0

Spor yaparken cildin nefes alabilmesi için makyaj önermesek de bazı günler yine de bakımlı olmak ve güzel görünmek isteyebilirsiniz. Koşu bandında enerji sarf ederken, mekik çekerken ve ağırlık kaldırırken bile istediğiniz gibi görünmeniz mümkün. Tabii günlük hayatınızda kullandığınız makyaj malzemeleri ile değil. Bu kez biraz daha doğal görünmeye ve daha dayanıklı ürünler edinmeye ihtiyacınız var. 

Spor Makyajı Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Spor Makyajı Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Öncelikle yüzünüze süreceğiniz makyaj malzemelerinin yağ içermediğinden emin olun. Eğer yağsız makyaj malzemesi kullanmazsanız terlediğinizde makyajınız hızlıca bozulabilir ve cildiniz nefes alamaz. Sonunda da istenmeyen sivilceler ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Bunun için öncelikle cildinize kaybettiği nemi geri kazandıracak hafif bir nemlendirici sürün. Su bazlı ürünlere yönelebilirsiniz.

Suya karşı dayanıklı bir allık ile yanaklarınıza hafif bir renk verin. Çok abartmamaya çalışın, aksi takdirde spordan sonra kıpkırmızı görünebilirsiniz.

Yağ içermeyen makyaj malzemelerinizi yüzünüze sabitlemek için yüz spreylerinden de yardım almanız mümkün. Maskara sürerken su geçirmeyen bir ürün tercih edin. Aksi takdirde terlemeye başladığınızda maskaranız da akabilir.

Ayrıca Sporun Güzelliğe Olan Etkileri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.