Mı?-4 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Gri- beyaz saçlara çok yakışan dalgalı saç modeli nasıl yapılır?

Eğer saç renginiz zaten griyse ona en çok yakışan ve rengini belli eden dalgalı saç modelini mutlaka deneyin deriz. Bunun için maşa yardımıyla saçlarınızdan kalın tutamlar alarak doğal bir dalga oluşturabilir veya saçlarınıza hacim katmak için TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey'i kullanabilirsiniz. Onlara ışıltı katmak için ise TONI&GUY Nemlendirici&Parlaklık Verici Sprey yardımcınız olabilir.

Ayrıca Beyaz Saçlara Çözüm: Beyaz Saç Tekrar Siyahlaşır mı? yazımıza göz atabilirsiniz.